MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM4 Străulești - Gara de Nord - Gara ProgresulM4 • Discuţii, planuri, ştiri

 

Topic: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului

3279 posts, 442633 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 197 198 199 200 201 202 203  ... 235
 
 

📖 Pagination options
Re: M4 Gara de Nord - Progresul subway guru

Solutia cu linii decalate/suprapuse are si dezavantaje, gandeste-te ce probleme implica o diagonala intre linii.
P.S.
Nu-mi plac muscatele si nu am nicio contributie la botezarea statiilor.

 


Re: M4 Gara de Nord - Progresul micutzu

In ce stadiu mai e proiectul? Cand se da drumul la santier?

 


Re: M4 Gara de Nord - Progresul PTMZ

Mai durează câțiva ani pe puțin până vedem prima lopată. Trebuie demarate licitațiile pentru proiectare și execuție. Dar pentru asta trebuie și alte documente, precum certificatul de urbanism și avizul de mediu.

 


Re: M4 Gara de Nord - Progresul micutzu

Pai din cate tin minte,termenul asumat prin PNRR pentru finalizare e 2026.Cum va fi respectat in conditiile astea? Iar o taraganim si aici ca pe M5.1 ?

 


Re: M4 Gara de Nord - Progresul andrei11

Poate 2036.  
Nu te mai uita la termene, sunt puse ca să fie, nu poți trece la celelalte rubrici dacă nu completezi  termenul.  Pun și ei un termen oarecare.

 


Re: M4 Gara de Nord - Progresul subway guru

Chestiile astea puse la plezneala mai rau incurca…
Singurul loc unde am putea vedea ceva miscare cu putin noroc ar fi M6.1 daca nu se prelungeste ciorovaiala de la licitatie.
In rest e doar ostilitate, lipsa de vointa si de interes din partea MT pentru tot ce inseamna metrou, daca asfalt nu e pentru ei nimic nu e…
:bleah:

 


Re: M4 Gara de Nord - Progresul subway guru

Consiliul Judeţean Ilfov a anunţat, marţi, că a fost avizată documentaţia de urbanism pentru extinderea magistralei de metrou M4.
https://www.agerpres.ro/administratie/20 ... --791627

Consiliul Judeţean Ilfov a anunţat, marţi, că a fost avizată documentaţia de urbanism pentru extinderea magistralei de metrou M4.
Potrivit unui comunicat al CJ Ilfov, marţi s-a întrunit Comisia Tehnică de Amenajare a Teritoriului şi Urbanism (CTATU), în cadrul căreia a fost avizată documentaţia de urbanism privind extinderea magistralei de metrou M4 către localitatea Jilava.

 


Re: M4 Gara de Nord - Progresul andrei11

Colegu', o să propun să ți se dea  un avertisment, ești total off topic. Ai văzut titlul topicului ?
:rofl:  :rofl:  :rofl:
:bere:  :bere:  :bere:

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: M4 Gara de Nord - Progresul sab

Depoul M4 (posibil si ultima statie) cred ca "pica" in Ilfov.
Nu ajunge M4 in comuna Jilava, stai linistit... ;)

 


Re: M4 Gara de Nord - Progresul subway guru

Voi chiar nu aveti curiozitatea si rabdarea de a citi stirea in loc sa va dati cu presupusul? Zice clar acolo despre ce este vorba.

 


Re: M4 Gara de Nord - Progresul Valentin

Eu astept sa vad documentatia de urbanism din Bucuresti (sau am ratat cumva si s-a avizat deja?), poate vedem odata ceva miscare si aici ...

 


Re: M4 Gara de Nord - Progresul subway guru

Si eu, mai ales ca e prins ceva si in PNNR…dar se pare ca politicul e prins in alte marafeturi.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: M4 Gara de Nord - Progresul sab

sab wrote here:
Cred ca incep sa ma dumiresc, amorsa de care discutam acum ceva timp este sigur pentru o ipotetica linie pe sub 13 Septembrie.
Este interesant, pare sa fie ceva suprapus acolo. Sau o galerie lunga
Screenshot 2021-10-29 174341.jpg (34.5 KB; downloaded 2147 times)

 


Re: M4 Gara de Nord - Progresul rosetti61

Paiii... pe acolo trecea ipotetica linie Ghencea-Unirii-Vergului, care aparea odata pe PUZ-uri, un fel de "sa vedeti ca se poate integra si metrou pe sub artera aflata in studiu". Sper ca in viitor nu ne vom trezi cu ceva bicefal Progresul/Ghencea, ar fi in stare. De ce n-ar fi M6 Ghencea - Otopeni si M4 Straulesti-Progresul?
Statia aia trebuie sa fie ori Panduri ori 13 Septembrie, nicidecum Rozorea.

 


Go to page:  1  ... 197 198 199 200 201 202 203  ... 235
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M4 • Discuţii, planuri, ştiri  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420732 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use