MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Discuţii, planuri, ştiri

 

Topic: M5.1 (D.T. - Eroilor): Discuții generale pe baza lucrărilor și a proiectului

8571 posts, 1226959 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 565 566 567 568 569 570 571  ... 613
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului cris_m

In situatia actuala nu cred ca se mai respecta acest termen.

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului punmeister

Dar de ce simti nevoia sa scrii Bombardier cu caps?

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului Mariusv

Stefan28 wrote:
Se tot spune că magistrala 5 va fi deschisă pe 30 Iunie, are idee cineva când ar trebui sa înceapă testele cu trenuri BOMBARDIER? :popa:

Bombardier? Eu stiam (de pe forumul asta) ca IVA o sa fie.

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului Stefan28

Nu este adevărat. S-a și spus ca pentru început se vor lua 10 trenuri BOMBARDIER pt M5 de pe celelalte magistrale...  :bere:

Oricum, magistralele 1 și 3 vor avea de suferit până vor veni noile trenuri...

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului GPS

Dacă scrii fără caps, tot Bombardier citim. :roll:

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului Stefan28

Prietene, nu cred ca asta conteaza. Sa ne axam pe ce am întrebat mai bine. Fie daca stii spui, fie daca nu, nu zici nimic. :bere:

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului BodoMinea

Nu are rost să vă „inflamați”. Până nu aflăm ori prin vreun comunicat ori prin vreun fapt, sunt doar supoziții sau speculații. Momentan cred că atât Metrorex, cât și constructorul M5 au alte probleme care oricum vor decala termenul...

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului sab

Mariusv wrote:
Bombardier? Eu stiam (de pe forumul asta) ca IVA o sa fie.

Noi SPERAM sa fie IVA. Si inca mai sperăm, spre binele retelei.

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului BodoMinea

Absolut de acord. Sperăm să prevaleze rațiunea și dorința pentru binele rețelei în fața orgoliului și a dorinței de „imagine de nou” pentru „ciotul” M5. Degradarea funcționării unui sistem și așa aflat la limita capacității (combo-ul M1+M3) pentru a aduce trenuri „noi” (care au 20 de ani) pe M5 pentru că „atât s-a putut” nu este o opțiune logică și SPERĂM ca măcar cineva care poate lua decizia să fie de acord. Păcat că nu are forumul un buton de like, @sab merita like-ul meu :D Poate punem o „pilă” pentru această funcționalitate la administratori pentru când vom avea o nouă platformă.
Știu, sunt off topic, mesajul poate să dispară.

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului orex

In Anexa 1.1 din ”Contractul de servicii publice al Societății de Transport cu Metroul București "Metrorex" - S.A. pentru anii 2020 - 2024”, aprobat prin Ordinul M.T.I.C. nr. 697/2020,  este scris negru pe alb ca vor fi alocate BM-uri pe M5.1. Acestea vor fi retrase de pe M.5.1, succesiv, dupa ce va incepe livrarea celor 13 rame, vizate a fi achizitionate prin procedura de atribuire aflata in derulare.
Pentru edificare, iata si documentul cu pricina http://legislatie.just.ro/Public/DetaliiDocument/224307

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului Stefan28

Multumesc mult Orex! In sfarsit cineva care imi da dreptate!

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului andrei11

Din partea moderatorului:
Ștefan 28, conform regulamentului forumului se scrie Bombardier și NU BOMBARDIER.
Mulțumesc.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului sab

@orex, am discutat de documentul respectiv chiar aici, cu doua pagini în urma.
Este un document facut la misto, care are valoare fix cat are hartia din care s-au facut stocuri zilele acestea.  :D

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului orex

Pana una alta e aprobat! Restul e Can Can! ;)
Dar da, daca e s-o luam dupa cum arata un alt document, Master Planul General de Transport al Romaniei, aparut in 2015, in  care s-au asternut, in acel ”mic dicitionar enciclopedic” de 300 de pagini, multe fantasmagorii!

 


Go to page:  1  ... 565 566 567 568 569 570 571  ... 613
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Discuţii, planuri, ştiri  • 
Choose destination

Since our 2284 forum members have written 420981 posts in 5244 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use