Parent forum: Comunitatea MetrouUsor

Topic: Clubul "Flacara Rosiatica"

3757 posts, 464019 views

Go to page:  1  ... 263 264 265 266 267 268 269

📖 Pagination options
  • Author: Tom
  • Posted:
  •  

Re: Generalități despre parcări Tom

Costin wrote:
Doar atat zic. Nu e discriminare pentru ca nu incalca nici un drept.
A avea masina e un privilegiu, nu un drept.
Dreptul la proprietate este încă un drept, în ciuda deviațiilor unei haștagiste care visează să trăiască în turme la comun, fără nicio proprietate. M-aș mira dacă nu-și schimbă părerea după o noapte la comun. Dacă nu, e clar fană BDSM.
Se vede deja cum comunismul se inserează "pas cu pas" în mentalul colectiv, în totală bătaie de joc față de popor și de memoria naivilor care au murit acum 31 de ani pentru dreptul de a vorbi liber (prea ieftin pentru a fi luat cu totul, prea ușor de cenzurat dacă devine periculos), dar și de a avea proprietate, mobilă sau imobilă.
Deci, ca să vorbesc în termenii celor care cultivă ideea de mai sus, afirmația de mai sus este "dubluplus-necorectă (ungood)": A avea mașină este un drept, nu un privilegiu. Dați-mi o oportunitate mai bună și o soluție pe care să o accept din proprie inițiativă, de bunăvoie și nesilit de nimeni, direct sau indirect, pentru că mă satisface. Dar nu contra mașinii, la proprietatea căreia nu renunț, ci în favoarea unei soluții mai convenabile din motive ne-financiare și ne-taxabile și ne-coercitive.

• Author: Costin
  • Site Admin
  • Posted:
  •  

Re: Generalități despre parcări Costin

Conform rationamentului tau privind dreptul la proprietate, mi se pare absurd ca nu pot detine in proprietate o mitraliera. Este dreptul meu de proprietate!

Conform rationamentului tau privind dreptul la alternative pe gustul tuturor, este gresit ca pot detine doar un pistol, deoarece nu este o alternativa pe care sa o pot accepta de buna voie si nesilit de nimeni!

• Author: aztec
  • Membru Silver
  • Posted:
  •  

Re: Clubul "Flacara Rosiatica" aztec

Dreptul de proprietate este una..de circulație/ folosință alta.

• Author: subway guru
  • Membru Silver
  • Posted:
  •  

Re: Clubul "Flacara Rosiatica" subway guru

Dreptul de a avea o masina nu ti-l contesta nimeni, dreptul de a o parca aiurea unde iti bubuie mintea si fantezia…nu exista!

• Author: orex
  • Membru Silver
  • Posted:
  •  

Re: Clubul "Flacara Rosiatica" orex

Am eu o vorba cu s-a.....mireasa!
Scrisoarea de garantie bancara in contractele de achizitie publica e fix...!
Sansa ca sunt suntem sub jurisdictia UE si...daca am vrut sa fim IN ”Dreptul Uniunii Europene prevalează asupra ordinii constituționale din România, așa cum arată Decizia (928/2006)”! :yes:

• Author: orex
  • Membru Silver
  • Posted:
  •  

Re: Clubul "Flacara Rosiatica" orex

Garantat ca daca bagau genistii si minerii romani ”in paine” nu mai exista lamentare la trecerea Carpatilor! Acum chinezii, turcii, austriecii, italienii si mai ales grecii vin sa ne dea ”lectii” de edificare a unor astfel de drumuri. Jalnic am ajuns! :yes:

Go to page:  1  ... 263 264 265 266 267 268 269

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Comunitatea MetrouUsor  • 
Choose destination

Since , our 1735 forum members have written 341302 posts in 4061 topics and 419 subforums.
Refresh interval: 30 minutes.

© 2009 - 2021 Asociația „Metrou Ușor”