Despre asociație și site-urile metrouusor.comSite-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri

 

Topic: Noul forum - sugestii și reclamații

690 posts, 145284 views
 
Go to page:  1  ... 35 36 37 38 39 40 41  ... 50
 
 

📖 Pagination options
Re: Noul forum - sugestii si reclamatii subway guru

E treaba de incarcarea serverului ce nu depinde neaparat de incarcarea forumului...

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii Costin

Serverul si forumul sunt acelasi lucru, avem server virtual privat si nu il impartim cu nimeni.

O problema pe care am intalnit-o in cateva situatii este sa se "intample ceva" pe traseul dintre dispozitivul vostru si forum. Nu e nici vina conexiunii voastre, nici a forumului... si in general asta e explicația pentru cand voua un singur site va merge greu, iar altii nu au nici o problema.

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii subway guru

Daca e virtual, presupunerea de exclusivitate e gresita si chiar daca aveti cota rezervata si garantata in caz de overflow hardware-ul nu mai face fata din motive obiective. De altfel pe lumea asta nimic nu e garantat in situatii de criza...nu mai umbla cu explicatii de grupa mica la gradinita!
:)
Dar sunt perfect de acord cu tine ca e la fel de posibil ca buba sa fie din cauza conexiunii la net a utilizatorului, desi daca poate accesa fara probleme alte servere se nasc intrebari legitime in pofida faptului ca vina poate fi undeva la mijloc, la furnizorul de servicii internet ce poate suferi de aglomerari anormale pe anumite directii pe care nu le poate gestiona...
Un utilizator mai experimentat poate usor depista unde e gatuitura!

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii Costin

Adevarat. Dar atata timp cat problema nu este universala si nu se manifesta la toata lumea, este mult mai plauzibila situatia in care s-a degradat conexiunea INTRE client si server.

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii subway guru

Am clarificat deja situatia sugerata de tine care e de terta parte
Legatura client-server nu e niciodata nici directa si nici exclusiva.
Traseul pachetelelor de date pe net e uneori de-a dreptul absurd!
:)
Eu zic sa inchidem aici subiectul ca l-am disecat destul.

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii Andrei98

În acest moment forumul îmi merge foarte greu, iar pe unele pagini nu mi se încarcă deloc pozele. Chiar îmi apăruse ca și picat forumul. Am încercat să mai scriu un mesaj mai lung adineauri și nu am reușit, a picat iar și nu am putut recupera textul.
Screenshot_20210317_081755_com.android.chrome.jpg (165.58 KB; downloaded 1864 times)

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii Costin

Pe alta retea ai incercat?

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii Bogdan Ciorascu

Daca este gazduit forumul de vreun client OVH  atunci sa stiti ca a fost un incendiu de mari proportii la centrele de date din Strasbourg.
De exemplu platforma termene.ro a fost cazuta doua zile!

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii Costin

Forumul e gazduit de o companie din Lituania care detine propria infrastructura, nu ne-a afectat incendiul respectiv.

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii Andrei98

Costin wrote:
Pe alta retea ai incercat?

Da, a fost primul lucru pe care l-am încercat pe wifi-ul firmei și la fel a făcut.

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii Costin

Ok, o sa verific. Din pacate la ora aia eu personal nu eram pe forum. Insa m-ar ajuta daca poate confirma sau infirma si altcineva comportamentul forumului azi la ora primului mesaj al lui Andrei98...

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii Valentin

Confirm si eu acest aspect, am patit aproximativ la aceeasi ora, conexiunea mea la internet este prin fibra.

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii Costin

Ok, merci. O sa investighez mai departe.

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii bgd70

La ora 08.25 am observat si eu ca se incarca mai greu pozele, dar fara sa dea erori sau sa nu se incarce deloc. De asemenea, la accesarea unor topice dura mai mult pana intram pe pagina, dar mergea.

 


Go to page:  1  ... 35 36 37 38 39 40 41  ... 50
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Site-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420739 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use