Despre asociație și site-urile metrouusor.comSite-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri

 

Topic: Noul forum - sugestii și reclamații

690 posts, 145141 views
 
Go to page:  1  ... 22 23 24 25 26 27 28  ... 50
 
 

📖 Pagination options
Re: Noul forum - sugestii si reclamatii andrei11

Nu, era totul normal,  dacă nu-mi spunea orex la telefon că mi-a răspuns Stefan habar nu aveam !

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii Costin

Din toate informatiile pe care le am, in situatia respectiva si forumul vechi s-ar fi comportat la fel. Insa nu inteleg de ce. Nu intru in detalii tehnice, dar pare sa fie o stare anormala, care nu ar trebui sa se repete.

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii andrei11

Se pare că a fost o chestie singulară,  portocalilul a reapărut imediat după incident, la următoarea postare.

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii BIGRED1984

Pe pagina https://forum.metrouusor.com/ViewForum?h ... newPosts , daca ai un numar de post-uri noi mai mic decat numarul necesar sa fie 2 pagini, ar trebui sa apara doar 1 la paginatie, acum apare  "Mergi la pagina:  1 2", iar cand dai pe pagina 2 da mesajul "Nu există mesaje noi."

Si tot pe pagina asta (si poate pe altele) ar trebui sa poti sa setezi cate post-uri sa fie pe pagina, pe modelul cate mesaje sa fie pe pagina.

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii Costin

O sa investighez prima problema. A doua sugestie este feature nou, nu va fi implementat curand, dar il punem pe lista.

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii Costin

Duminica, 8.11, platforma veche va fi retrasa definitiv si inlocuita cu platforma noua.

Mutarea consta in instalarea interfetei noi pe adresa standard a forumului (https://forum.metrouusor.com). Pe durata mutarii, platforma "beta" va fi disponibila, insa adresa https://forum.metrouusor.com va functiona ca si pana acum si nu va fi afectata.

Estimez ca mutarea o sa dureze 30 de minute - o ora si sa inceapa in jurul orei 10.

Dupa mutare, platforma "beta" va fi retrasa, si toate adresele cu "beta" vor fi redirectionate catre pagina corespunzatoare non-beta.

Dezvoltarea va continua si dupa mutare, doar ca intr-un ritm mai lent, iar accentul va fi pus pe functionalitati noi (interfata bilingva, tema dark, alte functionalitati cerute aici).

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii SirVlady

Se are in vedere si o versiune desktop pentru mobil cum era si pe forumul vechi?

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii Costin

Procesul de mutare s-a incheiat cu succes. Dezvoltarea va continua, asa cum am promis deja, si primele noutati ce vor fi abordate sunt:
- interfata bilingva
- tema dark
- numar pe mesaje / pagina personalizabil si in paginile pentru cautare, mesaje noi, mesaje proprii.
Nu in aceasta ordine, ci probabil fix invers, insa nu am hotarat inca nimic privind ordinea.

O saptamana, cel putin, iau o pauza. Nu neaparat de dragul pauzei in sine (desi mi-o doresc), cat mai ales pentru ca am nevoie de un timp mai indelungat de utilizare la capacitate maxima pentru a observa ce potentiale erori/probleme/sugestii mai apar. In tot acest timp, sunteti in continuare bine veniti sa postati sugestii si reclamatii in acest topic. Pentru erori, nu uitati sa includeti in format text (copy / paste, nu screenshot) ID-ul erorii. Daca ceva ia foc si e o eroare grava, evident, voi interveni mai rapid, nu voi astepta o saptamana :)

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii Costin

SirVlady wrote:
Se are in vedere si o versiune desktop pentru mobil cum era si pe forumul vechi?

Nu, nu exista versiune desktop sau mobil, e o singura versiune cu un singur layout adaptabil.

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii cris_m

SirVlady wrote:
Se are in vedere si o versiune desktop pentru mobil cum era si pe forumul vechi?
Am si eu o curiozitate la modul general, cum puteti oameni buni sa folositi site-urile de desktop pe mobil? Eu cand vad un site de desktop pe mobil, am iesit in 2 timpi si 3 miscari de pe el. Efectiv mi se pare rusinos ca in 2020, la mai bine de 10 ani de la lansarea telefoanelor cu internet, unele site-uri cu reputatie au ramas incremenite in epoca desktop. Faptul ca ai o versiune pentru mobil/tableta arata profesionalism si deschidere catre nevoile utilizatorului. Si nu uitati, in domeniu suntem singura platforma care ofera si aceasta facilitate.

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii orex

Promovati-o corespunzator, pe intelesul tuturor utilizatorilor, si, toti cei afiliati vor intelege beneficiile, fara putere de tagada! :applause:

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii Costin

In subsolul oricarei pagini se afla o legatura catre ghidul de utilizare - Întrebări frecvente - ghid de utilizare. Pentru orice neclaritati va stam la dispozitie, dar va incurajez pe toti sa incepeti cu ghidul de utilizare intai.

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii zapacitu

cris_m wrote:
Am si eu o curiozitate la modul general, cum puteti oameni buni sa folositi site-urile de desktop pe mobil? Eu cand vad un site de desktop pe mobil, am iesit in 2 timpi si 3 miscari de pe el. Efectiv mi se pare rusinos ca in 2020, la mai bine de 10 ani de la lansarea telefoanelor cu internet, unele site-uri cu reputatie au ramas incremenite in epoca desktop. Faptul ca ai o versiune pentru mobil/tableta arata profesionalism si deschidere catre nevoile utilizatorului. Si nu uitati, in domeniu suntem singura platforma care ofera si aceasta facilitate.

Eu foloseam metrouusor pe tema desktop de pe mobil, ca sa inteleg ceva din forum. Varianta veche "mobile" mi se parea foarte nefericita si limitata. Nu sunt incantat ca nu mai pot folosi vechea platforma, dar merg si eu cu progresul inainte :)

Eu personal detest cu toata fiinta mea versiunile si paginatiile asa-zis "optimizate" pentru telefonie mobila. In 90% din timp, "tema" mobila rezulta in functionalitate limitata, meniuri intortocheata, optiune ascunse in meniuri si puncte puncte si liniute plus text imens. Un dezastru in ceea ce priveste experienta de utilizare. Inca nu am gasit interfete mai bine gandite pe versiunile mobile ale aplicatiilor cu variante desktop/mobil. Problema e ca in incercarea de a maximiza spatiul de livrare continut, anumite aspecte esentiale sunt omise (de exemplu cum zicea un coleg zilele trecute ca in tema mobila vizualizata vertical, lipsesc informatiile referitoare la ultimul post; eu inteleg rationamentul, dar tot neplacut sa "pierzi" functii este).

Layout-urile adaptive (fix ceea ce a facut la noi Costin -- felicitari, apropo!)  sunt o varianta de compromis teoretic buna, daca se trece la layout de desktop (cu toate optiunile la locul lor!) cand e pus "de-a latu" telefonul.

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii Lucian

De-a dreptul oribila noua interfata.....Viteza exagerat de mica, mult mai greu de folisit..Din pacate, ati pierdut un utilizator.

 


Go to page:  1  ... 22 23 24 25 26 27 28  ... 50
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Site-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420646 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use