MetrouReţeaua de metrou din Bucureşti

 

Topic: Discuții diverse despre stațiile de metrou din București

330 posts, 139009 views
 
Go to page:  1  ... 5 6 7 8 9 10 11  ... 24
 
 

📖 Pagination options
Re: Discuții diverse despre stațiile de metrou din București andrei11

Pe voi va luat căldura de la aerul (re)condiționat !
Ce treabă au ( eventualele - viitoarele )  magazine cu sindicatul ( lui Rădoi ) ?
Voi  sunteți turci ?
Pe ăsta îl știți ? Luați legătura cu el să vă  limpezească ideile !
667.jpg (50.87 KB; downloaded 2929 times)

 


Re: Discuții diverse despre stațiile de metrou din București orex

Cand i-oi pune nas /nari...sa-l miroasa pe Radoi! :rofl:

 


Re: Discuții diverse despre stațiile de metrou din București subway guru

@andrei11
Nu stii pentru ca nu vrei sa sti.
Trei la mana, intreaba-i pe cei care stiu!
:rofl:

 


Re: Discuții diverse despre stațiile de metrou din București survola

Am trecut ieri pe la Crângași -  de la fostele chioșcuri au rămas niște găuri în marmura de pe podea de toată frumusețea.  
Mari nesimțiți!

 


Re: Discuții diverse despre stațiile de metrou din București orex

Sambata, la Victoriei, toate erau la locul lor, doar cei mai rusinosi trasesera obloanele! :lol:

 


Re: Discuții diverse despre stațiile de metrou din București satanistu

La Eggsmania am mancat cea mai buna omleta, cica din Septembrie deschid in alta parte.

De astea 2 imi pare rau - de Eggsmania si de patiseria de la Piata Victoriei - Elhris, unde sunt cele mai bune merdenele si cele mai bune strudele cu mere, mancam de acolo de cand era merdenaua 8.000 (opt mii)....



 


Re: Discuții diverse despre stațiile de metrou din București andrei11

satanistu wrote:
Piata Victoriei - Elhris, unde sunt cele mai bune merdenele

Susținem, eu  și alții !

 


Re: Discuții diverse despre stațiile de metrou din București Costin

Fiti siguri ca se deschid in alta parte, doar nu credeti ca oamenii astia pur si simplu dispar sau traiesc din somaj, nici angajatii nici "patronii".

Faptul ca un bun sau serviciu era de calitate conteaza prea putin, problema la metrou nu e calitatea bunurilor sau serviciilor ci improvizatia totala, de la aspect la instalatii. Si aia trebuie sa dispara, si foarte bine este ca asta se intampla.

 


Re: Discuții diverse despre stațiile de metrou din București andrei11

Improvizația totală se poate rezolva printr-un proiect făcut de arhitecți pe bune și rezolvat de constructori tot pe bune.
Eventualele  viitoare spații pot fi exploatate în beneficiul Metrorex și nu a Sindicatului.

 


Re: Discuții diverse despre stațiile de metrou din București orex

andrei11 wrote here:
satanistu wrote:
Piata Victoriei - Elhris, unde sunt cele mai bune merdenele

Susținem, eu  și alții !

;)

 


Re: Discuții diverse despre stațiile de metrou din București ByOnu

Cu ce cost colateral erau totusi facute acele merdenele in incinta metroului, pentru majoritatea calatorilor? Va zic eu: caldura si fum degajate direct in incinta care aproape iti dadeau stomacul pe dos. Am mers ani de zile cu M2-ul la liceu si mai tarziu la job: cand trenul ajungea la Victoriei deja aerul devinea irespirabil si mirosea puternic a prajeala de patiserie.

Not okay.

La metrou cea mai buna solutie sunt tonomatele cu produse. Curat, rapid si eficient.

Pentru chiloti, rochii alte nebunii nu este nevoie de magazine in incinta metroului.

 


Re: Discuții diverse despre stațiile de metrou din București andrei11

ByOnu, culmea, la Victoriei merdenelele sunt departe ( departe rău de tot ) de cele două stații. Sau vorbim de două magazine diferite...
Oricum  sâmbătă (  7 August 2020 ) când am făcut incursiunea împreună cu colegul  # orex  la stația de tramvai Victoriei merdenelele erau la locul lor.  Nu cred că de acel magazin e vorba ! Magazinul se află în pasajul pietonal care subtraversază B-dul Lascăr Catargiu.

 


Re: Discuții diverse despre stațiile de metrou din București BGP2597

Mai este o locație de merdenele și în vestibulul care dă la peronul M2 Berceni / M1, chiar în colțul scărilor mari care coboară pe peronul M1. Cred că aceea e sursa de miros pe care și eu pot să îl confirm ca fiind insuportabil. De ceva vreme eu nu îl mai simt, deși tranzitez zilnic stația și corespondența, dar în urmă cu ceva ani era suficient ca trenul doar să se apropie de stație și începea să miroasă.

 


Re: Discuții diverse despre stațiile de metrou din București satanistu

Aia de care zici tu Bogdan e o patiserie de tip ordinar, care foloseste cele mai ieftine ingrediente si cu care ramai cu o pelicula de ulei pe cerul gurii dupa ce ai mancat un produs de la ei.

Aia vand si pizza la felie, ai vazut ce blat gros au si ce ketchup si parizer ordinar folosesc? :)))

Mai stiam o gramada din astea, care treptat au disparut. Spre exemplu la Aurel Vlaicu la taxatoare era una de genul, cum coborai din metrou duhnea a ulei, mai rau ca la McDonald's.

 


Go to page:  1  ... 5 6 7 8 9 10 11  ... 24
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Reţeaua de metrou din Bucureşti  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420650 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use