Regiunile RomânieiDobrogeaJudețul ConstanțaTransportul în comun din municipiul Constanța (CT BUS SA)

 

Topic: Autobuzele Isuzu Citiport

187 posts, 70189 views
 
Go to page:  1  ... 3 4 5 6 7 8 9  ... 14
 
 

📖 Pagination options
Re: Autobuzele Isuzu Citiport PaulIP

Cum se vede sigla pe dinauntru? Semi-transparent sau ca porcariile "firiste"?
Totusi, putea sa aiba niste dimensiuni mai discrete, nu cat juma' de autobuz... O schema de vopsire mai "a la litoral" ar fi fost binevenita. Cam sobru argintiul (desi chiar elegant...)

 


Re: Autobuzele Isuzu Citiport Vatmanul constanțean

1.Sigla este semi-transparenta si se vede ok din interior, fiind oarecum discreta datorita geamurilor fumurii. Daca ar fi fost normale, vizual ,ar fi fost chiar deranjant pentru calatori.
2. Da, si mie mi se pare ca dimensiunile sunt cam mari, probabil vor sa obisnuiasca publicul calator cu noua denumire. Oricum nu cred ca vor ramane asa o vesnicie ( se vor desprinde, autobuzele vor primi reclame peste cativa ani etc.)
3. In "epoca" Mazare culorile vii erau la moda; bordurile, stalpii etc. erau si inca sunt, in anumite zone ale orasului, cu galben si alb; autobuzele ,verzi , galbene, roz si chiar rosii, deci o debandada totala... Ei bine, administratia locala actuala a " schimbat" peisajul urban cu nuanțe inchise ( negru si gri), sobre ,asa cum ai zis si tu . Revenind la autobuze, eu cred ca le-au vrut gri ca sa se incadreze in specificul cromatic.Ele arata bine, sunt elegante in gri, dau bine in poze, si poate ca intr-adevar sunt chiar placute ochiului pentru turisti, dar, pentru cineva care calatoreste in fiecare zi cu ele, par cam triste, monotone.

 


Re: Autobuzele Isuzu Citiport Vatmanul constanțean

Corespondenta nr. inmatriculare -> nr. loc de parcare

5A7EC2F6-6C8E-4D36-BB5F-66CF9B7086DC.jpeg (1.21 MB; downloaded 5316 times)


N-am idee ce s-a intamplat cu AYB, BEI si CCV (e posibil sa fi fost reinmatriculate?); pe EKZ, EKV si ELH le-am vazut pe trasee dupa ce am realizat lista anterioara a autobuzelor... :think:

 


Re: Autobuzele Isuzu Citiport Alessx

DLR
IMG_20200519_115634_785.jpg (1.22 MB; downloaded 5026 times)

 


Re: Autobuzele Isuzu Citiport Alessx

Momentan,după 1 an de la introducerea în circulație noilor autobuze Isuzu Citiport nu au întâmpinat probleme dar unele sunt zgâriate pentru că trec pe unele străzi inguste.    :|

 


Re: Autobuzele Isuzu Citiport Filip23

CT 13 BEV - linia 42
Screenshot_20200527-214134_Gallery.jpg (530.07 KB; downloaded 4853 times)

 


Re: Autobuzele Isuzu Citiport Filip23

CT 13 BES - linia 42
20200527_214631.jpg (284.83 KB; downloaded 4851 times)

 


Re: Autobuzele Isuzu Citiport Filip23

CT 13 CCK - linia 2-43
Screenshot_20200527-214449_Gallery.jpg (617.91 KB; downloaded 4845 times)

 


Re: Autobuzele Isuzu Citiport Robert

Arata bine. Nu ar strica in Constanta si niste articulate.

 


Re: Autobuzele Isuzu Citiport Dragos31

A trecut mai bine de un an si jumatate de cand autobuzele Isuzu Citiport au inceput sa circule la Constanta.

Din ceea ce am constatat saptamana trecuta, starea lor generala este foarte buna, in toate cele 6 autobuze cu care am calatorit pe 22 Iulie instalatia de aer conditionat functiona in parametrii corespunzatori - fiind racoare bine de tot in jurul pranzului, cand temperatura exterioara de la soare era de ~33 de grade.

092 (CT 13 AYC) - Linia 44 - Strada Termele Romane (Statia „Poarta 2 Port”) - 22 Iulie 2020





098 (CT 13AYC) - Linia 5b - Piata Victoriei/Gara CFR - 22 Iulie 2020





114 (CT 13 BES) - Linia 100M - Bulevardul Ferdinand - 22 Iulie 2020





117 (CT 13 BEX) - Linia 100M - Bulevardul Ferdinand - 22 Iulie 2020





142 (CT 13 CDJ) - CURSA SPECIALA - Piata Victoriei/Gara CFR - 22 Iulie 2020



 


Re: Autobuzele Isuzu Citiport WT_fan06

Răcoare, răcoare, dar din 5 autobuze, văd că pe 3 le-ai surprins cu geamuri deschise... Judecând după umbre, le-ai pozat în mijlocul zilei.  :?  :?:

 


Re: Autobuzele Isuzu Citiport cris_m

E o gaselnita acum cu Covidu sa ai AC si aer "curat" de afara. Si in Bucuresti am vazut trape deschise si AC functional...

 


Re: Autobuzele Isuzu Citiport Dragos31

@WT_fan06, doar un autobuz are toate geamurile deschise - deci aerul conditionat nefunctional. Ca in celelalte doua pe care le-ai remarcat sunt deschise 1-2 geamuri aiurea, asta e numai din vina calatorilor  :yes:

 


Re: Autobuzele Isuzu Citiport deprodio

Asa se intampla si in Iasi.Circula Isuzu-urile cu AC si geamurile deschise. :?

 


Go to page:  1  ... 3 4 5 6 7 8 9  ... 14
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Transportul în comun din municipiul Constanța (CT BUS SA)  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419453 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use