De toate pentru toțiComunitatea Metrou Ușor

 

Topic: Clubul "Flacara Rosiatica"

4351 posts, 886829 views
 
Go to page:  1  ... 266 267 268 269 270 271 272  ... 311
 
 

📖 Pagination options
  • Tom
  • Posted:
  •  

Re: Generalități despre parcări Tom

Costin wrote:
Doar atat zic. Nu e discriminare pentru ca nu incalca nici un drept.
A avea masina e un privilegiu, nu un drept.
Dreptul la proprietate este încă un drept, în ciuda deviațiilor unei haștagiste care visează să trăiască în turme la comun, fără nicio proprietate. M-aș mira dacă nu-și schimbă părerea după o noapte la comun. Dacă nu, e clar fană BDSM.
Se vede deja cum comunismul se inserează "pas cu pas" în mentalul colectiv, în totală bătaie de joc față de popor și de memoria naivilor care au murit acum 31 de ani pentru dreptul de a vorbi liber (prea ieftin pentru a fi luat cu totul, prea ușor de cenzurat dacă devine periculos), dar și de a avea proprietate, mobilă sau imobilă.
Deci, ca să vorbesc în termenii celor care cultivă ideea de mai sus, afirmația de mai sus este "dubluplus-necorectă (ungood)": A avea mașină este un drept, nu un privilegiu. Dați-mi o oportunitate mai bună și o soluție pe care să o accept din proprie inițiativă, de bunăvoie și nesilit de nimeni, direct sau indirect, pentru că mă satisface. Dar nu contra mașinii, la proprietatea căreia nu renunț, ci în favoarea unei soluții mai convenabile din motive ne-financiare și ne-taxabile și ne-coercitive.

 


Re: Generalități despre parcări Costin

Conform rationamentului tau privind dreptul la proprietate, mi se pare absurd ca nu pot detine in proprietate o mitraliera. Este dreptul meu de proprietate!

Conform rationamentului tau privind dreptul la alternative pe gustul tuturor, este gresit ca pot detine doar un pistol, deoarece nu este o alternativa pe care sa o pot accepta de buna voie si nesilit de nimeni!

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" aztec

Dreptul de proprietate este una..de circulație/ folosință alta.

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" subway guru

Dreptul de a avea o masina nu ti-l contesta nimeni, dreptul de a o parca aiurea unde iti bubuie mintea si fantezia…nu exista!

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" orex

Am eu o vorba cu s-a.....mireasa!
Scrisoarea de garantie bancara in contractele de achizitie publica e fix...!
Sansa ca sunt suntem sub jurisdictia UE si...daca am vrut sa fim IN ”Dreptul Uniunii Europene prevalează asupra ordinii constituționale din România, așa cum arată Decizia (928/2006)”! :yes:

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" orex

Garantat ca daca bagau genistii si minerii romani ”in paine” nu mai exista lamentare la trecerea Carpatilor! Acum chinezii, turcii, austriecii, italienii si mai ales grecii vin sa ne dea ”lectii” de edificare a unor astfel de drumuri. Jalnic am ajuns! :yes:

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" Linia 43

Uite aici democratie :    :lol:

Poliția din Kuweit a arestat un bărbat pentru că s-a plâns de vreme pe o rețea socială. Într-un clip video devenit viral pe TikTok, filmat din mașină, acesta poate fi auzit plângându-se, râzând și înjurând canicula și furtuna orbitoare de praf prin care trecea...
Ministerul kuweitian de interne a denunțat videoclipul drept ofensator.
Presa locală a relatat că bărbatul, cetățean egiptean, va fi deportat.


https://www.digi24.ro/stiri/externe/un-b ... -1579115

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" andrei11

Sectorul 1  ?  :rofl:  
Filmulețul are jumătate de minut. Atenție la secunda 15 !!!!

 


Re: Sectorul 5 subway guru

E jenant sa te faci avocatul penalului…

 


Re: Sectorul 5 orex

Nicidecum...EL, ca-ti convine sau nu, misca lucrurile intr-un sector ramas in ”mezozoic”. Esti contribuabil si ar trebui sa faci diferenta dintre ce a fost si ce este! Ce va fi e alta socoteala, voi ii veti prelungi sau nu mandatul, nu EU! ;)  
Credeam ca te-ai saturat de oamenii de paie! :yes:

 


Re: Sectorul 5 subway guru

Ultima lui isprava e ca a amenintat niste amarati de muncitori vietnamezi ca-i trimite EL <acasa>…jalnic!
Dar vad ca vrei neaparat sa te iei de mana cu el…
De ce nu v-ati duce voi doi <acasa> in locul vietnamezilor???
Daca tot nu esti contribuabil de ce te bagi in ciorba?…sau te-au stimulat pecuniar interlopii penalului?

 


Re: Sectorul 5 ByOnu

subway guru wrote:
E jenant sa te faci avocatul penalului…


Vorbim despre Colectiv, Guru?

Daca da, se putea intampla in orice sector din Bucuresti. "Centrul vechi", zona Lipscani, este, spre exemplu, o bomba cu ceas si se regaseste in S3. Ii pasa cuiva de ce este acolo? Tie, personal, iti pasa? Ne pasa ca multe din acele imobile pot pica oricand? Tot orasul este plin de localuri nesigure. Dar discutia este una mult prea sensibila pentru a fi redeschisa. Este plin de localuri care te intampina cu celebra foaie < Localul functioneaza fara aviz ISU >.

Nu-l judec ca a semnat ca primarul. Toti au facut asta, toti FAC asta, inclusiv Nicusor. Il judec doar pentru ca a promis ca se retrage din viata publica, iar apoi a revenit pe scena polica.

Sau la ce te referi cu penalul?


Propun sa-l judecam pentru activitatea lui din Sectorul 5. Eu unul, pentru ce atributii are, inca nu prea am ce sa-i reprosez. Pentru nici macar 1 an de mandat s-a miscat mai repede decat alti sectoristi. Tragem linie la finalul mandatului. Asta este tematica forumului. Mie-mi pare la fel de activ ca si Negoita. Sa vedem.

 


Re: Sectorul 5 orex

@subway guru
Asta nu mi se pare-n regula!
E clar ca nu-l inghiti, dar tre sa mai oftezi pret de peste 3(trei) ani si-o sa-l mai adopti inca 4(patru) ani! Pui ramasag? :rofl:
PS
N-am nici in clin , nici in maneca cu 'mnealui chiar daca-i cunosteam apucaturile, ca orice cetatean, de cand era ”Șăf” peste pietele din S6!
E al vostru primar dar nu toata protipendada sta pe calea 13 Septembrie! ;)

 


Re: Sectorul 5 subway guru

Activitatea lui din S4 s-a prescris, s-a amnistiat, s-a gratiat???
De ce ar trebui sa fim amnezici???
P.S.
Asa sunt eu, nu inghit impostorii care nu stiu decat sa rastoarne tarabe si sa ameninte cetateni si muncitori nevinovati…sau sa le puna in pericol grav viata pentru combinatiile lor corupte…
Mai stiu eu pe unii care varsau lacrimi de crocodil si-si turnau mir pe chelie ca sa starneasca mila in loc sa mearga la mititica si-mi sunt la fel de dragi

 


Go to page:  1  ... 266 267 268 269 270 271 272  ... 311
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Comunitatea Metrou Ușor  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420536 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use