Zona metropolitană BucureștiTotul despre București

 

Topic: Sectorul 3

1242 posts, 329684 views
 
Go to page:  1  ... 68 69 70 71 72 73 74  ... 89
 
 

📖 Pagination options
Re: Sectorul 3 URANUS

Acum nu mai este serpuit. GM nu este actualizat inca. De ieri se poate traversa auto fara probleme linia ferata intre Marului si Lunca Cetatii si intre Malva si Lunca Cetatii. Mai mult decat atat, dupa Malul Mierii inspre N. Teclu, drumul Lunca Cetatii se si largeste. Nu sunt inca marcaje dar la sfarsit o sa fie ori un drum cu 3 benzi ori cu 2 foarte late ori (dupa cum ziceau niste muncitori) vor fi si piste de biciclete pe acest drum.

 


Re: Sectorul 3 TibiV

Stii ceva si despre Lunca Dochiei?
Eu am intrat pe ea doar ~500 de metri, cand am facut reportajele despre relocarea/inaltarea LEA 400 kV....

 


Re: Sectorul 3 URANUS

Da, Lunca Dochiei a fost reparata, problematica este doar intrarea dinspre N. Grigorescu.

 



Re: Sectorul 3 TibiV

Imagini cu Lunca Cetatii, capatul dinspre N. Gricorescu - filmari inclusiv din drona.
Arata "belea"!...
https://www.facebook.com/ilovesector3/posts/1338999452965580

 


Re: Sectorul 3 cris_m

Gardurile alea sunt mortale intre trotuar si carosabil... la propriu! Nu mai zic de trotuarul care da fix in linia industriala.  :headbash:

 


Re: Sectorul 3 URANUS

Se pare ca noul parc de pe strada Bratarii se va numii Parcul Teilor:


https://www.facebook.com/33817260971494 ... 025222056/

 


Re: Sectorul 3 BIGRED1984

Acesti oameni parca sunt oligofreni , cate cuvinte sunt in limba asta, ei aleg unele deja folosite.
Ai zona Tei, lacul Tei, parcul Tei ...si vii tu ca prostu' si zici parcul Teilor... o fi acelasi idiot care a dat, la 2 pasi de parcul Titan, numele unui parculet Titanii.
Aici nu e ca la strazi, sa nu fie duplicate ?

 


Re: Sectorul 3 URANUS

Un nou proiect imobiliar in jurul CET Sud:

https://www.profit.ro/povesti-cu-profit ... a-19355035

Energomontaj inițiază demolarea fabricii sale din estul Bucureștiului pentru a face loc unui ansamblu imobiliar pregătit de Raul Ciurtin și familia Dobra.

 


Re: Sectorul 3 Adrian Rosca

De ce te-ai muta langa CET? Doar daca iti plac gazele de ardere si radiatiile electromagnetice.

 


Re: Sectorul 3 cris_m

Pai pentru ca esti aproape de una din zonele alea bune ale imobiliarelor numita Titan si pentru ca platesti mai putin aici ca sa stai in cartier. Nu conteaza ca esti la periferia lui, poti sa te lauzi tuturor ca ti-ai luat apartament in Titan  :bleah:

 


Re: Sectorul 3 URANUS

Asa este. Cunosc oameni care si-au luat apartamente pe Gura Fagetului sau chiar in zona din spatele Ikea Pallady si spun ca stau in Titan.

 


Re: Sectorul 3 andrei11

Da, acolo e tot Titan ! Titan ( Balta Albă ) e un cartier foarte mare, împărțit în mai multe minicartiere, dar tot asamblul de la Dâmbovița / Mihai Bravu / Basarabiei / Între Tarlale  îmi pare rău, e  Titan !
Așa cum și Dr. Taberei sau Militari are mai multe subcartiere, așa e și cu Balta Albă.
Îmi pare rău de voi, dar știu cartierul ăsta de când pe multe locuri de acolo creștea porumb.
Balta Albă.jpg (465.83 KB; downloaded 3743 times)

 


Re: Sectorul 3 URANUS

Pai inseamna ca si eu care stau in zona Luncilor (Marului) stau tot in Titan, si dupa ce traversez garla si intru pe Hatieganu am intrat in Berceni care se intinde pana la TibiV la Sos. Giurgiului.

 


Go to page:  1  ... 68 69 70 71 72 73 74  ... 89
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Totul despre București  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420651 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use