Regiunile RomânieiOlteniaJudețul Dolj

 

Topic: Achizitii de autobuze electrice de 12 si 18 metri

109 posts, 40810 views
 
Go to page:  1  ... 2 3 4 5 6 7 8
 
 

📖 Pagination options
Re: Achizitii de autobuze electrice de 12 si 18 metri PTMZ

Văleleu, mamă! Invazie de turci, nu alta.
Până una alta, văd niște surprize:
- Sunt surprins că Karsan a participat singur aici, de obicei se bagă sub tutela Anadolu. Trouble in paradise? Suspectez un Citymood în variantă electrică.
- Altă surpriză: BMC nu a venit cu ZTE ca terț. Eu m-aș aștepta la un ProCity 12 în variantă electrică.
- Nu în ultimul rând, mă cam miră că nu s-a băgat Otokar, ar fi fost cireașa de pe tort.
A, just to be politically correct: modelul Bozankaya se cheamă Sileo S12, nu Bozankaya S12.

 


Achizitii de autobuze electrice de 12 si 18 metri Andrei Andraș

Nu există Citymood electric. Doar diesel și CNG.

 


Re: Achizitii de autobuze electrice de 12 si 18 metri PTMZ

Știu că nu există. Dar electrice de 12m nu au nimic scos până acum, iar un model Citymood 12 Electric ce ar putea fi lansat mai încolo pare cea mai plauzibilă variantă.

 


Re: Achizitii de autobuze electrice de 12 si 18 metri andreir14

Daca e s-o luam asa, doar Solaris, Anadolu si Bozankaya vin cu modele de serie, in rest prototipuri.
Eu tot sunt de parere ca BMC Truck & Bus (adica fix filiala din Romania, nu fabrica mama) va veni cu ZTE Cityroamer 300E, exact ca la Suceava.

 


Re: Achizitii de autobuze electrice de 12 si 18 metri PTMZ

E foarte probabil să ai dreptate, totuși la celelalte 4 licitații de electrice la care s-au băgat - Suceava, Bocșa, Mangalia și Dăbuleni - au venit cu ZTE ca terț, ceea ce înseamnă că o parte din bani se duc la chinezi. Aici au venit singuri, deci pare foarte puțin probabil. Numai că mi-am dat seama de o chestie: dacă se ofertează ProCity, BMC mai vine uneori și cu compania-mamă din Turcia, deci nu cred că va fi ProCity. În plus, zicea @Andrei17  ceva la un moment dat despre producția de electrice la Ciorogârla:
Andrei17 wrote:
Se dorește fabricarea de autobuze ZTE la București pe platforma pe care se fabrică EBD pentru că autobuzele sunt asemănătoare ca și construcție. Ideea era din momentul în care câștigaseră la Suceava. Dar nici nu am insistat pe subiect pentru că nu e unul care să mă intereseze.

Sursa

Sper să iasă Solaris.

 


Achizitii de autobuze electrice de 12 și 18 metri Andrei Andraș

La Suceava tot reprezentanța românească a participat, dar cu chinezii.
0.png (17.07 KB; downloaded 4236 times)

Legat de asamblarea lor aici nu am mai primit nicio informație. Dar teoretic nu ar fi cine știe ce.

 


Achizitii de autobuze electrice de 12 si 18 metri Andrei Andraș

BMC aduce ZTE dacă câștigă.

 


Achiziții de autobuze electrice de 12 și 18 metri Andrei Andraș

Andrei17 wrote:
Nu există Citymood electric. Doar diesel și CNG.

Din întâmplare am găsit și așa ceva pe net. Este un prototip făcut în colaborare cu Rampini, autonomie 130-150 km. Nu știu cât se cere la Craiova, mi se pare foarte puțin. A fost prezentat în cadrul IBE International Bus Expo 2016. În prezent, modelul Rampini E120 apare ca fiind un Caetano Gold.
globalfaraday.com
mc12e 0.jpg (131.07 KB; downloaded 4134 times)

globalfaraday.com
mc12e 1.jpg (114.04 KB; downloaded 4139 times)

forum.volabologna.it
mc12e 3.jpg (682.23 KB; downloaded 4191 times)

forum.volabologna.it
mc12e 4.jpg (627.66 KB; downloaded 4137 times)

forum.volabologna.it
mc12e 5.jpg (617.08 KB; downloaded 4151 times)


Broșura:
E120 ENG-1547111242903-282.pdf
E120 ENG-1547111242903-282.pdf (1.41 MB; downloaded 340 times)

 


Re: Achizitii de autobuze electrice de 12 si 18 metri PTMZ

Termenul limită pentru evaluări a fost depășit.

 




Re: Achizitii de autobuze electrice de 12 si 18 metri andreir14

S-au trezit dupa 2 luni de zile sa actualizeze situatia licitatiei. Noul termen pentru finalizarea evaluarilor este 12 aprilie.

 


Re: Achizitii de autobuze electrice de 12 si 18 metri PTMZ

Probabil și-au dat seama că vineri, pe 12, expira valabilitatea ofertelor și s-au grăbit în ceasul al 12-lea să actualizeze.

 


Re: Achizitii de autobuze electrice de 12 si 18 metri costy17

Licitatia a fost anulata.

 


Go to page:  1  ... 2 3 4 5 6 7 8
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Județul Dolj  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420666 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use