MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei

1767 posts, 476233 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 111 112 113 114 115 116 117  ... 127
 
 

📖 Pagination options
  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei sab

Punct de reper,nu ca să te uiti la ora exactă...:)
De genul "ne vedem la ceas".

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei andrei11

Da, corect.
Așa mă pot întreba de ce ma sunt cinematografe, teatre, etc când pot să văd spectacolul pe Internet, de acasă.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei survola

În stații de tren, de metrou etc trebuie să existe un ceas, să nu intram în discuții filozofice :)
Spun doar că acum toți au ceasuri la mână, la telefon, la mașină etc, așa că nu mai are o importanță publică cum avea înainte. Și dacă nu e vreun monument istoric nu văd de ce ar fi musai să îl punem la loc, și să stea apoi stricat cu anii.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei andrei11

Ba chiar vreau să intru în discuții filozofice. N-am pomenit nimic de gări, porturi, autogări, aeroporturi. Am amintit numai de metrou. La ce-ți trebuie ceas la metrou ? Dacă nu-ți trebuie ceas ( public ) la suprafață la  ce  ți-ar trebui în subteran ? Tu singur ai spus că suntem toți posesori de ceas de mână sau la telefon...

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei orex

Uitati de existenta celor 10 ceasuri publice din Bucuresti achizitionate acum 11 ani? Or mai fi bani de inca unul care sa strajuiasca pe amplasamentul initial!

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei subway guru

La metrou ai garantia ca arata ora exacta, cu astea stradale n-ai nicio garantie, sunt de decor…

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei orex

Domnu, cred ca nu stii pe langa ce ceasuri treci de 11 ani! ;)
Ai avut habar de performantele lor?
”Acest tip de ceas e garantat o sută de ani, şi merge cu o precizie de plus-minus patru secunde la suta de ani”, spune Popa adăugând că ceasurile au o memorie internă cu 30 de melodii tematice – muzică folk, clasică, patriotică, populară şi specială de Crăciun.”
:rofl:
PS
La metrou, pleaca cand catadixesc mecanicii, unii mai devreme, altii mai tarziu decat graficul! ;)
Sa-ti dau exemplu elocvent. Spune, in grafic, ca pleaca de la RD la ora 6:13? Da! Mai pleaca la 06:12:35 fara probleme si te lasa cu ochi-n Soare! Nu-i cazul meu ca-mi iau un interval de siguranta sa nu mananc chibrituri asteptand plecarea ulterioara :yes:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei Adrian Rosca

orex wrote:
Acum nu stiu de cand a reaparut in zona, si sta-n spiral foreza, ca merg preponderent prin subteran. Astazi a fost o exceptie si am surprins-o-n toata ”splendoarea”! ;)  

Foreza inca nu a fost pusa la treaba, e un fotoreportaj de vineri la benzinari.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei FabiM

A dispărut însă foreza! Lângă Tip-Top a apărut un alt utilaj, din ce am văzut pregătit sa toarne ciment.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei orex

@Adrian Rosca
Te cam expui ”razelor de Luna”. Ultimele 2 instantanee sunt facute in zona nepietonala! ;)

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei Adrian Rosca

Duminica e traficul lejer :)

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei orex

Un mare fas al lui Astaldi!
Pana nu se pune linia lu' 41 ”la loc” n-o sa vedem terminarea subtraversarii str. Brasov pentru M5.1!
NICIO PAGUBA! :yes:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei CataOT

Cum stam cu lucrarile ramase de executat, sunt sanse sa se mute 41 pe traseul initial vara aceasta ?

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei orex

Da....



Te-ai prins, nu?!  :rofl:

 


Go to page:  1  ... 111 112 113 114 115 116 117  ... 127
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420769 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use