MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Discuţii, planuri, ştiri

 

Topic: Discuții la Contracte si licitatii in derulare

104 posts, 27649 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7 8
 
 

📖 Pagination options
Discuții la Contracte si licitatii in derulare andrei11

Aici se postează strict discuții referitoare la acest topic. Nu se admit în acest topic discuții la alte probleme.

 


Re: Discuții la Contracte si licitatii in derulare PTMZ

Pentru licitația de proiectare a M5, tronsonul Eroilor 2 - Iancului, asocierea 3TI PROGETTI ITALIA INGEGNERIA INTEGRATA SPA - SWS ENGINEERING SPA - CODING SRL - METRANS ENGINEERING SRL a depus o contestație la CNSC.

 


Re: Discuții la Contracte si licitatii in derulare subway guru

Vai ce surpriza surprinzatoare...
Fiecare isi apara sansele asa ca se verifica zicala nicio licitatie fara o contestatie, probabil chiar si daca era un singur competitor tot ar fi fost un nemultumit contestator...

 


Re: Discuții la Contracte si licitatii in derulare PTMZ

Metroul S.A. a depus vineri o cerere de intervenție.

 


Re: Discuții la Contracte si licitatii in derulare survola

Plictiseală mare in justiție, aceeași pași la fiecare licitație.

 


Re: Discuții la Contracte si licitatii in derulare PTMZ

Contestația amintită anterior a fost admisă parțial, fiind dispusă remedierea.

 


Re: Discuții la Contracte si licitatii in derulare PTMZ

Decizia nr. 1825 a CNSC.
De notat că și Metroul S.A. a depus o contestație pe 7 septembrie, ce a fost respinsă:
Decizie_1825.pdf
Decizie_1825.pdf (82.44 KB; downloaded 316 times)

 


Re: Discuții la Contracte si licitatii in derulare PTMZ

Marți, asocierea italienilor a depus o plângere la Curtea de Apel București, urmați miercuri de cei de la Metroul S.A.
Link dosar asociere (în calitate de petenți): http://portal.just.ro/2/SitePages/Dosar.aspx?id_dosar=200000000388498&id_inst=2
Link dosar Metroul S.A. (în calitate de petent):
http://portal.just.ro/2/SitePages/Dosar.aspx?id_dosar=200000000388496&id_inst=2

 


Re: Discuții la Contracte si licitatii in derulare PTMZ

În dosarul celor de la Metroul S.A., o ședință de judecată a fost programată pe 18 noiembrie.

 


Re: Discuții la Contracte si licitatii in derulare orex

Domnu!
Imi dai voie sa cred in METROUL S.A. ,care STIE, de hăt, ce-i cu straturile agvifere din Bucuresti?  :bere:
S-au facut prospectiuni geologice nenumarate, in 30 de ani! Unde sunt hartiile, ca al draq solul/subsolul e acelasi! :think:

 



Re: Discuții la Contracte si licitatii in derulare Goldmund

Eu sunt plictisit de altceva:
1 - daca construiesc un ciot de autostrada, iar la mijloc au de facut un tunel(care desigur ar fi o mare problema sa fie facut prin Romania...(!?)), de ce sa lasi tunelul dupa ce ai terminat toate celelalte cioturi de A. stiind ca pana se face o noua licitatie si se admit "n" contestatii(care pot dura un timp nedefinit!) costa tara inca cativa ani buni pierduti?
2 - asa si aici, se stia cu aprox. (recunosc, mare), cand va fi gata DT-E2, eu as fi inceput cu licitatiile pt. "proiectarea,..." Iancului, inca din 2016, cel tarziu in 2018! Acum poate eram gata cu contestatiile...(+ proiectare cel putin un an)

 


Re: Discuții la Contracte si licitatii in derulare andrei11

Trebuie neapărat consolidate blocurile între Piața Rosetti și  Calea Moșilor.
Cu sau fără metrou acele blocuri oricum trebuie consolidate, ceea ce PMB - ul  nu poate,  majoritatea  proprietarilor apartamentelor nicinu vor să audă.

 


Re: Discuții la Contracte si licitatii in derulare orex

He, he, he!
”Matale” nu pui la socoteala blocurile de vis-a-vis de facultatea de DREPT?
Si, stii ca nu asta e problema capitala, ca TBM-urile trec ca prin ”porumb”, si prin Centru, dar edificarea statiilor e problema!! :bere:
PS
Nu mai e ca la PDT, cand daca nu treceau cartitoaiele, direct prin statie, in 2014, ”taberenii” nici acum nu vedeau...”luminita de la capatul tunelului”. ;)
Oricine a LUAT DECIZIA AIA a fost una MAGISTRALA!! Se aude ceva de OAMENII AIA, care au avut ”sange-n instalatie” si au zis... ”Angela(ele) merg(e) mai departe”, ca nu am cunostinta despre asa ceva?! DATORITA LOR, si a DOMNULUI INGINER SOFIAN (am scris deliberat cu majuscule) avem metrou in  DRUMUL TABEREI!

 


 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7 8
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Discuţii, planuri, ştiri  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419428 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use