Despre asociație și site-urile metrouusor.comSite-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri

 

Topic: Noul forum - sugestii și reclamații

690 posts, 145493 views
 
Go to page:  1  ... 4 5 6 7 8 9 10  ... 50
 
 

📖 Pagination options
Re: Noul forum - sugestii si reclamatii Costin

dekolor - o sa investighez
gexge - este o functionalitate foarte complexa, cu siguranta asa ceva nu o sa avem in viitorul apropiat.

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii bercenicity

dekolor wrote:
In postarea de aici imaginile nu se vad pe forumul vechi, doar pe cel nou apar.

Screenshot:




Iar pe forummul nou cand modific mesajul respectiv, trebuie sa reintroduc pozele in-line ca ele sa apara. Altfel apar taguri de attachment goale si pozele la coada.

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii gexge

Costin, de ce nu ați încercat sa mergeți pe platforma XenForo? Era ready to use si ar fi implicat doar migrarea datelor din forumul actual către cel nou.

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii Costin

Daca era vorba sa alegem o platforma de-a gata, nu o mai schimbam deloc, ca doar aveam una :)

Raspunsul este pentru flexibilitate. Ca lucrurile se intampla mai greu, e un dezavantaj. Insa se vor intampla mereu fix asa cum am dorit, fara compromisuri de genul 'am incercat un plugin care merge doar partial'. De exemplu, nivelul de improvizatii si solutii 'ne-standard' din platforma veche o face imposibil de actualizat...

 


Noul forum - sugestii si reclamatii Andrei Andraș

Poză care nu se vede pe forumul vechi, probabil Cristi folosește varianta nouă.
Screenshot_20200818_222338_com.android.chrome.jpg (746.34 KB; downloaded 3679 times)

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii andrei11

Pozele lui guru din forumul nou
Pozele lui guru din forumul vechi
___________
Sunt taman în ordine inversă !

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii cris_m

Andrei17 wrote:
Poză care nu se vede pe forumul vechi, probabil Cristi folosește varianta nouă.


Da, iar intre timp a remediat Costin problema.

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii Costin

In afara de ordinea pozelor semnalata de Andrei, unde am nevoie de mai mult timp, restul problemelor au fost rezolvate. De asemenea, am mai schimbat putin modul de afisare al mesajelor / subiectelor / forumurilor necitite, schimbari si prin pagina de postare, si am adaugat si o prima versiune a listei utilizatorilor (acolo or sa se schimbe multe in urmatoarele zile, momentan e doar un 'preview').

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii PTMZ

Am observat faptul că atunci când selectez opțiunea "Arată mesajele utilizatorului" din profilurile utilizatorilor mesajele sunt trecute fiecare de câte două ori. De asemenea, dacă doresc să trec la pagina următoare, sunt redirecționat la motorul de căutare:
Screenshot_20200819-141051.jpg (155.51 KB; downloaded 3566 times)

De asemenea, dacă apăs butonul "fișiere atașate" când scriu un mesaj nou, mesajul se trimite, ceea ce înseamnă că trebuie să mă întorc să îl editez dacă vreau să atașez ceva.

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii Costin

Notat.

De mentionat ca 'mesajele utilizatorului' si 'lista membrilor' sunt functionalitati foarte noi (au 3, respectiv 1 zile), deci e de asteptat ca acolo sa mai fie probleme. Multumesc pentru semnalare.

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii Albert

Costin, pe vechiul forum când intre pe secțiunea “vizualizare mesaje noi” îmi apare ca nu am nimic necitit, dar pe noul forum îmi apare ca am 8 pagini de mesaje necitite.

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii Costin

Dar daca esti pe pagina principala, vezi forumuri necitite (si eventual daca te duci la unul necitit, apar si mesaje necitite, pe bune) ? Intrebarea este x2, pentru ambele platforme. Ma intereseaza sa stiu care are dreptate.

 


Noul forum - sugestii si reclamatii Andrei Andraș

Pe versiunea veche nu sunt probleme cu mesajele necitite. Apeși pe topic și te duce direct la mesajele necitite.

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii Costin

Pai sunt pe aia noua? Incerc sa inteleg problema si mai ales sa o localizez... se manifesta oriunde pe forum sau doar in lista de mesaje necitite? Sunt mesajele raportate ca necitite in mod gresit si ele au fost citite anterior?

 


Go to page:  1  ... 4 5 6 7 8 9 10  ... 50
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Site-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri  • 
Choose destination

Since our 2284 forum members have written 421003 posts in 5245 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use