Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiReabilitare Pasaj Grant

 

Topic: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului

498 posts, 170816 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36
 
 

📖 Pagination options
Re: Reabilitare Pasaj Grant (2019 - 202x ) aztec

Ăla nu este un rest de plata?

 


Re: Reabilitare Pasaj Grant (2019 - 202x ) Albert

Este un rest de plată care este prevăzut pentru anul ăsta.

 


Re: Reabilitare Pasaj Grant (2019 - 202x ) orex

Daca va referiti la deznodamantul litigiului intre METABET CF si CMSPPB mai dureaza ”tati”! ;)
Proces METABET CF_CMSPPB 2021.png (92.95 KB; downloaded 2522 times)

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Reabilitare Pasaj Grant (2019 - 202x ) Utilizator anonim

Despre ce e vorba?

 


Re: Reabilitare Pasaj Grant (2019 - 202x ) Stefan28

Metabet nu sunt cei care au furnizat traversele pentru linia 41 pe firul de la Grant?

 


Re: Reabilitare Pasaj Grant (2019 - 202x ) orex

Utilizator anonim wrote:
Despre ce e vorba?

Simplu ca buna ziua! ;)
”Spre exemplu, CMSSPB a transmis Consiliului General că a cumpărat majoritatea materialelor pentru reabilitarea Podului Grant. S-au luat materiale pentru a lucra pe ambele sensuri, chiar dacă până la urmă nu s-a mai lucrat decât pe un sens.
Așa că una dintre societățile de la care SMSSPB SA (n.b. greseala de tehnoredactare) a luat materialele – anume Metabet CF SA – a obținut în instanță dreptul de a executa silit compania municipală pentru suma de 1.844.262 de lei.
CMSSPB SA susține că a putut plăti până acum salariile angajaților pentru că a reușit să lucreze pe piața liberă. Dar că n-a putut achita și contribuțiile sociale integral. Are o restanță la CAS pentru salariați de 1.467.086 și o restanță mică la asigurările de sănătate.
Cu tot cu TVA și dările la bugetul local care nu s-au plătit, CMSSPB SA are acum datorii de 4.385.822 de lei.”

Curat chilipir peste 800.000E, nu?! :rofl:

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Reabilitare Pasaj Grant (2019 - 202x ) Utilizator anonim

Multumesc de clarificare! Dar partea pozitiva, sa zicem, este ca Metabet a livrat toate traversele necesare, ele fiind depozitate sub pod pentru sensul opus. De ce „noul Bucuresti” nu il incepe, nu stim inca. Cum nici Vasile Milea nu stim de ce se tergiverseaza.

 


Re: Reabilitare Pasaj Grant (2019 - 202x ) orex

Daca ”cretofolinu” caruia nu-i mai bagi pieptenele prin par, se lua de duamna ”sarma”, tre sa afle ca mai are multi ”doiari” de cupa, caro, trefla, mai ales cei de pica, pe care, daca nu-i neutralizeaza, cat mai repede, o sa aiba o mare deziluzie, si noi, asisderea!
In continuare... sper sa nu! :yes:

 


Re: Reabilitare Pasaj Grant (2019 - 202x ) shoppy

Cand eu am spus acum cateva luni ca primarul va bloca tot au spus unii ca nu va fi chiar atat de rau, ca il va mai aduce USR pe calea buna.
Acuma cu PUZ-ul e blocat pe 2 ani, toate santierele sunt blocate, compania primariei responsabila de santiere are popreala pe active, mi se pare ca este destul de rau.
Din ce am inteles bugetul propus de primar a picat, USR a votat impotriva in timp ce restul, chiar si PSD, au votat pentru(o miscare foarte buna pentru opozitie, asa nu se mai poate spune ca din vina opozitiei nu se face); deci aducerea pe calea buna a inceput, sa speram ca si reuseste.

(Apropo, bugetul acesta picat este disponibil pentru consultare?)

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Reabilitare Pasaj Grant (2019 - 202x ) Utilizator anonim

Intr-adevar noua primarie este catastrofala la managementul oricarui proiect. Bugetul a fost rectificat si a fost votat acum o saptamana. Este pe siteul pmb.

 


Re: Reabilitare Pasaj Grant (2019 - 202x ) ByOnu

Andrei, ce a impiedicat fosta primarie sa reabiliteze Grantul integral in 4+ ani?

S-au apucat tarziu, a mers foaaaarte lent, nu au facut licitatiile pentru materiale din timp, samd.

 


Re: Reabilitare Pasaj Grant (2019 - 202x ) mihai_atanasiu

Traversele pentru sensul nemodernizat sunt depozitate sub pod. Le-am vazit eu ieri din tren.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Reabilitare Pasaj Grant (2019 - 202x ) Utilizator anonim

Anul viitor se realizeaza restul de lucrare conform PMB cu care am discutat azi.

 


Re: Reabilitare Pasaj Grant (2019 - 202x ) punmeister

Deci cel mai probabil inainte de sosirea prototipului Imperio, poate atunci se face si o revizie ampla la linia lui 41.

 


Go to page:  1  ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Reabilitare Pasaj Grant  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420712 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use