Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006

 

Topic: Strapungere N. Teclu - Splaiul Unirii - pod peste Dambovita (2020)

121 posts, 54865 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 3 4 5 6 7 8 9
 
 

📖 Pagination options
Re: Strapungere N. Teclu - Splaiul Unirii - pod peste Dambov zapacitu

Uitasem de unde vine expresia aia  :rofl:  :bere:

Eu personal as prefera un radar 24/7 cu amenzile trimise prin posta fara discutie in detrimentul unor galme din alea de te arunca fix in Dambovita daca nu le vezi.

 


Re: Strapungere N. Teclu - Splaiul Unirii - pod peste Dambov andreiiul

Pe Splai au pus niste pseudo-limitatoare. Abia le simti daca treci cu 50 peste ele. Momentan traficul de pe pod nu necesita semaforizare. Ramane de vazut in viitor

 


Re: Strapungere N. Teclu - Splaiul Unirii - pod peste Dambovita danutzu_2910

Daca tot nu s-a mai scris nimic din iulie, hai sa scriu eu acum. Au inceput sa monteze SEMAFOARE!!
Desigur, cu deranjul aferent (santuri transversale)

 


Re: Strapungere N. Teclu - Splaiul Unirii - pod peste Dambovita URANUS

Trebuie gasita o solutie la intersectia dintre Teclu si Pallady pana face Betonita (daca va face vreodata) pasajul. La un verde (Teclu spre Pallady) trec cel mult 4 - 5 masini care oricum intra in conflict cu cei care vin din dreapta (de pe Pallady) si forteaza semaforul (se trece pe rosu la greu).  Imbinarea asfaltului cu liniile de tram din terminalul STB este de nivel preistoric.
Nu stiu de ce am impresia ca se mai pregateste un pod si la intersectia  Lunca Priporului cu Splaiul si posibil in viitor si la Malul Mierii cu Splaiul.

 


Re: Strapungere N. Teclu - Splaiul Unirii - pod peste Dambovita cris_m

Cred ca ai vrut sa zici din stanga de pe Pallady asa cum ai descris. Am dreptate?

 


Re: Strapungere N. Teclu - Splaiul Unirii - pod peste Dambovita URANUS

Da, mii de scuze, stanga am vrut sa scriu.

 


Re: Strapungere N. Teclu - Splaiul Unirii - pod peste Dambovita danutzu_2910

@Uranus, ce te face sa crezi ca... "Nu stiu de ce am impresia ca se mai pregateste un pod si la intersectia  Lunca Priporului cu Splaiul si posibil in viitor si la Malul Mierii cu Splaiul."?

Pot sa spun cu certitudine ca se lucreaza de zor la amenajarea strazii Marului, pe zona care este paralela cu CF, pana unde se intersecteaza cu strada Drumul Malul Mierii
Si pot sa mai spun ca Drumul Lunca Priporului este deja amenajata de la intersectia cu Drumul Lunca Bisericii pana la traversarea liniei CF (nu mai este acea cocoasa de beton...)

 


Re: Strapungere N. Teclu - Splaiul Unirii - pod peste Dambovita URANUS

Am vazut acum ceva timp undeva, nu mai stiu unde (pacat ca nu am salvat) un puz in care erau desenate acele poduri cu drumuri care continuau inclusiv dincolo de garla in Popesti (sere). Tot in acel puz, strada N. Teclu era la 4 benzi iar splaiul (partea din S3) era tot la 4 benzi.

Din pacate, acolo unde spui tu pe strada Marului (unde locuiesc de vreo 2 ani) se amenajeaza si se asflateaza, dar ulterior se va sparge din nou pentru introducerea canalizarii.

 


Re: Strapungere N. Teclu - Splaiul Unirii - pod peste Dambovita cris_m

Clasic, carpeala de ochii lumii. Nici nu ma asteptam la altceva de la PS3. Sloganul ala "cei mai buni" ar trebui actualizat in "cei mai buni la carpeli"...

 


Go to page:  1  ... 3 4 5 6 7 8 9
 
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări finalizate începând cu anul 2006  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420712 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use