De toate pentru toțiComunitatea Metrou Ușor

 

Topic: Clubul "Flacara Rosiatica"

4351 posts, 887623 views
 
Go to page:  1  ... 269 270 271 272 273 274 275  ... 311
 
 

📖 Pagination options
Re: Clubul "Flacara Rosiatica" subway guru

Anumite state nu te primesc (nu-ti acorda viza) daca pasaportul tau expira in mai putin de 6luni.

 



Re: Clubul "Flacara Rosiatica" subway guru

Si eu m-am mirat cand americanii mi-au dat pentru o deplasare de doua saptamani o viza pe zece ani ce depasea cu mult valabilitatea pasaportului…ar fi fost culmea sa ma plang ca mi-au dat cu mult mai mult decat ce le-am cerut!!!
:rofl:

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" andrei11

Și altora li s-au dat. ( Nu mie ! ). Știu de la persoanele în cauză, nu << pe surse >>.

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" Cristi N

In cazul cand valabilitatea vizei depaseste pe cea a pasaportului trebuie sa le ai pe ambele la tine, atat pe cel expirat cat si pe cel valabil. Nu stiu daca ai posibilitatea de transcriere a vizei de pe unul pe altul la ambasada.

Mai e un caz misto cand un stat nu iti da viza daca mai ai vize deja de la "prieteni" de-ai lor. De exemplu Israel si unele tari Arabe. Atunci trebuie sa te duci sa obtii un alt pasaport "curat" pe care sa ai a doua viza.

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" andrei11

Cristi N wrote:
In cazul cand valabilitatea vizei depaseste pe cea a pasaportului trebuie sa le ai pe ambele la tine...

Corect

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" orex

Raspunsul oficial al autoritatilor romane!
Daca n-ai optat pentru restituirea pasaportului vechi te-ai lins pe bot, asa ca atentie cu bifa!
Viza pasaport.png (26.03 KB; downloaded 1929 times)

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" andrei11

Clubul  Adolescenților Analfabeți  :headbash:

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" aztec

Nu știu unde se potrivește subiectul.
Dar pt că este un stat "roșu" merge și aici...

Căutați pe net știri cu  metroul din Zhengzhou, China.
Imaginile sunt ireale.
Rămâi perplex.
Va dau doar un exemplu
https://www.bbc.com/news/world-asia-chin ... h0UiDhj0



 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" orex

Cum de mai au lumina-n vagon? :think:

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" subway guru

Lasa ledurile, am vazut masinute pe avarii si in Germania luate de ape, mai bine vezi cum curge garla prin tunel…rauri pe scari am vazut recent si la New York.

 


Re: Politica, istorie, natiuni, curente de gandire orex

Special pentru amicul meu temator! ;)






Asta, ca sa nu mai aiba niciun fel de rezerve cu privire la faptul ca-si lasa viata in mainile unor doamne! :yes:
PS
Astea 2(doua) sunt cele mai mari  harabaie de avioane de pasageri, pe care, si doamnele, pun elegant capastru! :mrgreen:

 


Re: Politica, istorie, natiuni, curente de gandire andrei11

1) Nu știu de ce ai postat la Politikă.
2) Să văd doamnele în situații dificile cum se descurcă, nu când toate beculețele sunt verzi !
3) Reiau, de ce ai postat la Politikă ?
4) N-am încredere în șoferițele blonde, brunete, crețe sau nu. Am dreptul la o părere personală ?
În loc de șoferițe poți înlocui și cu pilot de avion. Îți dau voie.
5) Sunt abonat ! ( Pagina șoferițelor de TIR ) - Chiar fan !
5bis) Și aici.
2021-07-24_19-46-21.jpg (131.82 KB; downloaded 1859 times)

 


Re: Politica, istorie, natiuni, curente de gandire orex

Pai unde, alt undeva, as fi ”gasit” locatia unor astfel de ”filmuleze”, ca taiai tu ecranul!
PS
Cu toate astea, da-mi voie sa-ti spun pe sleau...din acest p.d.v. esti un misogin ”mik”!  Eu n-as avea niciun fel de rezerva sa ma urc la bordul unor aeronave conduse de doamne, care sunt ”supuse” acelorasi teste ca si cei cu ”cromozomi Y” :yes:  

 


Go to page:  1  ... 269 270 271 272 273 274 275  ... 311
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Comunitatea Metrou Ușor  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420646 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use