Zona metropolitană BucureștiGeneralități despre transportul în comun din București și Ilfov

 

Topic: Accidente / incidente

4882 posts, 1274268 views
 
Go to page:  1  ... 283 284 285 286 287 288 289  ... 349
 
 

📖 Pagination options
Re: Accidente / incidente andrei11

Dilatare ? Din ce cauze ?  Și unele părți ale corpului animalelor se dilată, pupila de exemplu. De pupilă e vorbaa, nu ?

 


Re: Accidente / incidente subway guru

Cand ai 10grade noaptea si doar 20 ziua nu e deloc normal.

 


Re: Accidente / incidente cris_m

Degeaba iti zice termometrul sau Busu ca sunt 20 de grade, ca azi au fost clar 26-27 lejer. La nivelul asfaltului cel putin dublu la cum ardea soarele....

 


Re: Accidente / incidente subway guru

Fenomenele alea se produc in arsita verii cand ai 40 la umbra si peste 60 in sina.

 


Re: Accidente / incidente andrei11

cris_m wrote:
La nivelul asfaltului cel putin dublu la cum ardea soarele....

Numai un termometru poate confirma ce temperatură este la nivelul asfaltului.
Apropo, cele 20 de grade comunicate de Busu unde se măsoară și în ce condiții ? ( vânt, ploaie, orientare geografică, înălțime de la sol, timpul zilei, etc ).
Îți spun sigur că la ce temperaturi au fost în București zilele acestea NU poate fi vorba de dilatarea șinei.

 


Re: Accidente / incidente orex

@andrei11
Intr-un adapost meteorologic, la 2m deasupra solului, la orele de observatie 01, 07, 13, 19!

 


Re: Accidente / incidente aztec

La ce întreținere are linia de tramvai...și dacă da soarele pe cer  când e ger poate să aibă probleme cu dilatarea, depinde de când și cum a fost sudata....

Și temperatura se măsoară identic in toată lumea...și nu se măsoară la asfalt. E "STAS"....

 


Re: Accidente / incidente Stefan28

#5185 a fost implicat într-un accident pe Delea nouă x Învingătorilor...
Motiv: BMV-ul trecut pe roșu... :popa:
Sursa:. Info Trafic
IMG-20210510-WA0010.jpg (582.16 KB; downloaded 2630 times)
IMG-20210510-WA0009.jpg (784.52 KB; downloaded 2627 times)

 


Re: Accidente / incidente cris_m

Se vede tabla autentica  :lol:

 


Re: Accidente / incidente Valentin

Mda, misto, trecutul pe rosu, o caracteristica fundamentala a delasarii, nepasarii, de partea tuturor taberelor implicate. Numai in Bucuresti daca am avea odata o legistlatie calumea, s-ar pune camere in interesctii, ca m-am saturat sa dau de cretini la fiecare pas facut pe carosabil, s-ar imbogatii garantat si cred ca in maxim 24, hai 72h s-ar amortiza investitia. Eu unul m-am saturat ca semaforul sa fie un decor pentru niste nesimtiti :popa:  :bleah:

 


Re: Accidente / incidente ByOnu

stai putin, camere exista...

 


Re: Accidente / incidente andrei11

Nu există legea și nici nu se vrea să existe. Eu n-am înțeles de ce sunt două mașini "înfipte" în troleu... Amândouă au trecut pe roșu ? Sau troleibuzul ?

 


Re: Accidente / incidente ticker

Opelul circula perpendicular pe traseul BMW-ului.
Idem Troleibuzul, doar ca din sens opus Opel-ului.

BMW-ul a lovit intai Opel-ul (schimbandu-i traiectoria/ directia) si abia apoi troleibuzul.

 


  • Tom
  • Posted:
  •  

Re: Accidente / incidente Tom

Valentin wrote:
Mda, misto, trecutul pe rosu, o caracteristica fundamentala a delasarii, nepasarii, de partea tuturor taberelor implicate. Numai in Bucuresti daca am avea odata o legistlatie calumea, s-ar pune camere in interesctii, ca m-am saturat sa dau de cretini la fiecare pas facut pe carosabil, s-ar imbogatii garantat si cred ca in maxim 24, hai 72h s-ar amortiza investitia. Eu unul m-am saturat ca semaforul sa fie un decor pentru niste nesimtiti :popa:  :bleah:
Nu, "mișto" trecutul pe roșu al unor grobieni cu bemveuri care stau și mângâie smarfoana la volan. Nu că ar fi singurii, dar reprezintă simbolul perfect al scursurii îmbogățite.  Nici măcar pe roșu nu știu să treacă, nu că asta ar fi ceva frumos. Aș pune pariu că peste o săptămână e din nou la volan cu altă mașină, poate tot bemveu. Până nu-i face cineva copîrșeu din propriul bemveu, nu se va lăsa.

În altă ordine de idei, la 6:50 pe Vasile Milea între Apaca și Grozăvești, coloană mare de tramvaie pe ambele sensuri, primul pe sensul spre Apaca e "Obama" 401 și în fața lui era o mașină de transport lovită destul de rău în față. Nu știu ce a fost acolo, nu am putut opri, însă încă nu venise poliția sau cel puțin nu am văzut-o, însă era o mașină de intervenții a STB.

 


Go to page:  1  ... 283 284 285 286 287 288 289  ... 349
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Generalități despre transportul în comun din București și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420769 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use