Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006Pasaj suprateran Doamna Ghica (parte din inelul median) (FINALIZAT 2023, NERECEPŢIONAT)

 

Topic: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului

528 posts, 140924 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 19 20 21 22 23 24 25  ... 38
 
 

📖 Pagination options
Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului CiprianTRB

Din câte știu a fost făcut pe vremea lui Videanu un SF pentru străpungerea Bd. Timișoara -> Centura. Nu putem actualiza acel SF?

 



Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului shoppy

Presa ieftina de scandal, valoarea exproprierii o da legea si nu numele proprietarului, oricine ar fi fost proprietar tot banii aia ar fi costat.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului ByOnu

shoppy wrote:
...Nicusor cu buna stiinta si premeditat a blocat toate santierele doar ca sa isi indeplineasca balivernele promise in campanie, sa se razbune pe Firea si pe electoratul ei...


Parerea ta.....  :roll:

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului shoppy

Da,este  parerea mea.

Un fapt clar este ca parerea mea era insotita de argumente, nu stau sa dau link, se poate verifica.
In consecinta este parerea mea ca:
- voit mi-ai scos parerea din context
- voit ai omis argumentele care o insoteau
- voit incerci sa creezi ideea ca parerea mea argumentata ar fi neargumentata

Care sunt motivele din sptele acestui comportament nu imi mai dau cu parerea, fiecare sa isi faca parerea lui.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului ByOnu

Hai sa nu o dam in drama. Link pentru ce? Comentariul tau este mai sus, in integralitate.

Sfatul meu este sa nu te victimizezi si sa acuzi faptul ca am citat o portiune din mesaj, respectiv portiunea care ma intriga. Am pus "...". N-avea nici un rost sa dau quote la tot mesajul.

In mesajul respectiv ai amestecat analiza ta (foarte valida si interesanta de altfel, partea cu donatia si taxele pe transferul proiectului - un aspect la care nu ma gandisem si pe care iti multumesc ca l-ai adus in dezbatere) cu niste pareri politice. A fost optiunea ta sa faci asta, deci nu vad de ce nu ti-ai asuma si o discutie pe tema respectiva. De ce fugi de o dezbatere pe ceea ce chiar tu ai scris, nu inteleg.

Daca tu vrei ca lumea sa-ti asculte doar analiza si sa ignore jumatatea politica, treaba ta, nu se poate.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului andrei11

Hei ! Ați sărit de la Doamna Ghica la Timișoara. În acest topic NU se discută aspectele politice.
Și ca să fie limpede, și mie mi-au mai scăpat aspecte politice pe aici dar am încercat să nu le dezvolt.
:bere:

 


Re: Știri și articole din presă CiprianTRB

andreiiul wrote:
Oare nu se poate face un parteneriat intre PMB si PS2 privind obiectivul de investitii?
Astfel, poti sa elimini nevoia de licitatie noua.
PS2 sa devina co-beneficiar al investitiei si asa sa poata investi bani (bine-nteles daca ii si are)

Nicușor Dan a anunțat astăzi ca se va face un parteneriat între PS2 și PMB, astfel și PS2 și PMB vor aloca bani pentru lucrare însa nu se va finaliza în acest an.
Minutul 24:00

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului CA 205

Pun si eu o întrebare în speranța in care cineva va ști sa îmi răspundă. Având în vedere ca actualii edili vor neapărat linie de tramvai pe pasaj, iar asta înseamnă reducerea la o singura banda pe sens pentru mașini, de ce nu se asfaltează liniile de tramvai și sa se poată circula și cu masina (în mod legal bineînțeles, cu marcajele corecte) ?
Mulțumesc anticipat!

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului andrei11

Eu am înțeles că o să se poată.
De fapt la câte hahalere sunt la PMB / PS2 pot spune aproape sigur că la ora actuală nimeni nu știe cum va fi proiectul final.
Linie de tramvai pe Doaman Ghica nu o să vedem prea curând !
Voi ați mai auzit ceva de linia de tramvai de pe Luică ? Că pe Doaman Ghica /  pe Luică vorbim de aceeași linie de tramvai.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului CA 205

Asa este, total de acord... Ce sa se mai audă? Au tăcut mâlc. Oricum vedem cam în vreo 10 ani (un termen destul de optimist, la ce oameni avem in primăriile ce se ocupa de acest proiect) dacă va fi banda comuna (în momentul în care aceleași V3A-uri vor inaugura linia, dacă se va inaugura vreodată, pesimist  vorbind de data asta).

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului shoppy

Daca o sa fie atunci o sa se cheme situatie fortata, mai ales ca aici circulatia auto pe banda de tramvai s-ar termina departe de urmatorul semafor in ambele sensuri deci ar trebui sa se poata retrage masinile fara ca blocajul de la semafor sa blocheze tramvaiul sau banda care vine de pe linia de tramvai s-ar muta la dreapta ca banda normala, daca s-ar circula pe linia de tramvai pe Stefan cel Mare acolo s-ar merge pana in peron care este aproape de semafor si acolo s-ar bloca tramvaiul.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului andrei11

Club Feroviar
După mai bine de jumătate de an de stagnare, vineri ( adică astăzi )  s-au reluat lucrările la Pasajul Doamna Ghica din estul Bucureștiului, în prezența primarului general Nicușor Dan. Pasajul ar fi trebuit să includă și o linie de tramvai.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului Cristi N

Lucrarile sunt reluate de vreo saptamana jumate chiar 2, nu de azi.

 


Go to page:  1  ... 19 20 21 22 23 24 25  ... 38
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Pasaj suprateran Doamna Ghica (parte din inelul median) (FINALIZAT 2023, NERECEPŢIONAT)  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420697 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use