Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovAutobuze STV

 

Topic: Diverse achiziții de autobuze second hand

99 posts, 15202 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7 8
 
 

📖 Pagination options
Re: Serviciul de Transport Voluntari CiprianTRB

Da, dar celelalte trasee care nu ai fost în licitație, au fost atribuite operatorilor fără sa existe vreo licitație pentru asta. Deci nu cred ca STB sau STV va participa la licitații pentru a opera trasee regionale. Probabil STV va primi direct traseele ca pana acum, fără sa participe la vreo licitație.

 


Re: Serviciul de Transport Voluntari Daniel2000

Andrei17 wrote:
Din CS extras:
Autobuzele trebuie să aibă minim anul de fabricație 2007, normă de poluare Euro 5/6/EEV, minim 2 uși de acces, dintre care ușa 1 dublă.
Până în septembrie 50 de bucăți, iar restul de 50 până în noiemebrie.

Ce smecherii pe STV, achizitoneaza autobuze cu minim 2 usi, dintre care o usa o tine blocată, adica faptul ca totusi accepta si autobuze cu doua uși, tinand cont ca ei vor cabina separata pentru sofer cum este la STB, si astfel lasand o singura usa disponibila pentru calatori, este de domeniul cretinismului. Dar la STV nu ma mai mira nimic.

 


Re: Serviciul de Transport Voluntari Stefan28

Când primarul Voluntariului este domnul Pandele nu
trebuie să ai multe așteptări!  ;)

 


Re: Serviciul de Transport Voluntari PTMZ

În această dimineață, licitația pentru cele 100 de SH-uri a trecut în evaluare financiară. Nu au fost afișați ofertanții încă.

 


Re: Serviciul de Transport Voluntari PTMZ

Ieri a fost selectată oferta câștigătoare în cazul licitației pentru 100 de SH-uri. Este vorba de WOMY EQUIPMENT SUPPLY B.V., cu o ofertă în valoare de 13.750.000 RON. Contractul va fi semnat pe 25 septembrie.

 


Re: Serviciul de Transport Voluntari dekolor

Nu trebuia sa fie incarcat documentul evaluarii tehnice? Eram curios sa vad cu ce modele s-au prezentat (ma indoiesc ca au fost toate 100 la fel).

 


Re: Serviciul de Transport Voluntari punmeister

Au Olandezii o groaza de VDL-uri in stoc, deci nu se pune problema ca toate 100 sa nu fie la fel.

 


Re: Serviciul de Transport Voluntari ByOnu

Cred ca odata cu aceasta achizitie, STV a depasit dimensiunea flotelor de autobuze ale unor orase precum Timisoara sau Brasov.

 


Re: Serviciul de Transport Voluntari Victor92

@ByOnu:

Conform Busphoto, aveau /au: https://busphoto.eu/list.php?did=26377

+ unele necompletate in tabel + cele 36 venite recente (din care nu stiu cate circula) + 100 de acum ... Sa vedem ce planuri au cu ele ...

 


Re: Serviciul de Transport Voluntari PTMZ

Cred ca odata cu aceasta achizitie, STV a depasit dimensiunea flotelor de autobuze ale unor orase precum Timisoara sau Brasov.

Nu doar de autobuze: STPT, de exemplu, scoate doar 140 de vehicule la traseu (vaporașele, bicicletele și trotinetele nu sunt incluse). STV are 20 Isuzu, 50 de VDL din prima tranșă, alte 36 din a doua, cu încă 100 ajungem la un total de 206 de autobuze active.

 


Re: Serviciul de Transport Voluntari Victor92

Multumim PTMZ pentru precizare.

 


Serviciul de Transport Voluntari Andrei Andraș

PTMZ wrote:
206 de autobuze active

206 vehicule constituie parcul total de vehicule. Asta nu înseamnă că vor fi la traseu toate astea 206.

La Brașov avem în zilele lucrătoare 151 de ture, iar în weekend 78(S) - 77(D).

 


Re: Serviciul de Transport Voluntari dekolor

STV va avea un total de 236 de autobuze (20 Isuzu + 216 VDL).

 


Re: Serviciul de Transport Voluntari PTMZ

216 VDL-uri? Eu știu că au (avut) licitații pentru 186. Celelalte 30 când au fost luate?

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7 8
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Autobuze STV  • 
Choose destination

Since our 2340 forum members have written 426215 posts in 5298 topics and 516 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use