Despre asociație și site-urile metrouusor.comSite-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri

 

Topic: Noul forum - sugestii și reclamații

728 posts, 155648 views
 
Go to page:  1  ... 16 17 18 19 20 21 22  ... 52
 
 

📖 Pagination options
Re: Noul forum - sugestii si reclamatii andrei11

Anomaliile continuă:
P 101.jpg (78.24 KB; downloaded 2392 times)
P 102.jpg (38.49 KB; downloaded 2392 times)
P 103.jpg (7.89 KB; downloaded 2401 times)

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii orex

Asa meriti, ca nici mesajele destinate tie sa nu le poti citi! E suficient ca le poti preface pe ale altora! :rofl:  :rofl:  :rofl:

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii Chev Celios

Pe platforma noua nici eu nu gasesc mesageria privata.  Pe cea veche este bine merci.

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii Costin

V-ati agitat degeaba, era in lucru... acum merge.

Ce s-a mai schimbat este zona meniurilor din susul paginii (iar). Mesageria privata e sus langa linkul "contul meu", iar membruu forumului s-au mutat mai jos in meniul celalalt. De asemenea, pagina de intrebari frecvente statea foarte prost in meniul de sus, deoarece acela e vizibil doar utilizatorilor logati. Drept urmare, respectand traditia vechii platforme, pagina FAQ e acum in subsolul tuturor paginilor indiferent daca esti logat sau nu.

Bonus, pagina profilului personal a suferit iar modificari.

Au mai aparut si alte cerinte mai vechi, precum fisiere atasate in preview-ul postarilor precedente din pagina de scris mesaje noi.

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii andrei11

Nu funcționează, comanda e moartă ! Butonul << e activ >> dar e fals activ, nu execută nicio comandă !
Costin, încearcă să-mi dai un MP cu  respectivul buton.  Merge ?
2020-10-07_0-49-44.jpg (23.87 KB; downloaded 2365 times)

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii Costin

Aia era intr-adevar o scapare. Am reparat acum.

 



Re: Noul forum - sugestii si reclamatii zapacitu

Mi se pare mie, sau numele meu de utilizator nu mai apare ca apartinand niciunei clase (similar unui user nou)? Via forum vechi pot vedea ca sunt in "membrii silver" insa... momentan pe unde postez ma "vad" cu negru simplu (nu cu albastru deschis), pe ambele platforme. Iar pe cea veche nici Bold nu am, ca si cum nu as avea style-ul corect atasat numelui... Ceva specific mie? Iar am umblat la optiunile din profil...  :oops:

Feedback plaforma noua: cum te prinzi din ce clasa faci parte, afara de consultat lista de membrii? Pe vechea platforma vedeai asta cu click pe numele de utilizator (ceea ce acum la mine ma duce la propria pagina - contul meu - nu la profilul meu in view similar cu cel public pe forum). Nu ca ar conta prea mult, mai ales pentru utilizatorii mai vechi, doar ca acum am observat.

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii andrei11

Verificăm instant.
Ți-am trimis un MP.
Dacă ești membru simplu ar trebui să nu-l poți primi. Încearcă și invers, trimite-mi mie un MP. Oricum e o greșeală.
Vorbim numai de noul format, nu intra pe cel vechi.

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii andrei11

Da, văd că ai primit MP - ul, și eu la fel. Deci ești Silver.  O să citească Costin și o să rezolve.  Oricum e o scăpare a noului format. Și orex a avut aceeași problemă acum câteva zile.

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii orex

N-am inteles de ce ”Zapacitu”, in aceasta ecuatie, apare ca un nou afiliat...adica marcat cu negru? :|
Iata dovada!
Captură de ecran 2020-10-07 023749.png (240.36 KB; downloaded 2335 times)

Si poate ma va edifica si pe ”MINE” cineva din board care-i treaba cu...grupul si cu rangul...ca nu sunt pe deplin lamurit! Ori, ori sau, sau?! :think:
Oricum, scoringul, e fals pozitiv, inclusiv la rata de postare! ;)
Captură de ecran 2020-10-07 025151.png (165 KB; downloaded 2318 times)

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii Costin

1. Casuta "ascunde email" functioneaza corect. Insa era afisata gresit. Acum e reparata dar am uitat sa anunt aseara
2. Culoarea e o scapare pe care o sa o repar. Nu s-a schimbat nici un rang.
3. Poti vedea rangul fiecarui utilizator in pagina de profil, daca nu apare este tot o scapare de moment, insa informatia exista si e afisata (cel putin teoretic)

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii zapacitu

@Costin - doar la tine este vizibil rang-ul de Site Admin; in rest eu nu vad rangul nimanui.

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii Costin

Noutatile de azi:

- Procesorul de imagini a primit si el un update in sensul ca acum aplica un soi de blur peste numerele de inmatriculare, in loc de vechile poligonuri albe. Astfel, daca da fail si 'vede' numere de inmatriculare pe garduri, rezultatul nu va mai arata dubios. Bonus, pentru ca am ajuns practic la finalul dezvoltarii pentru acesta, procesorul a devenit public (open-source): https://github.com/costinbanu/SimpleImageProcessor

- ultimele probleme legate de pagina de profil, si de profilul utilizatorilor in general, au fost rezolvate.

-  pagina de postat mesaje a fost putin revigorata si a primit un nou mod de previzualizat mesajele

- multe detalii marunte pe care probabil multi nu le-ati observat au fost in sfarsit reparate (de exemplu, in pagina de ajutor pentru postare, pe mobil, videoul drept exemplu de inserare de pe youtube era prea lat).

 


Go to page:  1  ... 16 17 18 19 20 21 22  ... 52
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Site-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri  • 
Choose destination

Since our 2340 forum members have written 426214 posts in 5298 topics and 516 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use