Zona metropolitană BucureștiTraseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov

 

Topic: Discuții despre transportul local din București (partea I)

6215 posts, 1310225 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 366 367 368 369 370 371 372  ... 444
 
 

📖 Pagination options
Re: Discuții despre transportul local din București ANTENA

Asa cum spunea Adrian Rosca - pe langa intreruperea lui 41, noul PG va trebui  să ceara STB sa re-analizeze/optimizeze pleiada de noi linii de autobuze
infiintate in graba in prag de alegeri. 204,231,243,343,305
Marea majoritate continua sa care aer curat, le vad zilnic.

 


Re: Discuții despre transportul local din București alexandru_gr

Ptr 243 țin să te contrazic
Dimineața este full (circul aproape zilnic cu această linie)
Iar în cursul zilei sigur nu cară aer ptr că mereu văd călători în el de la geamul biroului.

 


Re: Discuții despre transportul local din București ANTENA

In cazul lui 243, poate ar merita re-analizata oportunitatea capatului de la CFR Constanta.

 


Re: Discuții despre transportul local din București Daniel2000

ANTENA wrote:
Asa cum spunea Adrian Rosca - pe langa intreruperea lui 41, noul PG va trebui  să ceara STB sa re-analizeze/optimizeze pleiada de noi linii de autobuze
infiintate in graba in prag de alegeri. 204,231,243,343,305
Marea majoritate continua sa care aer curat, le vad zilnic.

Legat de 243 si 343, te contrazic, nu cara aer. Aceste doua linii 243 si 343 sunt cele mai rapide rute de a ajunge din Colentina in Pipera. Eu lucrez in Pipera si acum cu 243 si 343 ajung mult mai rapid in Pipera, decat cu trenurile 16 si 36 sau cu mult iubitul metrou care la orele de varf este foarte aglomerat.

 


Re: Discuții despre transportul local din București cris_m

Pe langa regandirea acestor linii eu as merge si mai departe cu regandirea unor repartizari. De exemplu, 102 sa fie mai intens deservit de Giurgiului, iar turele lor din 253 sa ajunga la Titan. Idem 243 sa revina la Titan. Evident mai sunt si alte lucruri de remediat, orice ar fi semnalati-le aici. Pe cat posibil vom incerca sa le centralizam si sa le transmitem prin intermediul ONG-ului mai departe.

 


Re: Discuții despre transportul local din București Daniel2000

Eu propun ca 343 sa fie data la Floreasca. Aceasta linie nu are ce cauta la Giurgiului, iar Floreasca din punctul meu de vedere ar fi cea mai potrivita autobaza pentru această linie.

 


Re: Discuții despre transportul local din București alexandru_minciu91

Screenshot (190).png (835.11 KB; downloaded 3923 times)


Cam asa arata la ora asta linia 96, toata ziua s-a circulat asa...

 


Re: Discuții despre transportul local din București ANTENA

Intra 305 de maine?
Comunicat ioc
Info stb ioc

 


Re: Discuții despre transportul local din București alexandru_minciu91

Acum conform InfoTB, in linia 91 sunt 5308, 5342, 5363. Au fost imprumutate de la Bujoreni troleibuze sau au fost transferate?

 


Re: Discuții despre transportul local din București barbuandrei

Transferate. 5308 era transferat din iunie.

 


Re: Discuții despre transportul local din București Stefan28

Si prezenta lui 5279 pe 91 este datorata deficitului de la Vatra?

 


Re: Discuții despre transportul local din București barbuandrei

Exact. Un șofer de la VL a iesit cu 5279 din depoul Bujoreni in jurul orei 9:30.

 


Re: Discuții despre transportul local din București alexandru_minciu91

Astazi 5167 este in linia 91. Este rara aparitia lui, asa ca daca ar putea cineva sa il pozeze ar fi perfect.

 


Re: Discuții despre transportul local din București Victor92

O surpriza placuta astazi pe linia 204: am prins un autobuz Mercedes-Benz Citaro Euro 4 - 6262.

Parcul in weekend - din ce-mi dau seama de pe INFO TB -  e format din 3 ture. Mai era un turcoaz si un MB Euro 3: 4130

Linia are cateva saptamani de cand a fost infiintata. Voi ati vazut cam care e gradul de incarcare de pana acum?





4130 i n204.jpg (223.55 KB; downloaded 3056 times)

 


Go to page:  1  ... 366 367 368 369 370 371 372  ... 444
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Traseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419427 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use