Zona metropolitană BucureștiTotul despre București

 

Topic: Sectorul 4

3190 posts, 670538 views
 
Go to page:  1  ... 196 197 198 199 200 201 202  ... 228
 
 

📖 Pagination options
Re: Sectorul 4 URANUS

Traseul liniei 241:
IMG-20200814-WA0011.jpg (62.98 KB; downloaded 3052 times)

 


Re: Sectorul 4 MikeT

Deci autobuzul asta o sa duca locuitorii din cartier la metrou la Aparatorii Patriei.

 


Re: Sectorul 4 MikeT

Nu stiu daca s-a mai mentionat pe undeva, dar au dat drumul semafoarelor pe Giurgiului, intre Luica si Dedeman, la intersectiile Giurgiului cu Anghel Moldoveanu si Giurgiului cu Orastie. O parte din coada de la semaforul din intersectia Giurgiului cu Luica s-a mutat la Giurgiului cu Orastie.  :lol:

 


Re: Sectorul 4 URANUS

Vedere de pe Postalionului. Eram in trecere sa vad stadiul lucrarilor la drumul care urmeaza sa lege aceasta strada de Pogoanele. Din pacate doar au tras cablurile subterane pentru iluminatul public si cam atat, in rest mormane de pamant si noroi.

Tot azi am vazut si autobuzul liniei 241 pe Drumul Binelui dar era in probe, cica de luni va circula cu o frecventa de 10 min.
20200825_165050.jpg (83.21 KB; downloaded 2716 times)

 


Re: Sectorul 4 MikeT

Autobuz in probe? E troleibuz sau ce?  :lol:  Miroase a reclama electorala. Oricum, momentul introducerii acestei linii de transport este clar ales in legatura cu aproprierea alegerilor.

 


Re: Sectorul 4 georgica2704

Dar vor putea trece autobuze,  atât timp cât sunt mașini parcate pe stradă? Pe Aurel Persu cu Binelui deabea treci cu o mașina mica

 


Re: Sectorul 4 URANUS

Pe Drumul Binelui intre Lidl si capatul dinspre Jilava nu se mai parcheaza nici pe stanga nici pe dreapta, pe Persu este intr-adevar mai inghesuit.

 


Re: Sectorul 4 MikeT

Noroc ca autobuzul are un traseu "circular" si nu exista riscul de a se intalni doua autobuze in zonele inguste.  :lol:

 


Re: Sectorul 4 Puss in Boots

Am vazut un autobuz in weekend colantat aproape promotional S4, stie cineva despre ce e vorba? Nu mi-am dat seama de marca, parea un SH.

 


Re: Sectorul 4 MikeT

Adica nu sunt MErcedes sau Otokar? A cumparat PS4 ceva SH si l-a pus la dispozitia STB?

 


Re: Sectorul 4 realistul

Nu era cu ,,Primăria Voluntari"?

 


Re: Sectorul 4 ByOnu

Puss in Boots wrote:
Am vazut un autobuz in weekend colantat aproape promotional S4, stie cineva despre ce e vorba? Nu mi-am dat seama de marca, parea un SH.


MikeT wrote:
Adica nu sunt Mercedes sau Otokar? A cumparat PS4 ceva SH si l-a pus la dispozitia STB?


realistul wrote:
Nu era cu ,,Primăria Voluntari"?


Am explicat aici.

 


Re: Sectorul 4 Puss in Boots

Da, merci. Ciudata situatie. Mie nu mi s-a parut ca circula cu calatori dar fiind colantat complet nici n-aveam cum sa vad. Il observasem in intersectia de la Nitu Vasile cu Obregia.

 


Re: Sectorul 4 MikeT

Pai in zona aia circula fara calatori, nu pe acolo isi are traseul.

 


Go to page:  1  ... 196 197 198 199 200 201 202  ... 228
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Totul despre București  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420668 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use