Regiunile RomânieiMoldovaJudețul Vaslui

 

Topic: Achiziție 8 autobuze hibrid noi și 10 troleibuze noi

37 posts, 12311 views
 
Go to page:  1 2 3
 
 

📖 Pagination options
Achiziție 10 troleibuze noi Andrei Andraș

Dar ele ce au fost?  :?
Foto: Yury LRTA, via transphoto.org
0.jpg (419.83 KB; downloaded 2528 times)
Foto: Yury LRTA, via transphoto.org
1.jpg (429.81 KB; downloaded 2528 times)

 


Re: Achiziție 8 autobuze hibrid noi și 10 troleibuze noi Puss in Boots

Lumea se refera ca vor fi noi, evident. Nu glumele alea de Graf care n-au circulat decat o zi poate nici atat, n-am idee.

 


Achiziție 10 troleibuze noi Andrei Andraș

M-am referit strict la mesajul lui ByOnu din care reiese faptul că până acum Vasluiul nu a avut deloc troleibuze

Graf-urile au circulat, în medie, un an. Dacă în 2015 n-au avut cele necesare operării optime a lor (electricieni, revizori, șoferi, garaj), nu știu cât de pregătiți vor fi la anul.

 


Re: Achiziție 8 autobuze hibrid noi și 10 troleibuze noi ByOnu

M-am referit strict la mesajul lui ByOnu din care reiese faptul că până acum Vasluiul nu a avut deloc troleibuze


Offff... era clar o gluma.  :lol:  Dupa 10 ani de suspendare da ... in sfarsit are si Vasluiul troleibuze. Nu inteleg de ce ai prefera sa complici discutia mai mult decat este cazul.

Si la Iasi sau Craiova daca ar reveni troleibuzul, la fel as spune.

:bere:

 


Achiziție 10 troleibuze noi Andrei Andraș

Scuză-mă că n-am înțeles "gluma".

 


Re: Achiziție 8 autobuze hibrid noi și 10 troleibuze noi ByOnu

Andrei, suntem colegi pe forum de atatia ani. Chiar iti imaginai ca nu stiam ca a existat troleibuz in Vaslui? Stiu foarte bine ca orasul si-a MODERNIZAT reteaua. MODERNIZAT.

Zau. Era evidenta si bine-meritata ironia. Sa ai retea noua si nefolosita 8 ani de zile.

Problema Vasluiului nu era ca nu are troleibuze NOI, ci pur si simplu ca nu are ..troleibuze si punct. :lol: Astia nu-si modernizeaza flota ca Tg. Jiul. Acum si-o formeaza.

 


Achiziție 10 troleibuze noi Andrei Andraș

Fără nicio supărare sper, dar într-o mică măsură am luat în calcul și scenariul cum că n-ai fi știut de troleibuzele vechi. N-am stat să caut mesajele de acum câțiva ani. Aici pe forum unde consider că-s doar lucruri serioase, mai am probleme în depistarea glumelor "subtile". Ăsta-i "defectul meu de fabricație", iau majoritatea lucrurilor în serios.

Treaba cu "modernizatul" rețelei, din punctul meu de vedere, nu prea o consider modernizare. Practic au înlocuit stâlpii, consolele și firul. Probabil au schimbat și căblăraia din subteran, nu cunosc. În România, modernizarea unei rețele de troleibuz o consider atunci când piesele românești sunt înlocuite cu piese "ca-n vest", Kummler Matter. Și la Mediaș se anunță mai marea "modernizare", dar se va schimba cel mai probabil doar firul de contact. E bun și firul, dar măcar încrucișările și macazele de le-ar schimba pentru că ălea încetinesc troleibuzele.

 


Re: Achiziție 8 autobuze hibrid noi și 10 troleibuze noi PTMZ

Contractul cu Solaris a fost semnat miercuri, pe 14 iulie, iar ieri licitația a fost atribuită. Valoarea contractului este de 18.150.000 RON

 


Achiziție 10 troleibuze noi Andrei Andraș

Din informațiile primite de la prietenii polonezi, troleibuzele care vor ajunge la Vaslui vor avea echipamente Medcom, asta din cauza / datorită (rămâne la latitudinea fiecăruia dacă consideră că vestea este bună sau nu) bugetului mai scăzut alocat acestei licitații. Un 12M pentru Vaslui ajunge să coste ~ 439.000 euro, în timp ce un 12S ploieștean a costat ~ 484.500 euro, iar un 12S medieșan ~ 485.700 euro (prețurile includ TVA).

Rămâne de văzut dacă informația se va confirma sau nu, dar până acum n-am avut cazuri în care informațiile să se infirme.

 


Go to page:  1 2 3
 
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Județul Vaslui  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420663 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use