MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Discuţii, planuri, ştiri

 

Topic: M5.1 (D.T. - Eroilor): Discuții după inaugurarea tronsonului

1653 posts, 273930 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 61 62 63 64 65 66 67  ... 119
 
 

📖 Pagination options
  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Discuții generale după inaugurarea magistralei. Utilizator anonim

Taxatoarele ar trebui sa fie istorie pe intreaga retea. De regula posturile astea sunt ale rudelor, iar ca abordare, de regula sunt scarbite cand le deranjezi de la statul pe telefon. Eu am renuntat de mult la mersul cu metroul tocmai din cauza problemelor si a bataii de joc, iar cand fac cele maxim 10 calatorii pe an raman surprins ca este mai rau.

 


Re: Discuții generale după inaugurarea magistralei. orex

Pentru asta militez si EU! Daca se poate si la altii...sigur se poate si la NOI!  ;)  :D

 


Re: Discuții generale după inaugurarea magistralei. subway guru

Si eu si noi toti!
Na, ca suntem de acord macar de data asta!
:)

 


Re: Discuții generale după inaugurarea magistralei. orex

Suntem de cele mai multe ori, numai ca TU nu vrei sa vezi asta! :D
PS
Cu o singura, mare, diferenta! Contradictia existentei scarilor fixe din Eroilor 1 spre Eroilor 2! In rest, e CAN-CAN! :bere:

 


Re: Discuții generale după inaugurarea magistralei. subway guru

N-ai vrea sa fii atat de amabil si sa folosesti apelativul dvs, ar fi mult mai politicos.

 


Re: Discuții generale după inaugurarea magistralei. andrei11

@orex ,   :shock:
PS - ul este peste puterea mea de înțelegere !

 


Re: Discuții generale după inaugurarea magistralei. orex

E pe aci, prin meandrele forumului, cand ”cineva” a fost vehement ca trebuie sa existe neaparat scari fixe, la ”adaptarea E1” si, eventual, suplimentar rulante! Realitatea e cum puteti lesne a o observa in locatie! Despre asta e vorba, nimic mai mult!

 


Re: Discuții generale după inaugurarea magistralei. orex

Imagini ceva mai inedite! ;)
Care-i de pe M5, care-i de pe M1?
20210311_MM.jpg (275.6 KB; downloaded 1351 times)
20210311_MMM.jpg (234.09 KB; downloaded 1355 times)

 


Re: Discuții generale după inaugurarea magistralei. Stefan28

A doua?   :think:
Oricum, de exemplu, astăzi de dimineață în jurul orei 11 a trebuit să ajung în Drumul Taberei, la Romancierilor. Dacă la dus metroul a fost aproape gol, la întors spre Eroilor puteai vedea, după câți oameni stăteau pe scaune, cel puțin 100 de persoane! Este un semn că lumea se obișnuiește ușor-ușor cu metroul din cartier...  :applause:

 


Re: Discuții generale după inaugurarea magistralei. orex

Asta special pentru @George
N-ai de ce sa te mai tavalesti pe jos ca nu stii ce si cum acum George cum sa te furisezi din cartier cu tot cu urmasi! :))))
20210312_160554.jpg (1.96 MB; downloaded 1340 times)

 


Re: Discuții generale după inaugurarea magistralei. orex

Stefan28 wrote:
A doua?   :think:
Oricum, de exemplu, astăzi de dimineață în jurul orei 11 a trebuit să ajung în Drumul Taberei, la Romancierilor. Dacă la dus metroul a fost aproape gol, la întors spre Eroilor puteai vedea, după câți oameni stăteau pe scaune, cel puțin 100 de persoane! Este un semn că lumea se obișnuiește ușor-ușor cu metroul din cartier...  :applause:

:rofl:  :rofl:  :rofl:
Ma bucur ca ai luat plasa cu pozele! Nici mie nu-mi credeau ochilor dar asta a fost, prima facuta pe M5 si a doua pe M1! ;)

 


Re: Discuții generale după inaugurarea magistralei. subway guru

Sa nu-mi spui ca e din cauza de vinerea verde fara rable pe sosele!
:rofl:
In privinta scarilor fixe pentru asigurarea fluxurilor de evacuare in caz de urgenta ISU nu recunoate scarile rulante drept cai valabile...

 


Re: Discuții generale după inaugurarea magistralei. orex

Ambele poze ”e facute”  JOI, ieri 11.03.2021, d-aia am pus, deliberat, terminatia ”MM” sau ”MMM”! Originalele ”e” la mine!  ;) :rofl:
UIte ca, e posibil, toata ziua si noaptea, ca adaptarea (M5-M1) sa fie agrementata si de ISU! Stiu ca stii sigur ca altfel nu pupam asa ceva p-acolo (pe peronul liniei 1-3)! :yes:
Originalele!
20210311_064205.jpg (275.6 KB; downloaded 1258 times)
20210311_070058.jpg (234.09 KB; downloaded 1262 times)

 


Re: Discuții generale după inaugurarea magistralei. andrei11

În tabelul acela cu plecări de la  RD de ce sunt puse și secundele ? Și de ce se precizează << Plecări spre Eroilor 2 >> ?  Se poate pleca și spre altă direcție ?
Guru,  ori  eu sunt întortocheat la minte ori îmi scapă ceva.
ISU poate să spună ce vrea, eu știu că Eroilor M 5 n-are scări fixe, cel puțin NU la vedere. Până și Academia Militară  care cică ar fi mai adâncă ca Eroilor M 5 are scări fixe !

 


Go to page:  1  ... 61 62 63 64 65 66 67  ... 119
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Discuţii, planuri, ştiri  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420712 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use