Despre asociație și site-urile metrouusor.comSite-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri

 

Topic: Noul forum - sugestii și reclamații

682 posts, 142138 views
 
Go to page:  1  ... 26 27 28 29 30 31 32  ... 49
 
 

📖 Pagination options
Re: Noul forum - sugestii si reclamatii subway guru

Nope, acolo mergi daca intampini probleme, aici faci sugestii privind noul format fata de cel vechi, adica exact ce am facut eu spre deosebire de tine.

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii BodoMinea

Poate îmi amintesc eu prost, dar parcă pe forumul vechi aveam niște combinații de taste pentru formatare  (ex.: CTRL + B cu un cuvânt selectat pentru a îl face bold sau CTRL + B în gol pentru a insera un tag de bold gol). Mi-ar plăcea mult să le avem și aici, măcar CTRL + B / I / U cu care ar trebui să fim toți familiarizați din programele tip Word.

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii Costin

Andrei17 wrote:
(răspuns pentru prima parte a mesajului, că a doua a fost scrisă în timp ce scriam, poate încă un lucru care nu îmi place la forum)

Cand scrii un mesaj, esti avertizat daca in momentul cand apesi pe 'trimite' nu au aparut altele noi. Insa inteleg ca te referi la acelasi mesaj editat?

subway guru wrote:
aici faci sugestii privind noul format fata de cel vechi, adica exact ce am facut eu spre deosebire de tine.

Strict tehnic vorbind, aniversarile au disparut acum 2 ani, cum am mai spus, deci lipsa lor pe forumul nou nu este specifica exclusiv forumului nou :)

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii Robert24

Mai mult de atat, datele de nastere sunt informatii cu caracter personal si nu pot fi dezvaluite fara acordul fiecaruia - GDPR...

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii subway guru

Asta cu GDPR e clara dar ma uitam dincolo la benzinari unde au ceva de genul aniversari pe cale sa fie in viitorul imediat (ceva de genul o saptamana doua din cate am dibuit) fara sa specifice data exacta si mi s-a parut o solutie desteapta...iar colegii de forum totdeauna s-au bucurat de un La Multi Ani spus din toata inima, ne face sa simtim ca suntem o comunitate care stie sa mai lase la o parte ciorovaielile marunte...

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii andrei11

Robert24 wrote:
Mai mult de atat, datele de nastere sunt informatii cu caracter personal si nu pot fi dezvaluite fara acordul fiecaruia - GDPR...


Bine că datele de naștere se găsesc peste tot,  cred că numai dacă vrei să cumperi semințe pe stadion nu-ți cere CNP - ul...

 


Noul forum - sugestii si reclamatii Andrei Andraș

Însă înțeleg că te referi la același mesaj editat?

Da. Aveam mesajul lui guru în prima formă a sa (primul alineat). Am început să scriu un mesaj ca răspuns la ceea ce a scris el. Când am dat pe "trimite" și am fost redirecționat înapoi la mesaje, mi-a apărut mesajul lui guru editat (adăugase al doilea și al treilea alineat). Când am intrat să îmi completez mesajul cu acea paranteză și am trimis, mesajul lui era deja în a treia formă cu acel "dincolo" îngroșat.

Din punctul meu de vedere, fiecare dintre noi ar trebui să putem avea dreptul la o singură editare a propriului mesaj după ce acesta a fost trimis, editare care poate consta într-o revizuire suplimentară a ortografiei sau a punctuației (luând în considerare că pe prima o faci înainte de a trimite mesajul), poate pentru a îngroșa sau sublinia ceva care să iasă în evidență etc.
În cazul ăsta a sărit în evidență editarea mesajului, de la 2 rânduri la 11, dar în unele cazuri pot fi editate astfel încât, prin câteva modificări cuvinte sau de exprimare, să schimbe sensul mesajului și să nu observi în momentul când dai replica. Apoi vin alți membrii și citesc mesajele și poți pica de prost când vezi că X vorbește despre un lucru și tu vii și răspunzi despre alt lucru.

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii Costin

Cred ca limitarea pe timp, doar in primele 60 de minute, este rezonabila. Nu am observat sa fie abuzata in vreun fel. Sincer, ce spui tu inteleg ca e neplacut, dar iti pot confirma ca se intampla zilnic in chat-ul pe care il folosesc la birou, pur si simplu lumea uita ceva si adauga peste un minut etc. O rezolvare rezonabila ar fi o avertizare ca ultimul mesaj a fost editat, similara cu avertizarea pe care o primesti cand apar mesaje noi. O sa investighez posibilitatea asta.

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii andrei11

Andrei 17, problema e falsă.  Dacă scrii un răspuns la un mesaj care este editat iar răspunsul tău nu se mai potrivește cu mesajul editat ai două posibilități:
1) Renunți la răspuns.
2) Îți editezi și tu propriul mesaj și-l adaptezi noilor realități.

 


Noul forum - sugestii si reclamatii Andrei Andraș

Mulțumesc Costin. Aștept cu interes să văd ce se poate implementa. Eventual o notificare în momentul în care vrei să trimiți un mesaj ceva de genul „Dacă răspundeți mesajului anterior, acesta a fost modificat.”, că poți răspunde și unui mesaj scris cu ceva timp în urmă sau care aparține unui alt membru și să nu ai treabă cu ultimul mesaj scris.

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii subway guru

Pe alte platforme cand scrii mai multe mesaje succesive softul le concateneaza automat, la noi cade in sarcina moderatorului sa faca manual treaba asta si de aceea prefer sa adaug la mesajul initial pentru ca nu vreau sa dau de lucru inutil moderatorului, nu ca sa fac in ciuda cuiva.

 


Noul forum - sugestii si reclamatii Andrei Andraș

Încă o funcționalitate căreia îi duc lipsa este aceea, ca de pe telefon, să pot mări pagina pe care sunt, asta în loc să accesez fiecare fotografie în parte dintr-un mesaj. Uneori încărcarea unei fotografii durează și un minut și asta nu este din vina internetului meu, lucru ce devine frustrant. Pe vechea platformă măream pagina, vedeam ce aveam de văzut și mergeam mai departe repede și ușor.

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii Costin

Andrei - vedem, asta nu o promit.

Ca un update, am inceput sa lucrez la o tema dark si alte personalizari. Inca nu am un termen pt finalizare, poate saptamana viitoare, insa nu promit.

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii Linia 43

Nu stiu daca greșesc dar, in versiunea pentru mobil, toate postarile de pe forum imi apar fără
data si ora.

 


Go to page:  1  ... 26 27 28 29 30 31 32  ... 49
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Site-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419428 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use