De toate pentru toțiComunitatea Metrou Ușor

 

Topic: Politica, istorie, natiuni, curente de gandire

1842 posts, 393371 views
 
Go to page:  1  ... 96 97 98 99 100 101 102  ... 132
 
 

📖 Pagination options
Re: Politica, istorie, natiuni, curente de gandire cris_m

Ca sa aiba timp sa isi pregateasca privelistea pentru cei 8  ani :)

 


Re: Politica, istorie, natiuni, curente de gandire orex

N-o sa faca multi ”purici” la carma S5 domnu, asta daca a treia putere-n statul roman isi va face, pe deplin, treaba!! :bere:

 


Re: Politica, istorie, natiuni, curente de gandire Goldmund

Eu ca un bucurestean adevarat am subestimat provincia, dar nu din motive de superioritate al locului natal, si nici din motive de nas pe sus, dar stiam ca in Bucuresti se da ora exacta si cu cat stiam mai putine despre o zona, cu atat aveam mai multe motive de indoieli si prejudecati...despre acea regiune.
Odata colindand( cu parintii, pe cand aveam vreo 12 ani) Romania, practic toata tara(in afara de Delta Dunarii) mi-am schimbat(in bine) opiniile si prejudecatile schimbate in admiratie, imaginea despre despre provinciali.
Si iata o alta fateta a provinciei, una inteleapta, cultural si pragmatica:

https://www.youtube.com/watch?v=JLJbE-DD ... nOficial

 


Re: Politica, istorie, natiuni, curente de gandire andrei11

.....
Clotide.jpg (779.41 KB; downloaded 2238 times)

 


Re: Politica, istorie, natiuni, curente de gandire cris_m

Nu vad o problema in chestia asta, din contra politicieni asa-zisi geto-daci gafeaza mult mai nasol cu limba romana. Nu mai zic de profesori de limba romana. Lor ar trebui sa le fie rusine si sa li se faca "mustrari"...

 


Re: Politica, istorie, natiuni, curente de gandire andrei11

Eu văd o MARE problemă:
Dacă USR - ul și miniapendicele Plus nu au nimic de ascuns de ce nu au fost de acord  cu renumărarea voturilor ?
Și să fim serioși,  Clotilde Armand s-o pricepe la administrație ? Din câte am văzut-o eu cred că habar n-are că Sectorul 1 e în București. Dar e o părere pur personală.
_______________
PS: Stau în sectorul 2 așa că nu mă privesc alegerile din sectorul vecin.
________________
Nicușor Dan continuă să fie maimuțoi.
Două declarații de acum câțiva ani
1) Pasajul Ciurel este o greșeală totală ( să ne amintim de circul cu fam Daneș ) și trebuie demolat.
2) Străzile  Berzei / Buzești trebuie readuse la starea inițială + reconstrucția Pieței Matache.

 


Re: Politica, istorie, natiuni, curente de gandire cris_m

Legat de ND....
Citat-Alphonse-Allais.png (199.5 KB; downloaded 2180 times)

 


Re: Politica, istorie, natiuni, curente de gandire andrei11

Și crezi că ND și guadelupeza  sunt  << oameni destui de mari >> ? Mira-m-aș !

 


Re: Politica, istorie, natiuni, curente de gandire andrei11

E de-adevăratelea ?  Sau e fake ?
usr.jpg (74.92 KB; downloaded 2158 times)

 


Re: Politica, istorie, natiuni, curente de gandire aztec

Din ciclul sa fie pace în lume... Sa scapam de foamete...
Scos din context...individa a spus asta acum ceva ani...vad că e data cu 2020...bănuiesc că e un "remake" de campanie specific la noi...
Individa a demisionat din partidele alea anul trecut, după ce a spus cele de mai sus.
Daca acum circulă iarăși...e afiș de campanie PSD...de jeg de campanie...

 



Re: Politica, istorie, natiuni, curente de gandire orex

Asta DA stire!
Ne apucam si de treaba?! :think:  VREAU sa cred ca, DA! :yes:

Finanțare americană de 8 miliarde de dolari pentru centrala de la Cernavodă

Ministrul economiei, Virgil Popescu, se va întâlni vineri în Statele Unite cu secretarul american pentru energie, Dan Brouillette, pentru a demara un Acord de cooperare interguvernamentală pentru recondiționarea unuia dintre cele două reactoare nucleare de la Cernavodă și pentru renovarea clădirii în care se află cele două reactoare noi de la centrala nucleară de la Cernavodă, a anunțat joi ambasadorul SUA la București, Adrian Zuckerman.

 


Re: Politica, istorie, natiuni, curente de gandire zapacitu

Ar fi foarte util sa avem cinci reactoare in loc de doua. Ar permite functionarea permanenta cu 4 reactoare ceea ce ar insemna ca peste o treime din consumul domestic ar fi asigurat dintr-o singura sursa (care evita poluarea pe termen scurt). Singura problema e dependenta majora de acest unic obiectiv. Cu asta si dezvoltarea surselor regenerabile s-ar putea asigura, in zile insorite si vantoase, aproape tot consumul domestic (am inclus si hidro la surse regenerabile, presupunand ca ramane constanta treaba acolo).

 


  • sss
  • Posted:
  •  

Re: Politica, istorie, natiuni, curente de gandire sss

Asta cu reactoarele, ca si duma cu autostrada Gdansk/Constanta, sunt doar baloane electorale, ca sa arate ca sunt sprijiniti baietii nostri, nu ai vostri, de la Bucuresti, de catre Marele Licurici. Centralele nucleare si autostrazile, se construiesc dupa ani de zile de pregatire si planificare, nu in campania electorala, peste noapte! Dupa atatia ani de "democratie", suntem tot saraci si prosti...  :headbash:

 


Go to page:  1  ... 96 97 98 99 100 101 102  ... 132
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Comunitatea Metrou Ușor  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419428 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use