Despre asociație și site-urile metrouusor.comSite-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri

 

Topic: Noul forum - sugestii și reclamații

690 posts, 145202 views
 
Go to page:  1  ... 31 32 33 34 35 36 37  ... 50
 
 

📖 Pagination options
Re: Noul forum - sugestii si reclamatii Costin

Da. Cel mai probabil, definitiv.

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii icee

Pacat, era cel mai bun feature. :(

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii dekolor

https://forum.metrouusor.com/ViewTopic?t ... ageNum=1
Nu se vad imaginile incarcate de Robert (doar cea din primul post apare), m-am relogat, am sters cookies & cache si tot nu se incarca.

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii Robert24

Rezolv imediat.

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii Bogdan Ciorascu

profil.jpg (73.29 KB; downloaded 2398 times)
S-a mancat un "r"  :mrgreen:

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii Costin

Se rezolva la urmatorul release cand tot textul o sa fie revizuit si parte din mai multe pachete de limba.

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii Puss in Boots

Hello, am putea avea la fiecare pagina in loc de (sau impreuna cu) "pagina anterioara" si paginile cu nr lor? Cum e pe alte forumuri. De ex daca vreau sa ma duc direct la pag 7 sa am acolo jos 7 s.a.m.d.
Evident nu or sa apara decat cateva si restul sunt derulante prin ... de ex. Cum e pe alte forumuri, nu inventam roata. Daca nu se poate tehnic, no problem.

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii PTMZ

Există deja această opțiune, dă click pe "Opțiuni paginare" dacă ești pe telefon sau întoarce telefonul pe orizontală.

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii andrei11

Ha ?
Păi deja există, sau nu am înțeles eu problema...

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii Costin

Dar... avem asta. Imi scapa mie ceva sau nu am inteles intrebarea?
desktop.JPG (59.19 KB; downloaded 2302 times)
mobil.JPG (52.25 KB; downloaded 2301 times)

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii orex

Salve!
Poate se reuseste ca si in aria ”Mesagerie privata” sa fie implementata solutia tehnica similara cu cea din ”subiecte proprii”, de a putea selecta ””mergi la pagina 1,2...N”, nu numai din antetul paginii dar si din finalul acesteia, fara a mai fi nevoie, sa dai, ca la masina de scris, carul la inceput de rand!

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii rosetti61

Pe forumul vechi puteai sa te duci la orice pagina care nu era vizibila - parca "Mergi la pagina",  "Pagina 3 din x" (nu mai stiu cum era)  era selectabil putand introduce pagina dorita.

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii Costin

Update major azi:
- forumul este bilingv (romana / engleza) si setarea se afla in profilul utilizatorului
- o multime de modificari pe partea de performanta (unul dintre update-uri ar trebui sa fie vizibil la incarcarea paginilor cu multe fisiere atasate)
- paginarea ceruta de orex mai sus (de care stiam dinainte ;) )
- o multime de chichite pe care le-am descoperit traducand forumul au fost reparate sau imbunatatite, nu am o lista exacta, sunt efectiv zeci de 'maruntisuri'

De mentionat:
- evidentierea paginilor necitite este tehnic imposibila (stiu ca a fost ceruta mai demult)
- optiuni de paginare pe alte pagini decat cele cu mesaje pe forum ("viewTopic") este posibila, dar nu avem ce ne trebuie pentru ea. E un update pe lista de dezvoltari viitoare insa nu am un termen concret de livrare (si asta a fost ceruta mai demult, o sa revin cu detalii atunci cand am)
- upgrade-ul de limba este o modificare MAJORA cu foarte multe implicatii ce merg mult mai depoarte decat simplul text afisat. Drept urmare vor fi, cu siguranta, "balbe" si probleme la inceput.
- este de asteptat ca la inceput sa preia limba setata in browserul vostru, pentru ca peste cateva ore sa fie setata pe limba romana (toate conturile pe forum, acum, au limba romana ca setare implicita. Poate fi schimbata din panoul utiulizatorului oricand). Daca tot sunt probleme cu preluarea corecta a limbii, recomand un log off - log on.
- va rog sa raportati orice probleme intampinati, insa rog rabdare pentru seara aceasta - asteptati ca limba corecta sa se propage in setarile fiecaruia intai.

Dupa cum ati observat, update-ul nu a mers chiar lin si am fost cateva minute offline. Nu ar trebui sa se mai repete pentru viitoarele update-uri si 'reparatii'. Scuze!

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii orex

Ne-ai facut viata mai usoara! ”Time is money” :bere:

 


Go to page:  1  ... 31 32 33 34 35 36 37  ... 50
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Site-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420659 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use