Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006Pasajul Suprateran Basarab (INAUGURAT 18.06.2011)

 

Topic: Discutii dupa inaugurarea pasajului

1525 posts, 336508 views
 
Go to page:  1  ... 92 93 94 95 96 97 98  ... 109
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului argos

Am primit pe whatsapp. Am intrebat, si a primit la randul sau pe Facebook de la cineva care a urmarit subiectul in de'aproape.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului Utilizator anonim

Trotuarul rulant azi...

20201102_135109.JPG (549.12 KB; downloaded 2128 times)


20201102_135117.JPG (540.58 KB; downloaded 2126 times)


20201102_135136.JPG (473.36 KB; downloaded 2127 times)


20201102_135147.JPG (474.09 KB; downloaded 2128 times)


20201102_135151.JPG (528.58 KB; downloaded 2126 times)

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului Cristi N

Inca o dovada ca teoria geamurilor sparte este perfect valabila.

O clădire veche care are o fereastră spartă, după un timp, va avea alte ferestre sparte, până când totul va fi vandalizat. Idea este că „fereastra spartă” induce în cei care trec pe acolo sentimentul că locul este numai bun de a fi distrus, pentru că pare a fi al nimănui.

Sursa: Adevarul.ro

 



Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului cris_m

Trotuarul de cine apartine? MT sau PMB?

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului Utilizator anonim

Apartine de PMB de cand a fost construit. A fost pazit o perioada de firma care pazea pasajul Basarab.

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului Adrian Rosca

Boschetarul boschetareste, nu stie sa faca altceva.

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului ByOnu

Trebuia pur si simplu ingradit cu plasa de Buzau pe termen nedeterminat.

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului rosetti61

Mai degraba dezafectat, desfiintat, demolat. Nu le e rusine cu mizeria aia de atitia ani? Poate se consoleaza cu gandul ca si pe la altii e asa si nu se impacienteaza nimeni, vezi gara din Sarajevo care pare uitata de lume, linii pustii, peroane cojite etc.

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului zapacitu

Oricum pasajul asta pietonal e de o inutilitate extraordinara.

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului WT_fan06

Dacă ar fi funcționat în mod fiabil și nu ar fi fost vandalizat în toți acești ani, poate își găsea rostul.

Dar, din moment ce la un an de la inaugurare a fost "oprit", iar de atuci a fost doar mobilier pentru vandali și adăpost pentru oameni nevoiași este greu de zis dacă într-adevăr era inutil sau nu...

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului ByOnu

Eu nu cred deloc ca este inutil. Conecteaza gara cu inelul principal de tramvai.

Trebuia conservat serios inca de cand s-a defectat. Pana la vremuri mai bune. Faptul ca nu a fost conservat este un atentat la bugetul bucurestenilor. Ce vedem in poze s-a intamplat preponderent in ultimii 4 ani, nu-i nimic, bine ca am avut petrekeri.

 


  • Mircea G
  • Posted:
  •  

Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului Mircea G

ByOnu wrote:
........ Ce vedem in poze s-a intamplat preponderent in ultimii 4 ani, nu-i nimic, bine ca am avut petrekeri.
Parca nu faceam politica ...chiar si cu subinteles ....!?
Trotuarul arata asa cum arata bucurestenii ! Rai . distrugatori , nesimtiti  :twisted: .( PS / si eu sint din Bucuresti , sa nu avem vorbe ! )

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului Costin

Pentru corectitudine, singura cauza pentru ce s-a intamplat aici, dar si pentru starea generala a tot ce inseamna Pasajul Basarab, este lipsa receptiei. In continuare PMB nu detine aceasta lucrare, nu asigura nici paza, nici mentenanta, pentru ca nu are baza legala sa o faca.

 


Go to page:  1  ... 92 93 94 95 96 97 98  ... 109
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Pasajul Suprateran Basarab (INAUGURAT 18.06.2011)  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420646 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use