Totul despre transporturi şi infrastructura adiacentăAspecte diverse din transporturi şi infrastructură

 

Topic: Siguranța rutieră

679 posts, 199690 views
 
Go to page:  1  ... 34 35 36 37 38 39 40  ... 49
 
 

📖 Pagination options
Re: Siguranta rutiera zapacitu

Eu stiam de trei echipaje pe sector plus trei pentru diverse. Adica 2 x 3 x 6 + 2 x 3 = 42

 


Re: Siguranta rutiera Cristi N

DEȘTEPTAREA: O autospecială radar a fost pusă de polițiști de-a curmezișul pe DN 1

Surpriză neplăcută pentru șoferii care au trecut sâmbătă pe centura de Vest a Ploieștiului.

Un echipaj de poliție a parcat autospeciala în care se afla radarul perpendicular pe şosea și a blocat  o bandă a DN1, scrie Observatorul Prahovean.

La câteva ore după ce fotografia a apărut pe net, IPJ Prahova a anunţat că „a dispus încetarea împuternicirii ofiţerului aflat la conducerea Biroului Drumuri Naţionale din cadrul Serviciului Rutier începând cu data de 31 octombrie a.c. pentru modul defectuos de acţiune al poliţiştilor din subordine, totodată fiind efectuate verificări şi faţă de cei doi agenţi care au acţionat în acest mod”.  

De asemenea, și echipajul de poliție a fost mutat din zonă.




Powered by API/PUM imgur uploader

Sursa: EuropaFM

 


Re: Siguranta rutiera cris_m

Daca nu i-au facut cercetare disciplinara degeaba! "Organul" va face tot ce vrea el...

 


Re: Siguranta rutiera zapacitu

Bine ca nu au lasat-o pe avarii cat au fost la shaorma...

 


Re: Siguranta rutiera orex

Am trait s-o vad si p-asta! :headbash:

Inconstienta e putin spus, dementa in toata regula!

 


Re: Siguranta rutiera andrei11

Hai s-o luăm pe cale logică.
De la început trebuie să spun că e interzis să mergi pe contrasens pe autostradă.
Totuși ăia nu veneau așa de nebuni toți, s-a întâmplat ceva pe drum, s-a oprit circulația din diverse motive și probabil voiau să ajungă pe DN 3. Zic și eu,  habar n-am.

 


Re: Siguranta rutiera Chev Celios

Nu ai voie punct. Stai si astepti sau te duci la urmatorul nod rutier.

 


Re: Siguranta rutiera andrei11

Păi tocmai,  următorul nod îl ai în spate, tocmai  trecuseși de el. Cel din față NU există.
Deci stai și aștepți.
Trebuia să trimită Poliția elicopterul.
A fost o decizie în masă, n-a fost un nebun care a întors. Trebuie văzută psihologia de turmă, se aplică aici.

 


Re: Siguranta rutiera aztec

Amuzant și îngrijorător este altcevaeva....

Politia habar n-avea
S-au sesizat și a început "ancheta" după ce imaginile s-au viralizat  și au apărut în presă .

In mod normal, fiecare autostrada are supraveghere video, in special la nodurile rutiere.
A2 are, dar văd că degeaba, nimeni nu se uita, nimeni nu intervine.
A2 ar trebui să aibă echipaje ...multe, mai ales că este cu o tradiție în probleme...și unele extrem de recente.
DACA exista un blocaj mai in fata , TREBUIE sa existe un echipaj la intersecția sau "editul" anterior ce  trebuie sa devieze traficul și să închidă circulația, astfel încât cei blocați să poată întoarce în siguranță și cei ce vin să nu fie puși în pericol.

Trăiască poliția română.
Trăiască, că e moarta de mult.
Dar nu a început să putea prea tare și să afle lea, macar sa îi facă  îngropăciune și o pomană, așa cum cere tradiția.

 


Re: Siguranta rutiera orex

andrei11 wrote here:
Hai s-o luăm pe cale logică.
De la început trebuie să spun că e interzis să mergi pe contrasens pe autostradă.
Totuși ăia nu veneau așa de nebuni toți, s-a întâmplat ceva pe drum, s-a oprit circulația din diverse motive și probabil vroiau să ajungă pe DN 3. Zic și eu,  habar n-am.

Nu incerca sa le gasesti scuza unor dementi ca si tu ai fi inghetat vazand atatia ”kamikaze” venind spre tine. ”Fenta” asta ar trebui sa-i coste pe toti, pe langa o amenda grasa, si o pauza de reflectie de cel putin 5 ani. Sa vezi pe urma cum stau si 10 ore in coloana, la o adica!

 


Re: Siguranta rutiera ByOnu

Dar ala care intoarce in plin e chiar .. wow. Pur si simplu wow. Fix asa am vazut ieri un taxi care a intors la 180 de grade pe Elisabeta pe pe prima banda taind la propriu fața tuturor care veneau. Urlete, injuraturi, scartait de roti, tot tacamul...

Nu pricep ce e cu romanii...

 


Re: Siguranta rutiera Cristi N

Faza si mai misto e ca daca respectivii vor fi sanctionati si vor contesta procesul verbal au mari sanse de reusita pentru ca fapta nu a fost surprinsa de o camera omologata sau de politist prin propriile simturi.

 


Re: Siguranta rutiera andrei11

Ce-mi plac mie falsele probleme...Deci problema nu e că s-a mers pe contrasens, problema e că s-a filmat cu o cameră neomologată... Vitezele din filmări nu erau astronomice...Numai îl atingeam pe unu' și-mi reparam bara din față moka...Dacă era accident / tamponare se punea ? Sau și atunci ăla demonstra că mergea normal dar din dinamica tamponării s-a întors cu 180 * ?
_________________
Cică au fost vreo 20 - 25 de mașini în off side.

 


Re: Siguranta rutiera aztec

Mă repet.
Problemă imensa este că a trebuit că imaginile sa devină virale pt că poliția să afle.
Trebuiau să afle instant de la sistemul video de supraveghere al autostrăzii.

 


Go to page:  1  ... 34 35 36 37 38 39 40  ... 49
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Aspecte diverse din transporturi şi infrastructură  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419428 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use