Transportul feroviar în RomâniaOperatori privați din România

 

Topic: Regio Călători (RC / RGC) (ex Regiotrans / RT)

172 posts, 115508 views
 
Go to page:  1  ... 7 8 9 10 11 12 13
 
 

📖 Pagination options
Re: Regio Călători (RC / RGC) (ex Regiotrans / RT) PTMZ

Stimati calatori,

Incepand cu data de 14.06.2021 in trenurile Regio Calatori pot fi transportate gratuit bicicletele pliabile/demontabile, pe toate tipurile de trenuri, ca bagaj de mana in limita spatiului disponibil.

Celelalte tipuri de biciclete nu se accepta la transport.

Sursa: Regio Călători

 


Re: Regio Călători (RC / RGC) (ex Regiotrans / RT) Chev Celios

Daca ma duc cu un Pegas vechi care se strange de la jumatate ma primesc??? :rofl:  :rofl:

 



Re: Regio Călători (RC / RGC) (ex Regiotrans / RT) shoppy

Pai nu vad de ce nu s-ar inscrie la pliabila.

 


Re: Regio Călători (RC / RGC) (ex Regiotrans / RT) Andrei98

Intretimp am aflat ca în rest nu mai accepta deloc transportul bicicletelor. Un minus foarte mare după o vreme în care au avut un renume pentru tarifele mici și foarte multe biciclete transportate pe București-Brașov. Cu cele pliabile nu știu cine sta sa se care cu ele prin tren, ele fiind niște biciclete de oraș și nu poți sa faci trasee de Mountain bike cu ele deci nici nu are rost sa te duci altundeva cu ea.

 


Re: Regio Călători (RC / RGC) (ex Regiotrans / RT) shoppy

Da, nici eu nu ma pot gandi de ce ai cara periodic o bicicleta pliabila, mai bine mergi cu bicicleta ta si o legi la gara si in partea cealalta inchiriezi; o decizie trista, dar daca ma gandesc din punctul lor de vedere, MTB-ul este un bagaj foarte nasol daca vagonul tau nu are spatiu special pentru biciclete, chiar daca il pui la un pret dublu fata de locul pe scaun, daca ai 5 MTB-uri nu ai unde sa le pui decat in zona unei usi de acces in vagon, usa pe care o blochezi.

 


Re: Regio Călători (RC / RGC) (ex Regiotrans / RT) cris_m

Da, foarte corecta observatia! Tin minte ca asa au procedat niste prieteni cand am mers la munte acum cativa ani. Nu spun ca a fost chinul din lume sa le urce/coboare, una din biciclete avand si o pana de toata frumusetea...

 


Regio Călători (RC / RGC) Andrei Andraș

Decizia este ciudată și în contextul în care aceste automotoare sunt dotate cu locuri pentru biciclete.

 


Re: Regio Călători (RC / RGC) (ex Regiotrans / RT) shoppy

Or vinde locuri acolo sau nu or fi in stare sa se asigure ca circule acelea si nu RIO.

 


Re: Regio Călători (RC / RGC) (ex Regiotrans / RT) PTMZ

Stimati calatori,

In data 30.06.2021 trenurile R-E 16057, R-E 16056, R-E 16059 si R-E 16058 in relatia Bucuresti Nord Gr A – Aeroport H. Coanda T1 si retur se anuleaza.

Incepand cu data 01.07.2021 trenurile Regio Calatori in relatiile :
- Bucuresti Nord Gr A – Aeroport H Conda T1 si retur;
- Bucuresti Nord Gr A – Ploiesti Sud si retur
NU MAI CIRCULA.

Sursa: Regio Calatori

 


Regio Călători (RC / RGC) Andrei Andraș

Și-au dat seama, într-un final, că te costă bani ca să plimbi aerul de aeroport la Gara de Nord și invers.

 


Re: Regio Călători (RC / RGC) (ex Regiotrans / RT) Robert24

Daca nu ai habar, abtine-te...
Am fost cu aceste trenuri de 2 ori in ultimile 3 saptamani si de fiecare data erau cam 30-40 de calatori...
Plus ca iau si o groaza de subventie.

 


Re: Regio Călători (RC / RGC) (ex Regiotrans / RT) Andrei98

In ultima vreme sunt utilizate destul de des, si asta de dinainte sa inceapa meciurile. Dar lor acum le este mai usor sa renunte la diverse servicii, cum a fost si cel pentru biciclete pe care l-au scos fara motiv. Probabil la ala asta au renuntat pentru ca nu primeau subventie si pentru el.

 


Re: Regio Călători (RC / RGC) (ex Regiotrans / RT) shoppy

Din ce am vazut merg foarte bine trenurile Brasov - Mangalia prin Baneasa, sigur ies mai multi bani de acolo.

 


Go to page:  1  ... 7 8 9 10 11 12 13
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Operatori privați din România  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420709 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use