Despre asociație și site-urile metrouusor.comSite-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri

 

Topic: Dialog cu administrația

2221 posts, 441796 views
 
Go to page:  1  ... 98 99 100 101 102 103 104  ... 159
 
 

📖 Pagination options
Dialog cu administrația Andrei Andraș

Untitled.png (22.03 KB; downloaded 2072 times)

 


Re: Dialog cu administrația WAYNEN

Salutare!La topicul despre rețeaua de troleibuz la STB am scris acest mesaj:
"Dacă rețeaua de troleibuz pe pe Strada Locotenent Nicolae Găină ar fi desființată și s-ar crea rețea pentru efectuarea virajului stânga de pe noua Stradă Răzoare pe Șoseaua Pandurilor,ar lungi nejustificat retragerea liniilor de troleibuz 91 și 96 către Depoul Bujoreni.De ce să desființezi ceva care crează disconfort șoferilor?"
Nu m-am exprimat corect la ultima întrebare.Puteți modifica în "De ce să desființezi ceva care poate fi util șoferilor?"

 


Re: Dialog cu administrația andrei11

Rezolvat.

 


Re: Dialog cu administrația Costin

Andrei17, si aici?
mp.JPG (80.32 KB; downloaded 1971 times)

 


Dialog cu administrația Andrei Andraș

Într-adevăr, acea funcție era dezactivată. Nu am remarcat asta din moment ce de la administratori și moderatori am primit mesaje.

 


Re: Dialog cu administrația orex

”Dezvoltarea metroului Bucurestean”!
E fara sens...in Romania actuala! In afara de metroul bucurestean, nu exista asa ceva in TARA!! Ca urmare titulatura topikului trebuie rezumata de pilda la ”Dezvoltarea metroului”! ;)

 


Re: Dialog cu administrația Costin

Dar asta e o denumire care nu s-a schimbat acum. Cred ca e asa de la "facerea" forumului :) In principiu ai dreptate, doar ca deja se vorbeste despre metrou in Cluj, deci parca nu as mai modifica acum, oricat de departe pare realizarea metroului din Cluj... cata vreme este in sine un subiect de discutie, forumul trebuie sa il diferentieze cumva.

 


Re: Dialog cu administrația orex

E la si altele! Ce nu-ti este cunoscuta aceeasi TEMA despre metrou in Timisoara?!
PS
Cand...oare cand? s-or scinda lucrurile sunt binevenite ”schismele”, Cluj, Timisoara, poate Iasi? Pana atunci si sa fim seriosi, va mai curge multa apa pe Dambovita, vom vorbi de metrou...DOAR in Bucuresti! ;)  :bere:  :bere:  :bere:

 


Re: Dialog cu administrația Costin

Adevarat. Dar la Cluj au lansat deja licitatie pentru consultanta. De-asta zic ca este in sine un subiect de discutie.

 


Re: Dialog cu administrația orex

Tocmai d-aia nu mai e de actualitate ”metroul” doar in BUCURESTI! ;)
Deci, ori lasi ”dezvoltarea metroului” ori o imparti, pe regiuni de dezvoltare! ;)

 


Re: Dialog cu administrația CiprianTRB

Am observat faptul ca topicul pentru STV a fost mutat la topicul "Parcul de vehicule al operatorilor din București și Ilfov" dar atunci când apare o știre despre traseele STV, unde o voi posta? Dar discuțiile despre STV pe ce topic se vor face?

 


Re: Dialog cu administrația Costin

Structura actuala a forumului delimiteaza clar operatorii de autoritatea regionala. Astfel, asa cum nu exista vehicule ale autoritatii, tot asa nu exista nici trasee ale operatorilor. Operatorii presteaza un serviciu in baza unui contract care expira. Tu vorbesti azi de un traseu STV, dar maine poate fi al STB sau al unui privat.

Drept urmare, daca exista noutati despre trasee locale sau regionale, exista topic dedicat aici viewforum.php?f=228 pentru fiecare categorie de trasee. Daca exista discutii despre vehiculele unui operator, atunci acestea se fac aici: viewforum.php?f=430

Cand spui "discutii despre STV" incearca sa te gandesti la ceva concret si daca nu cade untr-una dintre categorii (vehiculele operatorului sau serviciile autoritatii), atunci discutam punctual.

 


Re: Dialog cu administrația CiprianTRB

Bun, atunci topicul respectiv trebuie redenumit din "Discuții despre traseele regionale ale STB (R 4XX - Ilfov)" în "Discuții despre traseele regionale (R 4XX - Ilfov)".

 


Re: Dialog cu administrația Costin

Corect. Am modificat acum.

 


Go to page:  1  ... 98 99 100 101 102 103 104  ... 159
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Site-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420769 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use