MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrou

 

Topic: Modernizarea stațiilor de metrou

1895 posts, 409560 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 130 131 132 133 134 135 136
 
 

📖 Pagination options
Re: Modernizarea stațiilor de metrou subway guru

Ce modernizare visezi?
E doar o readucere cat de cat la situatia anterioara magariilor sindometice…

 


Re: Modernizarea stațiilor de metrou andrei11

Guru, ești în urmă.
De picturile 3D ai auzit ?
Una aleasă la întâmplare:
3D.jpg (34.02 KB; downloaded 3865 times)

PS: Mozaicurile romane au rezistat mii de ani. Mai mult decât va rezista rețeaua de metrou actuală din Cluj-Napoca.  ;)

 


Re: Modernizarea stațiilor de metrou subway guru

Daca nu esti in stare sa intelegi semnificatia corecta a unor termeni si notiuni nu pot decat sa-ti recomand consultarea dictionarului pentru recuperarea handicapului …si chiar nu-ti inteleg inversunarea de a te contrazice pe orice lucru chiar si evident, crezi ca pari mai interesant?…n-as zice!

 


Re: Modernizarea stațiilor de metrou andrei11

Nu te-ai învățat deja cu stilul meu pe care-l practic câteodată ?  :lol:
Cu stația asta n-am treabă. Nici măcar odată pe an nu cred că urc / cobor pe acolo.
Dar mi-ar plăcea mozaic 3 D pe dușumea.
Sau pardoseală.  :bere:
_____________
dușumea are explicații în DEX !

 


Re: Modernizarea stațiilor de metrou subway guru

Atunci de ce-ti dai cu parerea???
Am apreciat mereu mesajele tale in cunostinta de cauza dar astea la plezneala si garagata NU!

 


Re: Modernizarea stațiilor de metrou andrei11

N-ai citit ? Mi-ar plăcea un mozaic 3 D pe jos. Așa, ca proiect pilot, ca ceva deosebit față de ce e acum. Nu pe toată lungimea culoarelor /  stației, pe o porțiune să spunem de 25 metri pătrați.
________________
Mesajul nu e nici la gargară / la plezneală.
Nu e nici trimitere la metroul din Nord Korea, numai ăia au pictat pereții  gen tablou.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Modernizarea stațiilor de metrou sab

subway guru wrote:
Ce modernizare visezi?

Stii tu sigur că nu fac nicio modernizare? Asa cum suna comunicatul, pare să fie vorba de o lucrarea mai complexă,  din moment ce inchid cu totul un acces. Poate fac ceva similar cu ce au făcut la accesul de la Barbu Vacarescu (adică înlocuirea treptelor), dar sper ca mai cu cap, nu cu placaj lucios, pe care sa-l ia la flex ca acolo..
Eu zic sa asteptam si sa vedem, înainte să sărim în sus...

 


Re: Modernizarea stațiilor de metrou subway guru

Cel mult sa presupunem o renovare ca modernizare inseamna altceva…

 


Re: Modernizarea stațiilor de metrou andrei11

Guru, uite o propunere interesantă pentru Stația Timpuri Noi. Asta ca să vezi că nu sunt dispus de multe ori să iau postările altora peste picior. Ce spui de propunere ?
TN.jpg (130.42 KB; downloaded 3773 times)

 


Re: Modernizarea stațiilor de metrou subway guru

Sincer se bate cap in cap cu denumirea statiei!
:bere:

 


Re: Modernizarea stațiilor de metrou gexge

Are cineva poze cu noul placaj de granit de la stația Pipera?

 


Re: Modernizarea stațiilor de metrou Stefan28

Cam așa arată astăzi zona unde era magazinul Vivo de la Pipera (poza jos), față de cum era imediat după demolare... (poza sus).


 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Modernizarea stațiilor de metrou sab

http://www.metrorex.ro/_read694-1

13.05.2021
Metrorex informeaza ca, in perioada 14.05 – 16.05.2021 (vineri, sambata si duminica), la statia de metrou Mihai Bravu, situata pe Magistrala 1, se vor realiza lucrari de refacere a finisajelor accesului A (iesirea spre Sos. Mihai Bravu).
Aceste lucrari presupun decopertarea pardoselilor existente si pregatirea stratului suport pentru montarea de noi placaje de granit.
Pentru buna desfasurare a lucrarilor si pentru siguranta calatorilor, in perioada mai sus mentionata, traficul pietonal la accesul A (fara copertina) al statiei de metrou Mihai Bravu va fi inchis.
Pe toata perioada lucrarilor, zona va fi asigurata corespunzator si delimitata cu banda de semnalizare pentru directionarea accesului publicului calator.
Aceste lucrari se inscriu intr-un program ce vizeaza refacerea finisajelor accesurilor anumitor statii de metrou care de-a lungul timpului au suferit deteriorari.
Va multumim pentru intelegere si va prezentam scuze pentru disconfortul creat!

DIRECTOR GENERAL,
Stefan PARASCHIV


Cred ca ne-a scapat stirea asta, dar care este iesirea spre Sos Mihai Bravu ? Ca ambele sunt asa...  Au un stil... :roll:

 


Re: Modernizarea stațiilor de metrou andrei11

O fi  ieșirea spre Vitan ( aia o fi  Mihai Bravu ).  Cealaltă o fi spre pod / spre Dâmbovița.

 


Go to page:  1  ... 130 131 132 133 134 135 136
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrou  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420712 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use