Despre asociație și site-urile metrouusor.comSite-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri

 

Topic: Noul forum - sugestii și reclamații

690 posts, 145461 views
 
Go to page:  1  ... 20 21 22 23 24 25 26  ... 50
 
 

📖 Pagination options
Re: Noul forum - sugestii si reclamatii zapacitu

Pai orice browser are buton de back, usor accesibil. La ce util inca un buton imediat sub el?

Buton de navigare _top nu gasesti pe orice browser -- adesea poate fi intruziv sau chiar deranjant. E bine ca (inca) poate fi dezactivat acolo unde exista.

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii andrei11

Azi forumul merge greu.  Se întâmplă și la voi ?

 



Re: Noul forum - sugestii si reclamatii orex

”Procesorul de imagini ”Metrou usor” ” n-ar fi trebuit sa asigure ”legendarea” numarului astuia de inmatriculare? Cel putin, cand am vrut sa-l folosesc n-a functionat! Am recurs tot la o metoda veche!

Mai e ceva de adaptat, despre care trebuie sa stim?

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii Costin

Orex, procesorul de imagini nu este si nu poate fi perfect. Am salvat imaginea ta si am eliminat-o de aici, si o sa ma mai joc cu ea sa vad daca se poate regla ceva mai bine. Insa este de asteptat sa mai dea rateuri. Oricum, o imagine care 'nu merge' chiar e de ajutor, deci - multumesc!

Legat de performante, ma intereseaza daca si forumul vechi mergea greu in aceeasi perioada. Oricum, in prezent este in lucru un update major care tine de performanta, insa nu este gata momentan.

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii orex

Costin, eu unul nu ma pot pronunta daca vechea varianta functioneaza la fel de greu ca prezenta. Dar, in seara asta, am constatat ca a fost o problema la incarcarea forumului (poze, dialoguri, modificari).
In ceea ce priveste poza, o poti vedea, intr-al treilea instantaneu, ca e in regula ”jocului”!I

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii Costin

Da, stiu ca poza e ok la locul ei, e in regula :)

Legat de performanta, daca nu prind momentul cand merge greu, la secunda, vorbim degeaba. O sa monitorizez performanta in permanenta in seara asta si o sa urmaresc sa vad unde sunt probleme. Cum spuneam, am in lucru niste imbunatatiri, insa nu sunt sigur ca trateaza aceeasi problema, asa ca o sa monitorizez si sper sa obtin mai multe informatii asa.

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii Costin

Update-ul de azi aduce modificari majore in back-end si aproape insesizabile in interfata  :mrgreen:

Cu aceasta ocazie ar trebui sa observam performante mai bune la momentul scrierii mesajelor in special, insa am mai 'umblat' si prin alte locuri. Aceste imbunatatiri de performanta au venit cu modificari masive de loogica / cod, deci ma astept sa existe erori.

Alta modificare este la functia search, care acum cauta recursiv in subforumuri, nu doar in forumul in care va aflati.

In rest, multe maruntisuri si detalii de finete.

In concluzie, astept sa vad ca update-ul de azi este stabil si isi atinge scopul, inainte de a decide mutarea.

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii andrei11

Nu pot șterge mesajele private trimise !
Fac toți pașii corect, inclusiv ultimul pas, acesta :
mp.jpg (18.17 KB; downloaded 1872 times)

( am apăsat pe "ok" )
Dar nu întâmplă nimic, mesajul respectiv nu se șterge.
_________________
În schimb mi-am putut șterge mesajele private primite.

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii Costin

Da, e posibil sa fie o eroare, dar probabil a aparut din incercarea (esuata) de a replica comportamentul platformei vechi (care este cel putin bizar si foloseste termeni gresiti care nu reflecta actiunile pe care le facem). Saptamana viitoare va fi actualizata zona mesageriei private, inclusiv va fi schimbata terminologia pentru a reflecta realitatea (nu exista "sterge", nimic nu se sterge).

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii Stefan28







Cam asa se vede chestionarul cu votul de la concursul foto. Fata de vechea interfata, nu se vede numărul de persoane care a votat pentru fiecare poza, si nici voturile totale...

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii Costin

Da, este intentionat asa. E un nonsens sa vezi numarul de voturi inainte de finalizarea votarii, pentru ca poate afecta intentiile de vot inca neexprimate. Faptul ca platforma veche o afiseaza, am considerat mereu ca fiind o greseala.

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii Costin

Am modificat masiv partea care se ocupa de mesageria privata. Veti observa ca unele mesaje pe care le-ati sters, au reaparut. Este intentionat, nu am avut alta solutie pentru a le reorganiza corect. Solutia este sa le stergeti din nou.

Am ales sa nu schimb terminologia pe pagina, pentru ca din perspectiva utilizatorului, ea este totusi corecta. Ca eu stiu ca inseamna mai mult decat atat, nu va afecteaza in nici un fel (altfel decat mesajele sterse care au reaparut acum, insa e o situatie singulara).

Sper ca solutia actuala sa fie stabila si corecta. De asemenea, saptamana asta as vrea sa nu mai aduc modificari (decat daca a crapat ceva si trebuie repartat), pentru a monitoriza stabilitatea si performantele versiunii actuale.

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii alchimistul

Va rog, imi puteti spune cum trebuie procedat, pe noul forum, sa imi apara data si ora la care a fost scris un mesaj ? Acelasi lucru pentru data si ora ultimei postari de pe un topic. Personal, in absenta acestor informatii, prefer sa stau pe vechiul forum deocamdata. Multumesc

 


Go to page:  1  ... 20 21 22 23 24 25 26  ... 50
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Site-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri  • 
Choose destination

Since our 2284 forum members have written 420983 posts in 5244 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use