Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006Pasajul Suprateran Basarab (INAUGURAT 18.06.2011)

 

Topic: Discutii dupa inaugurarea pasajului

1525 posts, 336314 views
 
Go to page:  1  ... 90 91 92 93 94 95 96  ... 109
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului mindmasster

Am trecut aseara si functioneaza iluminatul stradal. E o diferenta uriasa de vizibilitate fata de acum cateva luni. Asteptam iluminatul arhitectural.

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului faraonul

O sa le scriu la CMIPB. Poate îl repara până de Craciun și pe acesta. Mai tineti minte ce frumos era iluminat pasajul peste Dâmbovița in culoarea albastru și hobanele albe?

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului Serban

Am intrebat eu pe facebook. Raspunsul :

Buna ziua! Momentan, CMIPB a primit solicitarea de a rezolva doar problema iluminatului public de pe Pasajul Basarab, care era una stringenta, si a actionat in consecinta. In ceea ce priveste iluminatul arhitectural, este nevoie de o solicitare din partea administratorului respectivului pasaj, pentru a fi reparat. O zi buna! Echipa CMIPB.

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului Goldmund

Ultima oara cand am trecut peste acest pasaj a fost in vara lui 2019. Am ramas chiar surprins cat s-a construit acolo, in zona, cu toate ca anticipasem inca din 2011....
Ce inseamna acest pasaj(plus pod) pentru Bucuresti, nu este atat fluidizarea circulatiei prin oras(ca, adevarul intreg este,  nu se poate fluidiza circulatia unui oras cu 2.5 milioane loc. printr-un pod si un pasaj; daca in continuare se vor face inca vreo 100 de tuneluri, da, va fi o fluidizare a circulatiei, plus 500 de tramvaie moderne - nu turcisme unde se castiga de smecheri la bucata cat tramvaiul! ), dar mai ales cat aduce acest pasaj cartierului: jur imprejur s-au investit sute de milioane de euro(in "aur-beton" , expresia e germana, "Betongold") doar pentru ca s-a construit acest pasaj(am scris din 2011 aici de vreo patru ori pana acum ce se va construi in zona din cauza acestei infrastructuri modernizate!)
Va dati seama ce inseamna o autostrada care ar uni Bucuresti de Iasi? Va dati seama ce ar insemna investitiile dupa, daca s-ar face ca toate orasele de peste 100 mii loc. sa fie unite prin autostrazi?

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului shoppy

Conteaza mai mult spatiul liber si proximitatea metroului, uite si pe Expozitiei sau langa Parcul Copilului(fost Ciresari) s-a construit mult si nu este nici un pasaj pe acolo. Apropo, au aparut macarale si in curtea fostei fabrici de bere, si in curtea IPA, am auzit ca si fabrica de tigari a fost vanduta.

Afisajele cu LED ale pasajului au inceput sa se strice, nici nu mai afiseaza mira ci niste artefacte sau nimic.

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului cris_m

Daca v-ati simtit vreodata inutili, ganditi-va doar ca unii au montat aceste panouri doar ca sa afiseze  asta:

20200812_202031-1209x1612.jpg (298.81 KB; downloaded 2670 times)


Locatie: vis-a-vis de Orhideea, sens Gara de Nord.

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului zapacitu

E mai rau decat aia care fac semnalizatoarele la BMW.

Totusi, ideea in sine era buna, numai ca integrarea nu s-a pupat pentru ca nimeni nu a vrut si nimeni nu a fost tras la raspundere pentru situatia de fata.

Apropo, e receptionata lucrarea?  :roll:

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului Albert

Ce ar trebui sa însemne acele simboluri?

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului andrei11

Acele simboluri practic NU înseamnă NIMIC. Acolo ar trebui să fie scrise lucruri importante, de exemplu  ATENȚIE, ACCIDENT. Sau Drum alunecos. Viteza recomandată 20 km/h.

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului shoppy

Este ca mira de la televizor, inseamna ca panoul este functional dar s-a pierdut legatura cu dispeceratul care comanda ce sa se afiseze.

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului shoppy

"C339" si "b500" sunt id-urile ecranelor, "00", "10" si "20" sunt id-urile imaginilor pe care asteapta sa le primeasca de la dispecerat, semnele "/" si "///" arate numarul de culori pe care il poate afisa(monocrom sau RGB), patratelele sunt ca sa demonstreze ca lucreaza tot panoul.

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului Gabi23

Are cineva mai multe detalii despre mizeriile apărute pe pilonul Nordic de la Basarab?
Pasajul Basarab - 20.10.2020.JPG (1.93 MB; downloaded 2107 times)

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului gexge

E facut de primărie sau e opera unor grafferi? Dacă ar fi grafferi nu vad cum ar fi putut urca acolo.

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului punmeister

E posibil sa fie opera unor baieti veseli. Pe la Berlin se practica d-astea.


 


Go to page:  1  ... 90 91 92 93 94 95 96  ... 109
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Pasajul Suprateran Basarab (INAUGURAT 18.06.2011)  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420531 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use