Zona metropolitană BucureștiTraseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov

 

Topic: Discuții despre transportul local din București (partea I)

6215 posts, 1336303 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 388 389 390 391 392 393 394  ... 444
 
 

📖 Pagination options
Re: Știri despre transportul local din București punmeister

Zonarea teoretic o aveai pe biletele de urban si de regio.

 


Re: Știri despre transportul local din București AdrianD

Pai si acum nu mai e, zice ca mergi cu acelasi bilet si in Bucuresti si in Ilfov si asta ar fi un mare avantaj. O fi, dar poate nu vrei sa mergi in Ilfov.

 


Re: Știri despre transportul local din București punmeister

Totul a facut facut prost cap coada. Iar asta nu o sa duca la nimic bun daca aceste schimbari vor fi aplicate de la 1 august.

 


Re: Știri despre transportul local din București AdrianD

Si daca te duci si te intorci de undeva in 90 de minute, poti sa mergi cu acelasi bilet?

 


Re: Știri despre transportul local din București punmeister

Da, in acele 90 de minute poti face cate validari vrei tu.

 


Re: Știri despre transportul local din București Andrei98

Totusi din comunicatul TPBI am observat ceva ce nu s-a zis in primul comunicat. Desfiintand diferentierea aceasta a liniilor, abonamentul lunar de 80 lei ramane valabil pentru toate liniile inclusiv regio si express, ceea ce mi se pare foarte avantajos. Practic lumea este acum impinsa catre acest abonament si ar putea avea succes "fidelizarea" mentionata in comunicatul TPBI. Adica exista o sansa sa isi faca mult mai multi oameni acest abonament decat sa plateasca cate 3 lei pe o calatorie.

 


Re: Știri despre transportul local din București andrei11

Și dacă ultima validare o fac la minutul 85, după 5 minute și  o secundă mai fac o validare de 90 minute ?

 


Re: Știri despre transportul local din București Andrei98

Nu prea ai ce validare sa mai faci, faci una acum si timp de 90 minute nu mai validezi nimic cand schimbi mijloacele de transport. Probabil daca vei incerca sa il validezi intre timp vei primi un mesaj de genul "card deja validat".

 


Re: Știri despre transportul local din București andrei11

N-ai înțeles. Eu mă urc la minutul 87 la cap la Rosetti în 311. Pot merge până la Poarta 4 cu validarea de la minutul 87 sau după 90 minute ( + o secundă ) mai trebuie să fac o altă  validare de 90 minute ?

 


Re: Știri despre transportul local din București AdrianD

Normal ca dupa 90 de minute trebuie sa faci o alta validare, sau sa platesti o calatorie noua. In strainatate era ideea sa mergi in aceeasi directie, o calatorie intr-o directie, deci nu sa te duci si sa te si intorci.

 


Re: Știri despre transportul local din București Andrei98

andrei11 wrote here:
N-ai înțeles. Eu mă urc la minutul 87 la cap la Rosetti în 311. Pot merge până la Poarta 4 cu validarea de la minutul 87 sau după 90 minute ( + o secundă ) mai trebuie să fac o altă  validare de 90 minute ?

Daca ar functiona asa de ce s-ar mai numi bilet de 90 minute? 90 minute sunt 90 minute, daca expira validezi din nou.

 


Re: Știri despre transportul local din București andrei11

Aha, deci trebuie să țin minte ora / minutul în care validez.  Devine palpitant !

 


Re: Știri despre transportul local din București AdrianD

Si liniile expres vor costa tot 3,5 lei, sau le integreaza si pe astea? Adica sa mergi cu acelasi bilet si pe ele.

 



Go to page:  1  ... 388 389 390 391 392 393 394  ... 444
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Traseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2284 forum members have written 420952 posts in 5244 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use