Regiunile RomânieiCrișanaJudețul Arad

 

Topic: Achiziție autobuz hibrid - Ineu

16 posts, 4331 views
 
Go to page:  1 2
 
 

📖 Pagination options
Achiziție autobuz hibrid - Ineu Andrei Andraș

Primăria orașului Ineu a lansat o licitație pentru achiziționarea unui autobuz articulat hibrid în cadrul proiectului „Reducerea emisiilor de carbon în zona urbană Ineu”. Bugetul alocat este de 1.739.000 RON cu finanțare europeană prin POR.

Ponderea punctajului:
- 80% preț;
- 10% termenul de livrare;
- 10% perioada de garanție extinsă.

Termene limită:
- depuneri oferte: 05.07.2021;
- evaluări: 24.09.2021.

Link E-Licitație: https://e-licitatie.ro/pub/notices/c-not ... 00120898
Caiet de sarcini.pdf
Caiet de sarcini.pdf (1.37 MB; downloaded 175 times)

 


Re: Achiziție autobuz hibrid - Ineu PTMZ

Care e faza cu norma de poluare Euro 4?
Concret, se doreste achizitionarea unui autobuz ecologic articulat, cu urmatoarele caracteristici: - cu 4 usi, model vertical, nivel de poluare al autovehicului: euro IV,

 


Re: Achiziție autobuz hibrid - Ineu PTMZ

Clarificari:
Raspuns clarificari.pdf
Raspuns clarificari.pdf (47.58 KB; downloaded 118 times)

 


Re: Achiziție autobuz hibrid - Ineu PTMZ

Ofertant unic : MERCEDES-BENZ TRUCKS & BUSES ROMANIA S.R.L.

 


Re: Achiziție autobuz hibrid - Ineu PTMZ

Licitația a trecut astăzi în evaluare financiară.

 


Re: Achiziție autobuz hibrid - Ineu punmeister

Deci ei vor avea primul (si unicul) Citaro G Hybrid din tara.

 


Re: Achiziție autobuz hibrid - Ineu PTMZ

Cei de la Mercedes au fost selectati castigatori azi.

 


Re: Achiziție autobuz hibrid - Ineu PTMZ

Contractul cu Mercedes a fost semnat pe 11 august, iar astăzi a avut loc atribuirea licitației. Valoarea contractului: 1,73 milioane RON.

 


Re: Achiziție autobuz hibrid - Ineu andrei11

Eu nu pricep de ce mai spuneți voi RON ?  Moneda noastră națională nu cumva e LEU ?  NU e RON. Voi nu sesizați chestia asta ? Bine, blondele care scriu textele - apar la televizor habar n-au.  Cine mai discută de ROL ? Toate prețurile de foarte mult timp se exprimă în lei noi, nu mai spune nimeni dă-mi un milion gândindu-se evident la suta de lei.

 


Re: Achiziție autobuz hibrid - Ineu PTMZ

Nu văd unde e problema, ce caută leul vechi în discuție? E vorba doar de format. Licitațiile de la noi folosesc ca valută mai multe monede (până acum în afară de lei am mai văzut doar licitații în euro, dar nu înseamnă că nu pot fi folosite și alte valute, cât timp cadrul legal permite). Valuta se exprimă în SICAP prin codul ISO al său, care în cazul leului românesc e RON. Am preferat să păstrez formatul sistemului de achiziții în redactarea mesajelor.

 


Re: Achiziție autobuz hibrid - Ineu andrei11

1)  :bere:
2) De fapt observația era făcută în general, nu pentru tine, dar e prima postare care mi-a ieșit în cale.  :rofl:

 


Re: Achiziție autobuz hibrid - Ineu cris_m

Din cate imi amintesc si la tranzactii bancare e tot RON, de fapt de aici a plecat toata chestia. ROL era Romania Leu/Lei, iar in 2005 odata cu schimbarea banilor a aparut Romania New pentru a face distinctia de vechea moneda... Si asa i-a ramas numele de 16 ani si mai bine...

 


Re: Achiziție autobuz hibrid - Ineu Costin

In toate documentele oficiale, indiferent de tara, se foloseste codul ISO (RON / EUR / USD / NOK / etc).

 


Re: Achiziție autobuz hibrid - Ineu PTMZ

Autobuzul a fost livrat:
Cel mai performant și mai modern autobuz din România a întrat în posesia Primăriei Orașului Ineu!
Autoturismul hibrid are o capacitate de 140 de locuri, din care 40 de locuri pe scaune! Acesta face parte din proiectul Pistelor de Biciclete și va asigura mobilitatea cetățenilor prin toate zonele/cartierele Orașului Ineu și Mocrea, facilitând astfel transportul local în comun!

Screenshot_20220513-130025.jpg (198.96 KB; downloaded 2133 times)
Screenshot_20220513-130050.jpg (204.48 KB; downloaded 2133 times)

Sursa: Facebook - Pineuar Calin Ilie Abrudan

 


 
Go to page:  1 2
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Județul Arad  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420646 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use