Parent forum: M4 • Discuţii, planuri, ştiri

Topic: M4 Gara de Nord - Progresul

464 posts, 57903 views
⚠  Forum Rules

Go to page:  1  ... 28 29 30 31 32 33 34

📖 Pagination options
  • Author: subway guru
  • Membru Silver
  • Posted:
  •  

Re: M4 Gara de Nord - Progresul subway guru

In final parlamentarii nu s-au opus desi initial au facut nazuri, chiar cred ca le-ar fi convenit sa ajunga cu metroul direct de la aeroport…nici macar nu ar fi fost foarte departe de catedrala ca sa traga si niste acatiste in direct pe tv ! Scuze ca am insistat dar e bine sa lamurim anumite lucruri…

• Author: sab
  • Membru Gold
  • Posted:
  •  

Re: M4 Gara de Nord - Progresul sab

Si de ce nu s-a făcut pe acolo ? Secrete de stat ?
Nu cred ca parlamentarii sunt, totuși, un factor care ar trebui sa decidă pe unde sa treacă metroul....
subway guru wrote here:
Crezi ca ar accepta asa ceva Metrorecsii nostri?…ca n-au vrut sa accepte nici macar linii decalate pe verticala pentru M5.2…desi ar fi rezolvat o groaza de probleme

Asta este o informație prețioasa. Explica intr-un fel si de ce nu s-a acceptat traseul pe la Izvor, care se preta la așa ceva. :popa:

P.S. Din cauza muscatelor de la balcon vreti sa numiti acea statie George Rozorea ? :roll:  :roll:  :roll:

• Author: subway guru
  • Membru Silver
  • Posted:
  •  

Re: M4 Gara de Nord - Progresul subway guru

Solutia cu linii decalate/suprapuse are si dezavantaje, gandeste-te ce problene implica o diagonala intre linii.
P.S.
Nu-mi plac muscatele si nu am nicio contributie la botezarea statiilor.

Go to page:  1  ... 28 29 30 31 32 33 34

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M4 • Discuţii, planuri, ştiri  • 
Choose destination

Since , our 1765 forum members have written 346263 posts in 4109 topics and 424 subforums.
Refresh interval: 30 minutes.

© 2009 - 2021 Asociația „Metrou Ușor”