Zona metropolitană BucureștiIstoria transportului în comun din București şi Ilfov

 

Topic: Filme cu vehicule de transport in comun

222 posts, 95736 views
 
Go to page:  1  ... 9 10 11 12 13 14 15 16
 
 

📖 Pagination options
Re: Filme cu vehicule de transport in comun andrei11

.....
2020-07-31_21-21-34.jpg (449.31 KB; downloaded 3899 times)

 



Re: Filme cu vehicule de transport in comun shoppy

Da, multumesc, m-am orientat.
Filmul este unul puternic propagandistic cu mesajul principal uite ca reparam bisericile nu le demolam de aceea a rezistat, foarte frumoase imaginile de la inceput cu liniile CF si vagoanele de marfa de langa strada Vigoniei.

 


Re: Filme cu vehicule de transport in comun PaulIP




Se pot observa un 217E (7421 la minutul 1:21) si un U412-230 (131 la minutul 2:24).

 


  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Filme cu vehicule de transport in comun V2A

Minutele 1:25 - 21:30:



Minutele 2:45 - 29:23:



(la minutul 16:50 apare V2S-T #3001 în construcție)

 


  • ADK
  • Posted:
  •  

Re: Filme cu vehicule de transport in comun ADK

Foarte frumoase. Păcat că au fost filmate mai mult tramvaiele, și foarte puțin și troleibuzele (autobuzele aproape deloc)... O să fac câteva capturi cât se poate de clare, și o să le pun la topicele lor.

 


Re: Metrou File de Poveste Stefan28

V2A wrote:
Minutele 1:25 - 21:30:




De la 17:37-21:31 poate fi urmărita cred ca cea mai valoroasa filmare cand bătrânele doamne dominau în subteran...   :love:

 


  • Tom
  • Posted:
  •  

Re: Filme cu vehicule de transport in comun Tom

Grupurile din sfera Blickpunkt Strassenbahn erau doar cu tramvaie și troleibuze. Chiar și unele situri rusesți ca transphoto.ru sunt doar cu tramvaie, troleibuze și cel mult autobuze electrice sau hibride.
Dintre vizitatorii străini, doar Andrzej Brzozowski era foarte interesat și bine documentat despre autobuze. Chiar și situl unde sunt multe poze cu mijloace de transport, inclusiv sau poate în măsură egală cu celelalte, autobuze, este tot polonez: phototrans.eu.

 


Re: Filme cu vehicule de transport in comun Costin

Metrouri si tramvaie in Bucuresti in 1997



 


Re: Filme cu vehicule de transport in comun Axel

Autobuze, troleibuze si tramvaie surprinse de userul DaveSpencer32 in anul 1996 in zona Piata Sudului si Vacaresti :


 


  • ADK
  • Posted:
  •  

Re: Filme cu vehicule de transport in comun ADK

A meritat pe deplin vizionarea lui! E cred că primul videoclip oficial cu cele mai multe autobuze Saviem în acțiune dar și cu vechile 117-uri galbele ale depoului Nițu Vasile. M-aș fi bucurat dacă filma mai mult Ikarusurile sau chiar capătul la Zețarilor în acea perioadă (deși, nu prea îmi vine să cred), sau poate cine știe. Oricum e bine venit orice filmuleț de genul, mi-a făcut plăcere să revăd și zona de la Sudului clasică și nu prostia de astăzi cu prețurile ca de Occident...

 


Re: Filme cu vehicule de transport in comun WT_fan06

El a filmat mai mult, în principal doar transportul electric. Filmul integral se achiziționează de pe site-ul său. Ce este pus pe YouTube sunt doar niște snippet-uri.

 


Re: Filme cu vehicule de transport in comun 1689

De ce o mai fi fost nevoie sa schimbe linia de tramvai pe Vacaresti ?
Uite ce zburdau V3A-urile pe OR.
E adevarat, Rathgeber-urile cam dadeau cu burta in sleauri, dar alea erau niste vechituri depasite tehnologic.
(Oarecum) Off-topic: mai tine minte cineva cind au fost convertite Duewag-urile la boghiul V3A ?

 


Re: Filme cu vehicule de transport in comun 1689

PS: Interesant obiectul de pe acoperisul corpului C al tramvaiului care apare la minutul 11:46 - 11:51 (Mihai Bravu sens spre Dristor).

Cumva unitatea de AC ? :D

... sau doar un set de rezistente suplimentare ?

 


Go to page:  1  ... 9 10 11 12 13 14 15 16
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Istoria transportului în comun din București şi Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420646 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use