Zona metropolitană BucureștiTraseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov

 

Topic: Culoare unice pentru tramvaie, autobuze și troleibuze

1201 posts, 313939 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 47 48 49 50 51 52 53  ... 86
 
 

📖 Pagination options
Re: Culoarele unice pentru tramvaie, autobuze si troleibuze LArSON

Sambata seara m-am intors cu un 330 de la Floreasca spre Iancului. toate bune si frumoase pana la Obor, unde autobuzul a urcat in intersectie pe linia de tramvai, a stat la semafor apoi a iesit de pe linia de tramvai, a mai stat la 2 semafoare, a oprit in statia comuna cu 335, apoi a mers pe bulevard pana la Ferdinand unde a reintrat pe linia de tramvai. sambata nu a avut o mare intarziere dar ma gandesc ca la orele de varf sa scoti autobuzul in cea mai aglomerata zona de pe parcurs nu pare o solutie foarte desteapta. De ce n-a continuat pe linia de tramvai si intre Obor si Ferdinand, care a fost motivatia?

 


Re: Culoarele unice pentru tramvaie, autobuze si troleibuze cris_m

In primul rand statia de tramvai de la Obor, apoi bordurile suspendate de la spatiul verde facute de fostii primari ....

 


Re: Culoarele unice pentru tramvaie, autobuze si troleibuze ByOnu

Bordurile se pot rezolva.

Imi vine greu sa cred ca in statie chiar nu se poate gasi o solutie. Ce sa fie atat de diferit acolo dpdv al gabaritului liber?

 


Re: Culoarele unice pentru tramvaie, autobuze si troleibuze andrei11

Eu cu ochii mei am văzut acest camion în stație la Obor tractând spre Depoul Victoria un tramvai ! Gardul dintre linii era acolo și a rămas acolo și după ce a trecut camionul ! Mi-e greu să cred că un autobuz STB e mai lat decât monstrul ăsta !
K.jpg (96.26 KB; downloaded 2599 times)

 


Re: Culoarele unice pentru tramvaie, autobuze si troleibuze Gabi23

În mai 2016:
10 mai 2016.jpg (36.33 KB; downloaded 2540 times)

Sursa: Hotnews

 


Re: Culoarele unice pentru tramvaie, autobuze si troleibuze aztec

Pare că e încălicat pe refugiu după inclinare.

 


Re: Culoarele unice pentru tramvaie, autobuze si troleibuze zapacitu

Cred ca expresia corecta este "a macelarit refugiul", dupa cum e tot doar dale sparte in urma camionului :)

 


Re: Culoarele unice pentru tramvaie, autobuze si troleibuze dekolor

Masinile de "Maxi-Taxi" au voie pe linia de tramvai? Deja am vazut de 2 ori o duba pe linia 426 cum mergea pe linia de tramvai de pe Sos. Colentina. Ba chiar a oprit si in statia de tramvai  :lol:

 


Re: Culoarele unice pentru tramvaie, autobuze si troleibuze zapacitu

Inca putin si intra si taxi-urile pe acolo, la fel ca pe bd Dacia :)

 


Re: Culoarele unice pentru tramvaie, autobuze si troleibuze andreiiul

Totul depinde de cum e modificat Codul Rutier (ca asa se lauda fosta). Eu unul am cautat atunci daca au fost modificari si nu am gasit. Pe benzile dedicate transportului public (Dacia, Elisabeta) teoretic au voie si taxiurile daca au clienti (tot transport public se numeste.
Daca modificarea Codului Rutier este facuta doar pt STB atunci STV legal nu are ce cauta pe acolo si e si discriminatoriu pt restul de operatori de transport public. Daca modificarea este facuta pt tot transportul public de persoane atunci si Taxi si Maxi Taxi legal au voie pe acolo (doar ca nu s-a anuntat ca se aplica tuturor ca sa nu avem trenulete galbene pe liniile de tramvai).

 


Re: Culoarele unice pentru tramvaie, autobuze si troleibuze zapacitu

O modificare discriminatorie e neconstitutionala, deci nu are viata lunga.

Nu prea ai cum sa faci acum decat transport public local sau transport in comun. Mai sunt notiunile de autobuz, tramvai... insa la autobuz intra legal orice autocar. Tramvaie nu cred ca are decat RATB, ca nu suntem in bancurile cu studentu arab. Sunt foarte curios ce baza legala au sa permita STV-ul care numai local nu este.

 


Culoarele unice pentru tramvaie, autobuze si troleibuze Andrei Andraș

Baza legală a familiei.  :lol:

 


Re: Culoarele unice pentru tramvaie, autobuze si troleibuze andrei11

Da' 135 are bază legală ? 135 ce fel de autobuz e ?

 


Re: Culoarele unice pentru tramvaie, autobuze si troleibuze zapacitu

Citaro sau Otokar, nu cred ca au altele  :rofl:

 


Go to page:  1  ... 47 48 49 50 51 52 53  ... 86
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Traseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420538 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use