Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovAutobuze STB

 

Topic: Mercedes-Benz Citaro Hybrid

1122 posts, 366369 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 61 62 63 64 65 66 67  ... 81
 
 

📖 Pagination options
Re: Mercedes-Benz Citaro Hybrid Cristi N

Probabil sursele in comutatie care transforma cei 24V de la reteaua autobuzului la cei 5V sunt de proasta calitate si nu reusesc sa mentina tensiunea in plaja acceptabila.

 


  • anndrei
  • Posted:
  •  

Re: Mercedes-Benz Citaro Hybrid anndrei

Inseamna ca sunt niste rebuturi de autobuze. Daca nici macar atat nu pot sa faca. Eu sunt curios care e diferenta de consum intre un Citaro Euro 4 si unul Hybrid.

 


Re: Mercedes-Benz Citaro Hybrid cris_m

Sau mai bine zis, rabat de la calitate pentru a se incadra in pretul din CS....

 


Re: Mercedes-Benz Citaro Hybrid punmeister

N-are nicio treaba. Pretul de vanzare al Citaro Hybrid full-option era undeva la 270.000 Euro pentru varianta de 12 metri cu garantie standard. Bugetul de la licitatie era undeva pe la 320.000 Euro / unitate.
Mercedes-Benz-Citaro-Hybrid-spec-468x1024.jpg (89.29 KB; downloaded 4743 times)

 


  • anndrei
  • Posted:
  •  

Re: Mercedes-Benz Citaro Hybrid anndrei

Probabil ca a contribuit si calitatea pentru Est...Mai tineti minte cand au venit Citaro Euro 3 cu lampile de gabarit echipate cu becuri cu incandescenta si se topeau? In Germania cu siguranta nu ar fi vandut asa ceva.

 


Re: Mercedes-Benz Citaro Hybrid andrei11

Nu înțețeg de ce nu vă intră odată  în cap că și un Mercedes - Benz și un Trabant au în comun multe lucruri, motor, CV, becuri, parbrize, etc. ba și volane. Sunt informat că și unele comenzi ca semnalizatoare, lumini se găsesc atât la Mercedes cât și la Trabant.

 


  • anndrei
  • Posted:
  •  

Re: Mercedes-Benz Citaro Hybrid anndrei

De acord cu tine doar ca, calitatea componentelor de pe Mercedes sunt net superioare fata de calitatea componentelor unui Trabant P601 si chiar a unui Trabant 1.1.

 


Re: Mercedes-Benz Citaro Hybrid andrei11

Păi chiar asta am vrut să arăt.  :applause:

 


Re: Mercedes-Benz Citaro Hybrid shoppy

Cine stie ce cabluri, telefoane sau power bank-uri defecte or fi bagat calatorii in prizele USB, stiind ce specimene sunt pe la noi cred ca au infipt si cheile de la usa ca sa le scurtcircuiteze intentionat, oricum, bine ca ne-am lamurit, trebuie sa luam turcisme ca la Mercedes se strica prizele USB.
La turcisme a avut cineva timp sa se intereseze de prizele USB sau cumva am fost ocupati cu alte probleme mai fierbinti?

 


  • anndrei
  • Posted:
  •  

Re: Mercedes-Benz Citaro Hybrid anndrei

Turcismele nu au prize USB. Doar noile tramvaie modernizate la URAC au.

 


Re: Mercedes-Benz Citaro Hybrid Costin

Reveniti la subiect. Mesajele "pe langa" le gasiti la club.

 


Re: Mercedes-Benz Citaro Hybrid Aron

Are cineva idee unde sunt amplasate difuzoare exterioare? Întreb pentru că nu o singură dată am pățit să stau la semafor lângă un autobuz și se auzea clar anunțul cu următoarea stație(toate geamurile fiind închise)

 


Re: Mercedes-Benz Citaro Hybrid ByOnu

anndrei wrote here:
Inseamna ca sunt niste rebuturi de autobuze. Daca nici macar atat nu pot sa faca.


Avand in vedere ca zici ca "nici macar atat.." inseamna ca lista e lunga rau. Deci, ce altceva nu pot sa faca hibridele?

 


Re: Mercedes-Benz Citaro Hybrid Gabi23

#7001 a revenit în circulație după ce a absentat aproximativ o săptămână pentru înlocuirea unui geam lateral spart la finalul lunii noiembrie pe linia 123. Circulă în general pe linia 105.
7001 - 105 - 05.12.2021..JPG (396.8 KB; downloaded 2859 times)

 


Go to page:  1  ... 61 62 63 64 65 66 67  ... 81
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Autobuze STB  • 
Choose destination

Since our 2289 forum members have written 421505 posts in 5251 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use