Despre asociație și site-urile metrouusor.comSite-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri

 

Topic: Noul forum - sugestii și reclamații

690 posts, 145246 views
 
Go to page:  1  ... 28 29 30 31 32 33 34  ... 50
 
 

📖 Pagination options
Re: Noul forum - sugestii si reclamatii WT_fan06

Pentru fundalul dungat sunt de acord cu @reiny2000 , insa as propune doua nuante de gri in loc de albastru. Ar arata mai estetic, cred eu...

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii Costin

Update-ul de azi vine cu multe modificari "in spate", insa avem si cateva "vizibile"
- casetele de text, la scrierea mesajelor, sunt acum 'asortate' cu tema dark (i.e. sunt gri inchis, nu mai sunt albe).
- zona membrilor forumului a primit cateva update-uri si reparatii. Ca bonus, acum putem vedea si utilizatorii sortati dupa numarul de mesaje.
- citarea ultimului mesaj din subiect ramane contrara regulamentului si butonul contina sa lipseasca in acest scop, intentionat. Insa, pentru citari rationale, fraza cu fraza sau altele similare, a (re)aparut  butonul de citare pentru ultimul mesaj in pagina de postat mesajul nou:
posting.JPG (187.08 KB; downloaded 2372 times)

- prima pagina a subiectelor are acum link in paginarea afisata in lista de subiecte, pentru situatiile in care subiectul e necitit dar vreti sa va duceti la prima pagina
paginare.JPG (64.85 KB; downloaded 2367 times)

- diverse imbunatatiri ale 'motorului' de parsat linkuri, precum si cateva optimizari generale

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii PTMZ

Presupun că încă a rămas limita maximă a fișierelor postate în funcție de rang, așadar vin cu o întrebare: cum pot să văd cât spațiu mai am disponibil? Pe platforma veche aveam o rubrică a tuturor fișierelor postate de mine, unde era afișat și spațiul rămas. Aici, însă, nu am găsit așa ceva.

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii cris_m

Fix acum l-am atentionat si eu pe Costin in privat cu optiunea de fisiere. Si eu m-am lovit azi de lipsa ei.

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii Costin

Noutatile de azi:

Statistica utilizarii spatiului alocat este disponibila in profilul fiecarui utilizator. Numarul de fisiere si link-ul catre mesajele care le contin sunt publice, insa utilizarea spatiului fizic pe disc este privata (cu exceptia administratorilor).

Lista membrilor a fost iar actualizata, iar acum permite cautarea membrilor dupa grup.

O tentativa de a repara o eroare foarte greu de reprodus, insa enervanta: daca se pierde sesiunea in timpul scrierii unui mesaj, pana acum erati trimisi la pagina de login si apoi reveneati la pagina de compunere mesaj goala. Acum ar trebui sa se recupereze mesajul scris anterior.

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii PTMZ

Am remarcat azi un aspect: dacă îmi editez vreun mesaj, contorul de mesaje îl percepe ca mesaj nou, și numărul de mesaje scrise crește cu un număr egal de mesaje cu dățile de editare (practic, dacă editez un mesaj de 2 ori, numărul de mesaje crește cu 2, fără ca eu să fi postat, de fapt, mesaje noi). Până zilele trecute, nu mi s-a întâmplat așa ceva.

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii Costin

O sa verific diseara.

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii mafteiu

Nu stiu daca s-a mai pomenit in cele 31 de pagini, dar cel mai mare regres mi se pare disparitia timestampurilor pe forumul mobil: nu vad cand a fost actualizat un topic, nu stiu daca un mesaj e de ieri sau de acum 10 ani...

 


Noul forum - sugestii si reclamatii Andrei Andraș

Pentru a vedea când a fost scris un mesaj apeși pe numele celui care l-a scris.

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii Costin

Repet - nu doar ca nu a disparut, asa cum colegul Andrei17 a mentionat deja, dar aceasta nu este nici macar o noutate - tema mobila a vechiului forum facea fix la fel.

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii zapacitu

Constat ca nu am cum sa mai navighez facil prin forum daca lipseste poza cu logo-ul (lipseste pentru ca nu vreau eu sa fie afisata, nu din vreo problema; pe vechea tema asta permitea mai mult continut pe pagina, ceea ce din pacate nu se mai poate acum, elementele de "contul meu" raman fixate sus in dreapta) -- nu exista niciun alt link de tip "home" sau "top". Inainte navigarea era completa, nu doar "forum parinte", si functiona bine-mersi.

Eu personal consider ca ar fi utila o navigare extinsa, nu limitata la "back to forum".

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii Costin

In josul paginii ai si link catre prima pagina, si catre forumul parinte, si un meniu unde poti alege orice forum drept destinatie ('alege destinatia'). Sau nu am inteles ce vrei sa spui?
In partea de sus nu vom avea navigare completa, ar fi redundanta.
Lipsa vreunei functionalitati cauzata de ascunderea logoului e responsabilitatea ta, ca tu ai ascuns logo-ul, eu nu sustin asemenea practici :)

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii zapacitu

Eh, uite vezi de ce am zis? Ca sa imi zica cineva sa deschid ochii. Multumesc!

Nu vazusem jos link-ul, e perfect pus acolo!

Si da, stiu ca imi asum ascunderea imaginii, pacat ca nu mai e la fel de util ca inainte :)

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii subway guru

Daca esti la inceputul paginii si nu vrei sa derulezi pana jos poti reveni la home-page dand click pe banda de sus, cea cu tramvaiul stilizat

 


Go to page:  1  ... 28 29 30 31 32 33 34  ... 50
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Site-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420712 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use