Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovAutobuze STB

 

Topic: Discuții diverse

4034 posts, 900619 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 248 249 250 251 252 253 254  ... 289
 
 

📖 Pagination options
Re: Discuții diverse CiprianTRB

Cel puțin la Militari au început sa fie scoase stickerele cu Primăria Capitalei.

 


Re: Discuții diverse Victor92

Si Floreasca si Nordului.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Discuții diverse Utilizator anonim

Vor fi date jos toate.

 


Re: Discuții diverse Gabi23

Mai bine ar da jos toate modificările aduse autobuzelor atât la exterior cât și la interior.

 


Re: Discuții diverse cris_m

Probabil asta e urmatorul pas. Cel putin eu asa sper. Legat de autocolantele PMB-istice, ele impiedicau in destul de multe cazuri montarea unor reclame pe o suprafata mai mare a vehiculului, asta insemnand niste bani in minus la profitul companiei.

 


Re: Discuții diverse alexxd_31

Cand am vazut pocinogul cu stickerele, m-am gandit la vechea expresie "Numele prostilor pe toate gardurile"!
O decizie de bun simt!
Am vazut si eu ieri un 330 la Dinamo curatat.

 


Re: Discuții diverse barbuandrei

Toate masinile au fost curatate in week-end. E posibil sa fii scapat cateva din motive tehnice sau de repartizari.

 


Re: Discuții diverse WT_fan06

:applause:

Sunt curios când vom scăpa și de kitsch-urile prezente pe unele autobuze.

 


  • Tom
  • Posted:
  •  

Re: Discuții diverse Tom

cris_m wrote:
Probabil asta e urmatorul pas. Cel putin eu asa sper. Legat de autocolantele PMB-istice, ele impiedicau in destul de multe cazuri montarea unor reclame pe o suprafata mai mare a vehiculului, asta insemnand niste bani in minus la profitul companiei.
Eu cred ca daca aveau ce reclame pune acolo, le decolantau de multa vreme, pentru a aduce bani la profitul companiei. Dar deocamdata, e doar o activitate bifata in actualul mandat: a decolantat ce a colantat "duamna". Sper numai ca in lipsa de reclame de adus profit la companie, sa nu se apuce "duomnul" sa le colanteze ca Simirad (el le vopsea insa, ca nu erau autocolante pe atunci) cu sloganuri cu protectia mediului. De fapt, cu orice altceva care sa nu aduca profit.

 


Re: Discuții diverse WT_fan06

Întreb și eu doar așa, care ar fi problema cu reclamele care nu aduc profit? Protecția mediului, siguranța rutieră, etc.? Suntem campioni la vreunul dintre aceste domenii? Ba eu mă hazardez să spun că suntem chiar codașii Europei.

 


Re: Discuții diverse cris_m

Ai sa fii surprins, dar tocmai acesta era unul din motivele pentru care nu mai era cerere ca in anii trecuti. Am vazut foarte putine reclame mai ales pe spatele autobuzelor, semn ca publicitarii voiau suprafata mai mare de expunere, cumva normal. Nu stiu cum e procedura de inchiriere, daca e ca cea de inchiriere vehicul, mai bine te lipsesti, e super greoaie si implica multe drumuri. Si mai e un aspect, depinde si ce cost se percepe, daca e unul rezonabil (nu sunt in masura sa ma pronunt) atunci va exista cerere, dar daca se lacomesc si cer multi bani de asta nu se inghesuie lumea.

 


  • Tom
  • Posted:
  •  

Re: Discuții diverse Tom

Exista dovezi certe ca doritorii au vrut un spatiu mai mare si au fost refuzati pe motiv ca nu-i pot dezlipi lipitorile "duamnei"?
Pentru ca, repet, daca exista atunci cerere si se punea banul pe masa, cred ca respectivele autocolante ar fi zburat de multa vreme.
Altfel, n'ar fi exclus sa apara niste fani de-ai "duomnisorului" actual si sa spuna ca reclamele cu "Adopta Bucurie" au adus pagube imense STB pentru ca amatorii de spatii publicitare vroiau fix vehiculele pe care erau acele reclame, adica vreo cateva zeci din cateva sute de vehicule, chiar peste 1000 daca e vorba de autobuze. Ca in filmul acela cand mafiotii vroiau fix masa la care stateau Bud Spencer si Terrence Hill. Cum ar spune un clasic in viata, "ghinion".

 


Re: Discuții diverse cris_m

Ce dovezi mai certe decat reclamele care ocoleau strategic acele autocolante? De ce pana la aparitia lor reclamele se intindeau pe toata lungimea vehiculului si brusc s-au limitat la treimea din spate? Mie mi se pare mai mult decat evident :)

 


  • Tom
  • Posted:
  •  

Re: Discuții diverse Tom

Autocolantele cu reclame acopera pana si sigla operatorului si numarul de parc. Daca doritorii vroiau full cover, cred ca puteau cere, chiar si acoperisul, daca se putea.
A prevazut duamna ca nu se pot scoate autocolantele acelea? Adica venea omul cu banul de reclama si setebeul ii spunea: "boss, se poate, dar sub reclama cu duamna, ca de ea nu ne atingem"?
Dar daca asta e dovada, atunci astept cu interes reclame pe autobuze. Numai sa nu acopere si afisajul liniei ca sa vad in ce ma urc. :twisted:

 


Go to page:  1  ... 248 249 250 251 252 253 254  ... 289
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Autobuze STB  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420531 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use