Zona metropolitană BucureștiTraseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov

 

Topic: Culoare unice pentru tramvaie, autobuze și troleibuze

1201 posts, 315417 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 59 60 61 62 63 64 65  ... 86
 
 

📖 Pagination options
Re: Culoarele unice pentru tramvaie, autobuze si troleibuze andrei11

Reiau ce am scris în 31 August.
Trebuie schimbată legislația. Altfel e numai blabla.
Legislația de fapt e bună,  trebuie umblat la amenzi.  Dacă amenzile sunt mici și nici nu se dau ( din motive politice ) ne batem gura de pomană.

 


Re: Culoarele unice pentru tramvaie, autobuze si troleibuze ByOnu

Despre ce vorbim? Legislatie exista, amenzi sunt prevazute. Trebuie doar vointa politica. Dar cat timp primarul, dupa aproape 1 an de mandat, zice ca mai sta pana-i gata strategia de parcari...

De asemenea, unde sunt stalpisori, banda s-a respectat in mare parte. Vezi Str. Halelor/Splai sau Maniu. Hai cu stalpisorii pe Unirii, Dorobantilor, samd.

_____________

De la un cititor de pe Facebook - Bd Decebal, porțiunea dintre Piața Muncii și Strada Dristorului
banda bus decebal 2.jpg (580.66 KB; downloaded 2216 times)
banda bus decebal.jpg (466.65 KB; downloaded 2216 times)

 


Re: Culoarele unice pentru tramvaie, autobuze si troleibuze bgd70

Toti stalpisorii de pe Bd. Decebal au fost luati. In continuare este interzisa oprirea pe prima banda, fiind de autobuz. Pe sensul spre Piata Alba Iulia, este blocata banda de masini parcate.

 


Re: Culoarele unice pentru tramvaie, autobuze si troleibuze ByOnu

Stai, ce?! Stalpisorii ASTIA au fost luati??

 


Re: Culoarele unice pentru tramvaie, autobuze si troleibuze bgd70

Da. Au fost demontati gradual iar azi nu mai sunt deloc (posibil de ieri sa nu mai fie).

 


Re: Culoarele unice pentru tramvaie, autobuze si troleibuze Aron

Confirm, toți stâlpușorii sunt rași. Au bubuit patronii  bodegilor cu telefoane de nu aveau unde clienții fideli să-și lase mașinile? Că altfel nu găsesc motiv de ce au dispărut așa subit și rapid. Alți bani aruncați pe geam. Dacă nu e caz de DNA, măcar să fie caz de scandal la tv.

 


Re: Culoarele unice pentru tramvaie, autobuze si troleibuze bgd70

Nu stiu daca chiar aceasta sa fie motivul, oricum se cam bloca de masini banda de autobuz la colt cu alte strazi secundare cu tot cu sltapisorii aceaia. Am cerut un punct de vedere de la PS3, asteptam sa vedem ce raspund.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Culoarele unice pentru tramvaie, autobuze si troleibuze Utilizator anonim

O realizare de marca a administratiei PMB, dupa cum am zis, nu se va face 1m de banda unica in cei 4 ani. Ba chiar se va distruge, exemplu gardurile scoase pe toata Oltenitei.

 


Re: Culoarele unice pentru tramvaie, autobuze si troleibuze punmeister

Dar hey, MUH GREAUA MOSTENIRE!

 


Re: Culoarele unice pentru tramvaie, autobuze si troleibuze cris_m

Dar voi sunteti siguri ca sunt stalpisorii PMB? Eu am impresia ca PS3 i-a pus cand a terminat marea realizare epocala... Si da, nu e o noutate ca tot ei incurajeaza masinile personale.

 


Re: Culoarele unice pentru tramvaie, autobuze si troleibuze Andrei98

Utilizator anonim wrote here:
O realizare de marca a administratiei PMB, dupa cum am zis, nu se va face 1m de banda unica in cei 4 ani. Ba chiar se va distruge, exemplu gardurile scoase pe toata Oltenitei.

Gardurile de pe Oltenitei sunt scoase de Baluta chipurile pentru a moderniza soseaua.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Culoarele unice pentru tramvaie, autobuze si troleibuze Utilizator anonim

Cu aprobarea PMB/STB.

 


Re: Culoarele unice pentru tramvaie, autobuze si troleibuze Gabi23

Care modernizare? Și marmota ... :rofl:

 


Re: Culoarele unice pentru tramvaie, autobuze si troleibuze bgd70

Utilizator anonim wrote here:
O realizare de marca a administratiei PMB, dupa cum am zis, nu se va face 1m de banda unica in cei 4 ani. Ba chiar se va distruge, exemplu gardurile scoase pe toata Oltenitei.


Bd. Decebal e in administrarea PS3, ei au pus acei stalpisori. Tot ei i-au si demontat, prin ADP S3 cel mai probabil. Incep sa cred ca motivul pe care l-a spus @Aron  este cel corect, pt ca se parcheaza iar aiurea peste tot in dreptul bodegilor. Au reaparut si parcangii.

 


Go to page:  1  ... 59 60 61 62 63 64 65  ... 86
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Traseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2284 forum members have written 420969 posts in 5244 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use