Despre asociație și site-urile metrouusor.comSite-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri

 

Topic: Dialog cu administrația

2221 posts, 440567 views
 
Go to page:  1  ... 125 126 127 128 129 130 131  ... 159
 
 

📖 Pagination options
Re: Dialog cu administrația orex

Treci pe Android! :rofl:

 


Re: Dialog cu administrația subway guru

Pe android chinezesc sa stai matale, eu prefer sa dau un ban pe marfa de calitate!
:rofl:

 


Re: Dialog cu administrația orex

Tocmai d-aia de 2 ani imbratisez brandul Sam...son! ;)

 


Re: Dialog cu administrația subway guru

Esti cu sistemul de operare la zi?…sau e tot ala de acum doua secole?
:rofl:

 


Re: Dialog cu administrația orex

16.09.2021 e o data seculara din perspectiva lu' mata!  :rofl:

 


Re: Dialog cu administrația Costin

O exagerare. IOS 15 vrea TLS1.3 obligatoriu in timp ce windows server abia l-a lansat oficial. O sa revin saptamana viitoare pe subiectul asta insa cata vreme nu am la indemana feature-ul de la windows server, pe care rulam, nu am ce sa fac.

 


Re: Dialog cu administrația subway guru

Multumesc mult de raspunsul prompt.
Ciudat e ca merge pe iphone (versiunea de mobil) si pe ipad versiunea full nu.
Si mai ciudat e ca face nazuri doar la metrou usor!!!…sau ceilalti sunt pe platforme linux/unix nu pe windoza???
Din ce-mi spui pare o explicatie logica si de inteles pentru cineva care vrea sa priceapa…
:ugeek:
@orex
Comparativ cu al meu IOS instalat ieri DA!
:rofl:
In rest de cand te consideri administratia de te bagi in seama?

 


Re: Dialog cu administrația orex

Scurt si la obiect, pe acest subiect, in aceasta ramura a forumului. De cand bagi batul prin gard!  ;)

 


Re: Dialog cu administrația subway guru

Gardul cui? Al lui nuca-n perete?
Am sa incerc totusi sa te luminez, IOS15 tocmai cu asta se lauda, ca a ridicat nivelul de securitate pe culmi nemaivazute, lucru confirmat de @Costin, acum pricipisi?
Ca mereu Apple e cu doi pasi inaintea celorlalti…si de aia e Number One. Sa comparam Kia cu roverul american care merge si pe Marte e de-a dreptul caraghios.

 


Dialog cu administrația Andrei Andraș

Timp de aproape o oră și pe Android au fost probleme. Pe PC n-am verificat dacă funcționa site-ul. Același mesaj îl primea și @Andrei98, așadar problema nu a fost prezentă doar la mine.
Screenshot_20210930_011436.jpg (338.77 KB; downloaded 1825 times)

 


Re: Dialog cu administrația subway guru

Incearca solutia cu Opera gasita de mine, daca e operabila pe android.
Voi ce browser folositi cu androidele?
Android are doar nevasta-mea dar nu ma bag ca nu stiu nici macar pe ce butoane trebuie sa apas, are un consultant de exceptie in nepotul meu cel mare!…care oricum i-a bramburit tot de nu mai intelege nici naiba cum sa le descurce!!!
:love:
Pe IOS chromul e demult defunct…e schrum ca sa zic asa!
:rofl:
Problema semnalata de tine a fost doar temporara? Cum ai rezolvat-o ca totusi sa accesezi si sa o semnalezi?
Ai umblat la setarile browserului?
La mine e clar din sistemul de operare, la setarile browserului safari n-am umblat deloc.
Si mai ciudat e ca deny access nu s-a manifestat imediat dupa ce am instalat noua versiune de IOS!?!?!?
Alta varianta posibila dar mai greu de verificat e daca serverul relay al internet providerului a primit un upgrade de securitate pe un protocol peste TLS1.1
E o posibilitate dar daca problema e doar la metrou usor e cam greu de crezut si aproape improbabil, asa ca ne bazam pe @Costin sa upgradeze windoza si sa ne scape de belea!
Cel mai bine ar fi sa-si operationalizeze optiunea de update automat pe timp de noapte.
Ce zici Costin?
Ar fi o propunere constructiva sau preferi lucrul manual pentru ca e pe deplin controlabil?
:bere:
P.S.
Sunt tare curios daca la sistemele desktop/laptop/mobile cu Windows ultima versiune se manifesta ceva asemanator.
Mesajul fatidic pe IOS e this connection is not private
Alta varianta ar fi ca suntem supusi unui atac informatic.
@orex
Te rog din suflet sa nu cumva sa te mai bagi in lucruri de care nu ai nici cel mai mic habar, lasa-ne pe noi sa incercam sa lamurim situatia.
:bere:

 


Dialog cu administrația Andrei Andraș

Voi ce browser folosiți cu Android-ele?
Chrome. Eu sunt fan Mozilla, dar cu versiunea de mobil nu mă împac la fel de bine asemenea celei desktop.
Problema semnalată de tine a fost doar temporară? Cum ai rezolvat-o ca, totuși, să accesezi și să o semnalezi?
Da, a fost temporară, din jurul orei 22:30 până după ora 23. Am accesat de mai multe ori forumul în acest interval orar, persista problema, apoi m-am luat cu alte discuții și am revenit pe forum abia după miezul nopții când totul mergea cum trebuie.
Mesajul fatidic pe IOS e "this connection is not private".
Același mesaj, dar în română, mă întâmpina și pe mine la accesarea forumului.

 


Re: Dialog cu administrația subway guru

8-)
Tot cam atunci s-a manifestat si la mine…
Cum ai reusit sa driblezi mesajul ca sa stie si ceilalti aflati in aceeasi situatie!
:applause:
Incep sa suspectez din ce in ce mai mult ca ar putea fi un atac informatic indreptat impotriva platformei windows…pe care e instalat forumul nostru.
Iaca alte dureri de cap pentru colegul nostru Costin!
:think:
Mama lor de conspirationisti anti Bill Gates!
:headbash:
:rofl:  :rofl:  :rofl:
Inca un amanunt ce ar putea fi util colegului administrator, pe Opera cu by-passul de securitate activat apare https in rosu si barat, adica legatura non-secure, altfel nu merge, deci mi-am luat riscul de expunere.
La tine cum e, e https sau http chior?

 


Re: Dialog cu administrația dekolor

Chrome-ul meu de pe iOS da oarecum alta eroare: ERR_CERT_DATE_INVALID. Pe Safari e vorba de versiunea TLS.



Desi pe desktop (tot chrome) certificatul inca e valabil:


 


Go to page:  1  ... 125 126 127 128 129 130 131  ... 159
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Site-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420552 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use