Parent forum: Traseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov

Topic: Culoarele unice pentru tramvaie, autobuze si troleibuze

868 posts, 163464 views
⚠  Forum Rules

Go to page:  1  ... 57 58 59 60 61 62 63

📖 Pagination options
  • Author: bgd70
  • Posted:
  •  

Re: Culoarele unice pentru tramvaie, autobuze si troleibuze bgd70

Toti stalpisorii de pe Bd. Decebal au fost luati. In continuare este interzisa oprirea pe prima banda, fiind de autobuz. Pe sensul spre Piata Alba Iulia, este blocata banda de masini parcate.

• Author: ByOnu
  • Membru Gold
  • Posted:
  •  

Re: Culoarele unice pentru tramvaie, autobuze si troleibuze ByOnu

Stai, ce?! Stalpisorii ASTIA au fost luati??

• Posted:
  •  

Da. Au fost demontati gradual iar azi nu mai sunt deloc (posibil de ieri sa nu mai fie).

• Author: Aron
  • Membru Silver
  • Posted:
  •  

Re: Culoarele unice pentru tramvaie, autobuze si troleibuze Aron

Confirm, toți stâlpușorii sunt rași. Au bubuit patronii  bodegilor cu telefoane de nu aveau unde clienții fideli să-și lase mașinile? Că altfel nu găsesc motiv de ce au dispărut așa subit și rapid. Alți bani aruncați pe geam. Dacă nu e caz de DNA, măcar să fie caz de scandal la tv.

• Posted:
  •  

Nu stiu daca chiar aceasta sa fie motivul, oricum se cam bloca de masini banda de autobuz la colt cu alte strazi secundare cu tot cu sltapisorii aceaia. Am cerut un punct de vedere de la PS3, asteptam sa vedem ce raspund.

• Author: Marian Andrei
  • Membru Gold
  • Posted:
  •  

Re: Culoarele unice pentru tramvaie, autobuze si troleibuze Marian Andrei

O realizare de marca a administratiei PMB, dupa cum am zis, nu se va face 1m de banda unica in cei 4 ani. Ba chiar se va distruge, exemplu gardurile scoase pe toata Oltenitei.

• Author: punmeister
  • Membru Gold
  • Posted:
  •  

Re: Culoarele unice pentru tramvaie, autobuze si troleibuze punmeister

Dar hey, MUH GREAUA MOSTENIRE!

• Author: cris_m
  • Moderator forum
  • Posted:
  •  

Re: Culoarele unice pentru tramvaie, autobuze si troleibuze cris_m

Dar voi sunteti siguri ca sunt stalpisorii PMB? Eu am impresia ca PS3 i-a pus cand a terminat marea realizare epocala... Si da, nu e o noutate ca tot ei incurajeaza masinile personale.

• Author: Andrei98
  • Membru Bronze
  • Posted:
  •  

Re: Culoarele unice pentru tramvaie, autobuze si troleibuze Andrei98

Marian Andrei wrote here:
O realizare de marca a administratiei PMB, dupa cum am zis, nu se va face 1m de banda unica in cei 4 ani. Ba chiar se va distruge, exemplu gardurile scoase pe toata Oltenitei.

Gardurile de pe Oltenitei sunt scoase de Baluta chipurile pentru a moderniza soseaua.

• Author: Marian Andrei
  • Membru Gold
  • Posted:
  •  

• Author: Gabi23
  • Site Admin
  • Posted:
  •  

Re: Culoarele unice pentru tramvaie, autobuze si troleibuze Gabi23

Care modernizare? Și marmota ... :rofl:

• Posted:
  •  

Bd. Decebal e in administrarea PS3, ei au pus acei stalpisori. Tot ei i-au si demontat, prin ADP S3 cel mai probabil. Incep sa cred ca motivul pe care l-a spus @Aron  este cel corect, pt ca se parcheaza iar aiurea peste tot in dreptul bodegilor. Au reaparut si parcangii.

• Author: Bogdan MD
  • Membru Gold
  • Posted:
  •  

Re: Culoarele unice pentru tramvaie, autobuze si troleibuze Bogdan MD

Dar e foarte dubioasa situatia asta. Adica inteleg ca PS3 are contract de cooperare cu PMB prin care i se permite sa aduca imbunatatiri unui bulevard care nu ii apartine. Dar eu stiam ca la finalul unui asemenea contract nu mai poti sa modifici proiectul, adica stalpii pusi acolo trebuiau sa ramana, ca intrau in proprietatea PMB, propietarul de fapt al intregului bulevard. Nu vad cum poti sa ii mai iei de acolo, mai ales in contextul in care deveneau parte dintr-o viitoare retea de benzi unice.

Chiar asa de sus in abdomen le-au ramas gonadele celor din PMB care ar trebui sa administreze proiectele astea in cooperare??  :roll:

• Author: ByOnu
  • Membru Gold
  • Posted:
  •  

Re: Culoarele unice pentru tramvaie, autobuze si troleibuze ByOnu

...gardurile scoase pe toata Oltenitei.

Gardurile de pe Oltenitei sunt scoase ... pentru a moderniza soseaua.

Dar nu sunt scoase de pe toata toata Oltenitei, corect? Ci doar in zona dintre Brancoveanu si Bellu.

Cat despre Decebal, asteptam cu interes sa vedem ce raspuns primeste colegul bgd70. Tine-ne la curent.

Go to page:  1  ... 57 58 59 60 61 62 63

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Traseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov  • 
Choose destination

Since , our 1800 forum members have written 352432 posts in 4213 topics and 427 subforums.
Refresh interval: 30 minutes.

© 2009 - 2021 Asociația „Metrou Ușor”