Zona metropolitană BucureștiTotul despre București

 

Topic: Sectorul 5

342 posts, 143453 views
 
Go to page:  1  ... 12 13 14 15 16 17 18  ... 25
 
 

📖 Pagination options
  • Mircea G
  • Posted:
  •  

Re: Sectorul 5 Mircea G

Costin wrote:
Acest forum este apolitic, conform regulamentului. Remarcile politice au fost eliminate. Va rog sa pastrati aceeasi atmosfera apolitica pe care o avem dintotdeauna, altminteri vom sterge tot si vom aplica sanctiuni.

Corect , dar cum facem cind politicul se amesteca in chestiunile " civile " ? Nu trebuie" pomenit " ?

 


Re: Sectorul 5 Costin

Intregul obiect de activitate al forumului este determinat direct de factori politici (societatile de transport au sefi numiti politic, lucrarile de infrastructura sunt comandate, urmarite si platite de institutii ai caror sefi sunt numiti politic, caile ferate sunt controlate de persoane numite politic si asa mai departe). Pana acum am reusit sa ne pastram obiectivitatea in ceea ce priveste subiectele noastre de interes fara sa amestecam politicul. Deci, se poate si fara sa fie pomenit politicul.

 



Re: Sectorul 5 subway guru

Interviu cu promisiuni turcesti de la primarul penal...
:bleah:

 


Re: Sectorul 5 1689

Modelul “care este”.

 


  • Mircea G
  • Posted:
  •  

Re: Sectorul 5 Mircea G

Cum spuneam , exista un Dumnezeu !
Sectorul 5  , vaduvit la propriu de dezvoltarea post revolutionara  are un Dumnezeu . Spuneam in trecut , si am spus la multi ca sectorul va avea o dezvoltare mult mai normala , firesca si omenesca in viitor , caci a scapat de nebunia dezvoltarii haotice , fara respectarea legilor si a firescului urbanistic . Stagnarea de zeci de ani de dupa 89 , a ajutat .
A ajutat ca nu s-a ajuns la mizeria ghetoista din " dezvoltarile " Militari sau Popesti Leordeni  unde locuirea este aproape experimentarea conditiilor din lagarele WW2.
Sectorul 5 , prin apropierea de centru , prin posibilitatile de a dezvolta niste artere firesti de circulatie , incepe usor , usor sa fie " acaparat " ( de data asta in sensul bun ) de  NOU .
Investitorii patrund timid in zona  si patrund cu schimbari majoare ce vor schimba perceptia asupra zonei , si vor aduce modernizarea .
Asta va schimba si " pozitia " autoritatilor locale .
Mai mult , patrunderea investitorilor in zona , va schimba  zona atit economic cit si social .
Un lucru bun . Atentie mare pe  pe Rahova Ferentari  .....

 


Re: Sectorul 5 1689

Apropo, Ghetoul Metalurgiei a fos pastorit de Mesia - daca tot e sa vorbim de “norocul care a lovit S5”.
Retorica care este prinde bine la sector, dar banii - acum - nu se mai fac din Economat... Bataia pestelui e - parerea mea - Antiaeriana.

 


Re: Sectorul 5 subway guru

@Mircea G
Cam asta e rezultatul minunat al alor tai pe care-i tot pupi in dos
https://www.stiripesurse.ro/piedone-a-co ... 245.html

 


  • Mircea G
  • Posted:
  •  

Re: Sectorul 5 Mircea G

Nu inteleg legatura dintre ce-am scris eu si ce visezi tu ....

 


Re: Sectorul 5 subway guru

Normal ca nu vezi pentru ca nu-ti convine si ti-ai tras masca de pe barbie peste ochi.

 


Re: Sectorul 5 subway guru

De la Piedone citire
https://www.agerpres.ro/administratie/20 ... --664089

Primarul Cristian Popescu Piedone a declarat joi, în şedinţa Consiliului Local Sector 5, că datoria Primăriei este mai mare decât veniturile şi că trebuie găsite soluţii pentru rezolvarea acestei situaţii.

 


  • Mircea G
  • Posted:
  •  

Re: Sectorul 5 Mircea G

...si datoria Romaniei , mai ales cea facuta de actuala clasa conducatoare depaseste veniturile tarii ...si nu moare nimeni .
.....
Cititnd si reactiile din alte parti , sesizez ca este de fapt o ura si ceva spume ca dezvoltarea orasului " o ia " spre sud . Ura a imobiliaristilor ca le scad veniturile din ghetourile de pe nord  cit si a celor ce au probleme in a separa lumea in doua si care se cred niste realizati ca stau In Colentina sau  aiurea pe coclauri ....
Revenind la subiectul meu  , inceputul este ok si se anunta si alte investitii de calibru . Sic !

 


Re: Sectorul 5 subway guru

Mai bine te-ai gandi cum sa faci colectarea selectiva (aia pe care o combateai) ca sa nu ajungem ingropati in gunoaie aruncate pe strazi.

 



Go to page:  1  ... 12 13 14 15 16 17 18  ... 25
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Totul despre București  • 
Choose destination

Since our 2295 forum members have written 421827 posts in 5255 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use