Parent forum: Istoria metroului bucureștean - IEMB/Metrorex

Topic: Metrou File de Poveste

690 posts, 152763 views

Go to page:  1  ... 44 45 46 47 48 49 50

📖 Pagination options
  • Author: aztec
  • Membru Silver
  • Posted:
  •  

Re: Metrou File de Poveste aztec

Corect ce spui.
Din păcate pt zona e un simplu nume ce nu trezește vreo amintire sau nostalgie. E pur și simplu un nume, putea fi o culoare sau animal..
A rămas întipărită în mentalul colectiv, și nu se prinde neam numele de Celibidache...
Dar ai dreptate, o sa incerc sa evit numele.

• Author: ByOnu
  • Membru Gold
  • Posted:
  •  

Re: Metrou File de Poveste ByOnu

O rama epocala in haine galbene (seria REM 003-014) in filmul "Fata morgana" (1981). Fotografii 1980.

Sursa: Studiourile Buftea, Facebook.
Studiourile Buftea 1980 film Fata morgana 1.jpg (303.81 KB; downloaded 187 times)
Studiourile Buftea 1980 film Fata morgana 2.jpg (298.12 KB; downloaded 187 times)

• Author: andrei11
  • Moderator forum
  • Posted:
  •  

Re: Metrou File de Poveste andrei11

Presupun că s-a filmat noaptea !

• Author: 1689
  • Membru Silver
  • Posted:
  •  

Re: Metrou File de Poveste 1689

Nu cred... Statia Izvor n-a avut niciodata trafic prea intens. De altfel, e o statie cu un design unic - cred - cu acces la cel de-al doilea peron cu subtraversare.
Sincer, n-am inteles niciodata de ce a trebuit sa fie lipita de albia Dimbovitei (poate, la momentul cind a fost proiectata nimeni nu gindea ca Dealul Arsenalului va fi ras ?).

• Author: andrei11
  • Moderator forum
  • Posted:
  •  

Re: Metrou File de Poveste andrei11

Păi acolo sunt secvențe dintr-un film, acolo sunt - poate - figuranți ( că nu cred că sunt toți actori ) cărora li se spune ce să facă. Se trag duble, etc ( Or fi mai multe cadre trase ).  Nu se poate filma în timpul programului de circulație.  Părerea mea.
Treaba cu << lipită de albia Dâmboviței >> cred că ai dreptate.

Go to page:  1  ... 44 45 46 47 48 49 50

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Istoria metroului bucureștean - IEMB/Metrorex  • 
Choose destination

Since , our 1793 forum members have written 350309 posts in 4187 topics and 426 subforums.
Refresh interval: 30 minutes.

© 2009 - 2021 Asociația „Metrou Ușor”