Regiunile RomânieiDobrogeaJudețul ConstanțaTransportul în comun din municipiul Constanța (CT BUS SA)

 

Topic: Autobuzele Isuzu Citiport

188 posts, 71876 views
 
Go to page:  1  ... 4 5 6 7 8 9 10  ... 14
 
 

📖 Pagination options
Re: Autobuzele Isuzu Citiport Vatmanul constanțean

Anul trecut pe vremea asta fiecare autobuz avea cam toate geamurile blocate cu cheia patrata, 2-3 erau la liber , chiar si asa , foarte rar le-am vazut deschise atunci.

cris_m wrote:
E o gaselnita acum cu Covidu sa ai AC si aer "curat" de afara. Si in Bucuresti am vazut trape deschise si AC functional...


Zilele trecute eram in 104 - AYW; aproape toate geamurile erau deschise si inauntru frigider. Nu apuc sa inchid 2 geamuri ca soferul imi spune sa le las deschise, ca se plimba sefii si ne controleaza sa le avem deschise...
Pe buna dreptate, nici soferul nu intelegea logica acestei noi "reguli"  :headbash: .

 


Re: Autobuzele Isuzu Citiport Robert

Să iasă Covid-ul afară :)

 


Re: Autobuzele Isuzu Citiport Vatmanul constanțean

De cateva zile a revenit 137 - CCY in 2-43, dupa incidentul in care s-a ales cu un geam spart.

 


Re: Autobuzele Isuzu Citiport deprodio

De ce nu functioneaza aerul conditionat in autobuzele Isuzu?

 


Autobuzele Isuzu Citiport Andrei Andraș

Din motive de corona.

 


Re: Autobuzele Isuzu Citiport cris_m

Din motive de prostie... La vehiculele de transport public poti asigura recircularea aerului la capat de linie, lasi usile si geamurile larg deschise si esti ok.

 


Re: Autobuzele Isuzu Citiport gexge

Poți sa folosești aerul condiționat fara recircularea aerului, doar cu introducere de aer proaspăt din exterior.

 


Re: Autobuzele Isuzu Citiport Vatmanul constanțean

Recent, 101 - AYT a avut parte de o modificare/completare interioara, nu stiu daca este vorba de un experiment sau daca vor sa extinda ideea pentru toata seria. Practic, separarea dintre cabina soferului si salon este acum ca la MAZ-uri (imi cer iertare pentru calitatea pozelor).

2ayt.jpg (308.74 KB; downloaded 3902 times)


Completarea consta in aceste 3 scaune rabatabile:

3scaune.jpg (267.54 KB; downloaded 3909 times)

 


Autobuzele Isuzu Citiport Andrei Andraș

Construirea de cabine "after-market", dar care să se integreze plăcut în peisaj, s-a întâmplat și la Sibiu (cu tot ce înseamnă Isuzu, Menarini și EBD), dar și la Brașov (pe Menarini). Probabil li s-a făcut o propunere și celor din CT și au acceptat.
Oricum nu înțeleg de ce nu au venit toate autobuzele menționate din fabrică cu cabină, dar mai bine așa decât să vedem care mai de care cabine făcute de șoferi din resturi de pe alte autobuze.

 


Re: Autobuzele Isuzu Citiport cris_m

Nu au venit cu cabine pentru ca s-a incercat alinierea cu tarile mai civilizate, evident fara succes. Interesele soferilor primeaza ca de fiecare data...

 


Autobuzele Isuzu Citiport Andrei Andraș

În cazul Brașovului e oarecum ciudat faptul că licitațiile pentru troleibuze și pentru autobuze electrice s-au desfășurat cam în același timp, dar pentru autobuzele electrice s-a cerut cabină, pentru troleibuze nu. Cine știe ce o fi fost in capul lor. Oricum, cabinele astea se fac pe banii companiilor, aici este în jurul a 1000 de lei o cabină, la Sibiu am primit informația cum că ar fi între 600 și 800 de lei.

 


Re: Autobuzele Isuzu Citiport Linia 43

In contextul Covid ,cabine separate pentru sofer sunt un lucru bun si,cred ,ii scapa si de masca.

 


Autobuzele Isuzu Citiport Andrei Andraș

Cel puțin in Brașov șoferii sunt pândiți de poliție și primesc amendă dacă nu poartă masca chit că au autobuz cu cabină.

 


Re: Autobuzele Isuzu Citiport Gabi23

089, 101, 145 - Să vedem dacă vor rezista precum MAZ  :think:
089 - AXW - 23.01.2021.JPG (409.83 KB; downloaded 3429 times)
101 - AYT - 23.01.2021.JPG (429.71 KB; downloaded 3420 times)
145 - CDO - 23.01.2021.JPG (377.27 KB; downloaded 3427 times)

 


Go to page:  1  ... 4 5 6 7 8 9 10  ... 14
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Transportul în comun din municipiul Constanța (CT BUS SA)  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420659 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use