MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Discuţii, planuri, ştiri

 

Topic: M5.1 (D.T. - Eroilor): Discuții generale pe baza lucrărilor și a proiectului

8571 posts, 1225011 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 589 590 591 592 593 594 595  ... 613
 
 

📖 Pagination options
Re: Stiri despre proiect orex

Amandoua entitatile, Metrorex prin tatuca M.T.I.C. si S.T.B. prin mamuca P.M.B. care fac tapajul asta, ar trebui sa-si reaminteasca un picut ca:
1. in 2018 nu erau asa contondente una cu alta, cand se programasera lucarile de deviere (aprilie 2018-iulie 2019); Metrorex avea un avans infim aici, iar STB nici nu semnase, barem, contractul celor 400 autobuze Otokar;
2. Metrorex ar fi putut sa se sincronizeze, in vara anului 2019, cu lucrarile la pasaj Ciurel, cand, inca, nu era o problema de partid;
2. daca nu iesea licitatia cu Mercedes eram pierduti in spatiu carpato-danubiano-pontic ”a long long time”;
3. S.T.B. trage spuza pe turta sa ca a vazut ca Mercedes poate si e in stare sa performeze de asemenea maniera incat, inca din august 2020, s-au achitat, integral, de obligatiile contractuale pentru intreg anul 1, fiind deja livrate 58 de autobuze.
In concluzie, nu s-au inteles niciodata bine, nici cand au fost sub acelasi stindard, nici cand sunt pe ”pozitii” diametral opuse!

 


Re: Stiri despre proiect ByOnu

catalinp wrote:
Asta e important pt tine ca un oarecare Orban ii da in bot duamnei primar? E de vina PMB,Firea, sau oricine ar fi fost primar in momentul asta, ca Ministerul Transporturilor-Metrorex &gasca vesela vor sa se apuce de pasajul pietonal de la Piata Dr. Taberei abia acum, dupa 8 ani de la inceperea lucrarilor ? Trebuia sa fie terminat de vreo 4 ani ! Sper sa suspende 41 la anul si la multi ani


Alo, alo. STB si PMB abereaza grav. Nu au de unde scoate 40 de autobuze pentru 4-5 zile maximum? Sunt zeci de Citaro functionale sigilate dupa sosirea Otokar. Unde mai punem ca doar in ultimele doua luni parcul a fost suplimentat cu peste 50 de hibride, hibride care au inlocuit ceva. Autobuze sunt garla.

 


Re: Stiri despre proiect andreiiul

Autobuze sunt, probabil soferi nu sunt destui dar nu vor sa recunoasca asta.
Plus ca sunt contre politice pe care noi cetatenii le suportam.
In acelasi timp le dau dreptate partial si celor de la PMB legat de suspendarea 41 de anul trecut. Au avut timp berechet atunci sa faca ceva. Culmea peste tot era si aceeasi culoare politica dar deh, lipsa de interes din partea MT de la vremea aia se simte acum.

 


Re: Stiri despre proiect catalinp

:lol: Nu abereaza deloc grav ! Se vede de la o posta ca interesul de fapt e sa acuze primaria, sa vada cetatenii ca nu pot merge cu metroul din cauza primariei ! Au zis ca dau drumul la metrou pana la sfarsitul anului 2020 ,fara sa fie gata pasajul si statiile de la Piata Drumul Taberei ,acum ce sa vezi ...metroul nu poate circula pentru ca nu suspenda linia lu 41 timp de 10 zile ! Ar termina cumva pasajul in 3 luni?  :lol:  :lol:  

S-au gasit acum sa ceara suspendarea lui 41 cand incep scolile, toata vara au dormit !

 


Re: Stiri despre proiect andrei11

N-are nicio legătură pasajul de legătură cu 41 cu deschiderea magistralei !

 


Re: Stiri despre proiect orex

1.Cu bucla aia de la piata si daca ar face lucrarea de deviere in 2 zile, 41 n-o sa mai circule in aceeasi cadenta, oricate tramvaie ar fi arondatel liniei!. O sa fie mai rau ca la paleta!
2. Modificarea H.G. nr. 273/1994, prin H.G. nr. 343/2017, este salutara in acest caz, in sensul ca lucrarea de subtraversare a str. Brasov, neexecutata, pana-n prezent, nu va pune frana in P.I.F. M5.1!
:yes:

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului Stefan28

Sincer cand am vazut am încremenit. Nu va inseala vederea, este pe bune!!!  ;)  :bere:  :bere:  :bere:  :bere:
Inca o precizare, erau patrule de la politie si pompieri la greu in jurul statiei, verificau sistemele de siguranță cel mai probabil...


 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului Utilizator anonim

Se deschide circulatiei in maxim o saptamana.

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului Stefan28

Dap, fie duminica fie luni fie marti, depinde de ei si de semnarea procesului de receptie a lucrării. Parca il vad pe Bode cu șampanie si artificii!  :rofl:  :rofl:

 



Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului Stefan28

Sistemul de automatizare funcțional, campania electorala si confirmarea din sursele MT catre jurnaliști al acestui termen!  :bere:

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului orex

@Stefan28
"Sincer cand am vazut am încremenit. Nu va inseala vederea, este pe bune!!!  ;)  :bere:  :bere:  :bere:  :bere: "
Sper si vreau sa cred ca afisajul ala semnifica faptul ca erau mai multe rame în probe, concomitent, pe M5.1 si nu doar o joaca la butoane ! :D

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului subway guru

Eu as fi mai circumspect...nu e suficient sa circule rama mai sunt si alte multiple conditii de indeplinit

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului Stefan28

@orex am si auzit o rama, cu greu, dar am auzit, plecand...

 


Go to page:  1  ... 589 590 591 592 593 594 595  ... 613
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Discuţii, planuri, ştiri  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420801 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use