MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei

1767 posts, 476243 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 110 111 112 113 114 115 116  ... 127
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei subway guru

Inclusiv dambul ala cretin peste statie e tot o isprava a primariei de sector, contrara tuturor reglementarilor…
:bleah:

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei sab

Nu confund luminatoarele cu aerisirile. Am vrut sa spun ca la Eroilor s-a încercat ceva absolut deosebit cu acele luminatoare, lucru de lăudat, chiar daca rezultatul nu este neapărat cel mai fericit. In schimb, la Parc s-au "trântit" aerisiri complet aiurea (ca deh, eram in cartier muncitoresc si nu mai conta prea mult aspectul) si niste țevi dubioase (probabil si ele au un rol).
Așa cum am spus, trebuia găsită o altă soluție, poate chiar o construcție supraterana, care putea fi încadrată in peisaj mai ușor decât aerisirile acelea.
In fine, atât am putut, cu asta defilăm cu mândrie de acum încolo. Păcat...

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei aztec

Că tot discutam de zona....aștept și ceasul.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei sab

Nu cred ca o sa-l mai vezi. Poate doar la un muzeu :)

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei subway guru

Ceasul e in custodia proprietarului adica primaria de sector…
Cat priveste luminatoarele aceeasi reactie viscerala am vazut-o si cu piramida de sticla pariziana, nimic nou sub soare…

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei survola

S-au mai apucat de ceva lucrări la accesul dinspre piață? Mai dă cineva cu lopata?

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei sab

guru, corect, întotdeauna vor fi păreri pro si contra. Mai ales ca am distrus un parc ca sa facem niste cupole care mai si curg pe la toate "încheieturile".
Cu "derdelușurile" ne-am lămurit, n-a fost neapărat viziunea arhitectului așa cum s-a trâmbițat, se pare ca n-am avut încotro, datorita "dâmbului misterios" de la E1 a cărui utilitate nu vrei sa ne-o dezvălui. ;)

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei orex

survola wrote:
S-au mai apucat de ceva lucrări la accesul dinspre piață? Mai dă cineva cu lopata?

Accesul e gata, de hat, de mai bine de un an si 3 luni (vezi instantaneul nr. 5), subtraversarea str. Brasov bate pasul pe loc!
PS
Mai rau e de cel de la TIP-TOP, de care daca nu se apuca mai cu sarg, subtraversarea n-o sa prinda niciun condur de contur! :yes:  

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei survola

Cum adică, e gata accesul? Se poate intra în stație?

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei orex

Simplu, daca-l acopera si-l imbraca cu traditionala tabla verde ”VITREOUS EMANEL PANEL” , marca Titan Mar e cam gata (fara lift si scara rulanta, scarile zac sub prealata in proximitatea accesului C)! Ca nu va fi functional e alta gasca-n alta traista!
PS
Dupa cate ai observat partea exterioara e betonata, ceea ce nu s-a intamplat in evolutia lucrarilor niciodata la edificarea accesurilor la celalalte statii, daca nu exista o alternativa viabila. Clar ca pamantul subtraversarii str. Brasov va fi excavat dinspre acces A (TIP-TOP) pana la acces B(Piata), atunci cand se vor învrednicii sa-l ”destupe” pe A si le vor crea si pe cele pentru acces la/dinspre 41 (parca A1 si B1, daca nu gresesc flagrant)!

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei subway guru

@sab
Ai si tu dreptatea ta (partial), la piramida de sticla a japonezului nu s-a apucat nimeni sa o deschida vizitatorilor inainte de a fi complet gata…
:bere:
P.S.
N-am distrus niciun parc, acolo era o vegetatie spontana asortata cu prost gustul vanghelistic, singurul parc distrus in mod imbecil de un primar tembel si pe deasupra corupt dovedit e parcul Drumul Taberei…
Sunt tare curios ce va face la Eroilor actualul primar penal S5 inainte de a merge la bulau!
Despre ceas trebuie sa-l intrebati de sanatate pe don’ Ciucu…

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei survola

Ceasurile publice nu mai sunt o necesitate, și nici telefoanele publice, din motive evidente.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei aztec

Corect, dar rămăsese unul din....putinele puncte de reper din cartier.
Nu că ar fi o minune arhitectonica...

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei andrei11

# survola, te contrazic, la metrou, jos pe peron e plin de  ceasuri publice.  Din moment ce ai cronometrul  alăturat la ce-ți mai trebuie și ceas public ?
Și cel puțin în București mai sunt ceasuri publice noi și funcționale.

 


Go to page:  1  ... 110 111 112 113 114 115 116  ... 127
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420769 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use