Despre asociație și site-urile metrouusor.comSite-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri

 

Topic: Noul forum - sugestii și reclamații

690 posts, 145214 views
 
Go to page:  1  ... 30 31 32 33 34 35 36  ... 50
 
 

📖 Pagination options
Re: Noul forum - sugestii si reclamatii shoppy

O idee ar fi ca, asa cum se coloreaza cu portocaliu numele mesajelor necitite, sa se faca acelasi lucru si cu numarul paginilor din subiect care contin mesaje necitite, ca daca sunt destul de multe mesaje necitite si se da pagina, pe pagina dinainte mesajele necitite nu mai sunt marcate.

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii andrei11

shoppy wrote:
...ca daca sunt destul de multe mesaje necitite si se da pagina, pe pagina dinainte mesajele necitite nu mai sunt marcate.

Corectă observația.

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii Costin

Pai daca se da pagina, mesajele de pe pagina anterioara sunt citite. De ce ar fi marcate ca necitite?

Marcarea numarului paginilor necitite cred ca se poate face, o pun pe lista. Am explicat mai sus ca o perioada nu o sa avem feature-uri noi, insa cand e traducerea gata o sa ma uit si la asta.

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii andrei11

Treaba e simplă,  de exemplu  dacă sunt mesaje pe două pagini necitite tu nu știi de treaba asta și dai click pe ultimul mesaj necitit. Acolo îți apar  toate mesajele din ultima pagină ( ca necitite ), dar sunt mesaje necitite și pe penultima pagină. Când vizualizezi și penultima pagină nu-ți mai apar mesajele necitite ca necitite ci  ca fiind deja citite deși ele sunt necitite.

 


Noul forum - sugestii si reclamatii Andrei Andraș

Pentru treaba asta eu dau click pe titlul topicului și mă duce la primul mesaj necitit indiferent de pagina în care se află.

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii Costin

andrei11 wrote:
Treaba e simplă,  de exemplu  dacă sunt mesaje pe două pagini necitite tu nu știi de treaba asta și dai click pe ultimul mesaj necitit. Acolo îți apar  toate mesajele din ultima pagină ( ca necitite ), dar sunt mesaje necitite și pe penultima pagină. Când vizualizezi și penultima pagină nu-ți mai apar mesajele necitite ca necitite ci  ca fiind deja citite deși ele sunt necitite.

Un mesaj e citit sau nu in functie de data/ora. Acest comportament nu se poate schimba.

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii TibiV

Problema inversa...

S-a mutat concursul foto lunar din 2020 la "Editiile anilor trecuti", subforum "Concursurile anului 2020".
Si imi apar absolut toate ca "necitite" - desi le-am vazut pe toate de zeci de ori.

Problema este ca NU mai avem functia "marcheaza subiectele citite", la modul global.
Deci va trebui sa deschid fiecare luna (si sa trec la urmatoarea, si la urmatoarea...) astfel incat topicul sa nu ramana "portocaliu" pentru totdeauna...
Not OK...

Probabil daca muta/redenumeste cineva topicul "Pasaj NG" va trebui sa imi revad munca de 6 ani, desi o cunosc destul de bine...

In concluzie: cand apare "butonul" magic "marcheaza subiectele citite"?....

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii Costin

Butonul magic e in 'Meniu'.

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii andrei11

...
2021-01-11_17-23-22.jpg (25.03 KB; downloaded 2209 times)

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii Costin

...si se aplica in forumul care este deschis in momentul apasarii. Daca dai pe buton in timp ce esti pe pagina principala, iti marcheaza tot forumul ca citit. Cand esti intr-un subforum, se aplica doar subforumului respectiv.

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii andrei11

...
2021-01-11_17-30-01.jpg (154.03 KB; downloaded 2196 times)

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii TibiV

Da, aveti dreptate...
A functionat!  :oops:

Multumesc.

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii subway guru

Tibi, eu m-am obisnuit ca dupa ce rasfoiesc ce ma intereseaza sa actionez butonul magic astfel ca atunci cand consult din nou forumul imi apar ca necitite doar postarile proaspete!

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii icee

S-a renunțat la rezumarea/notificarea postărilor noi, trimise pe email?

 


Go to page:  1  ... 30 31 32 33 34 35 36  ... 50
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Site-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420666 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use